Ім’я: Валдіс Пельш

Дата народження: 5 червня 1967 р. (49 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Рига, Латвія

Діяльність: ведучий, шоумен, музикант

Вага: 83 кг

Зріст: 183 см

Біографія Валдіса Пельша

Сім’я Валдіса Пельша

Валдіс Пельш, популярний телеведучий і директор розважального мовлення Першого каналу, народився в Ризі в червні 1967 року. Батько Эйженис (Эугейнис) Пельш, латиш за національністю, працював спочатку журналістом, ведучим Латвійського держрадіо, а згодом – економістом. Мати Елла, російська, – за фахом інженер. В інтернаціональній родині говорили і по-російськи, і по-латвійськи. Сам Валдіс вважає себе більш латишем, ніж російською, незважаючи на те, що має російське громадянство і більшу частину життя прожив у Москві. На даний момент батьки Пельша перебувають у розлученні, батько живе в Ризі, а мати – в Ізраїлі. Шлюб Елли з Эйженисом був другим в її життя, від першого шлюбу у неї народився син Олександр, який є, таким чином, единоутробным братом Валдіса. За професією Олександр – телеоператор. Зараз він живе в Москві і працює в шоу-бізнесі, співпрацюючи з Валдісом. Коли Пельшу було 13 років, у нього з’явилася сестра Сабіна. На даний момент вона проживає в Сполучених Штатах, в Сан-Хосе.

Навчання

Валдіс Пельш з дитинства володів непоганими здібностями до вивчення іноземних мов. У 1983 році він з відзнакою закінчив школу з поглибленим вивченням французької в Ризі і вирішив вступати до Московського державного університету на факультет філософії. Без проблем вступив, Валдіс влаштувався в гуртожитку і з перших днів навчання вирішив не тільки отримувати знання, а й брати участь у громадському житті університету.

Валдис Пельш в молодости

Буквально через кілька тижнів після 1 вересня Пельш відправився на перегляд в молодіжний театр Московського університету, відомий нині як Студтеатр МДУ. На перегляді Валдіс познайомився з Олексієм Кортнєвим, спільно з яким згодом заснував музичний колектив «Нещасний випадок». У Студтеатре Пельш і Кортнєв грали всі роки навчання, а Валдіс навіть після отримання диплома брав участь у постановках улюбленої трупи аж до 1995 року. У 1987 році Пельш захопився грою КВН і потрапив у команду МДУ. У рамках однієї з ігор вищої ліги КВН відбувся його перший телеефір.

Валдіс Пельш і група «Нещасний випадок»

У 1983 році, через два місяці після знайомства з Кортнєвим, Валдіс Пельш бере участь у створенні музичного колективу, що отримав назву «Нещасний випадок». У складі групи Валдіс відповідає за музичну складову пісень. У «Нещасний випадок» Пельш до 1997 року, після чого формально бере «творча відпустка», а фактично – покидає групу, виступаючи, однак, з колективом на знакових, важливих концертах.

У 2003 році Пельш повертається в групу, однак не бере участь у виступах, а лише записує ювілейний альбом «Останні дні в раю». На сцені разом з групою Пельш з’являється в 2006 році, виступаючи в рамках концерту, присвяченого виходу альбому «Прості числа». У 2008 році Валдіс у складі групи дає кілька концертів, присвячених 25-річного ювілею «Нещасного випадку». Останній раз Пельш з’являвся на сцені в складі колективу у 2010 році на презентації альбому «Тунель в кінці світу».

Олексій Кортнєв і Валдіс Пельш — Що ти мала на увазі? Група Нещасний випадок

Телекар’єра Валдіса Пельша

Після закінчення університету Валдіс Пельш один рік працював молодшим науковим співробітником у науково-дослідному інституті проблем історії природознавства і техніки при Академії Наук. Потім Пельш вирішив пов’язати своє життя з телебаченням. Перший телепроект Пельша – програма «Оба-на!». Два випуски програми Пельш режисирував особисто. Після цього Пельш розробив концепцію цілого ряду телевізійних проектів різного характеру, у багатьох з яких згодом працював в якості ведучого: «Дебилиада», «І всі», «Сині ночі ЧК», «Пілот».

Більшість проектів виявлялися провальними. Закінчувалися невдачею і всі його продюсерські починання. У 1995 році Влад Листя запропонував Пельшу посаду провідного у новому музичному проекті «Вгадай мелодію». Вибір Лістьєва виявився вірним – Пельш приніс програмі багатомільйонну аудиторію постійних глядачів. У 1996 році Валдіс брав участь у зйомках програми «МузОБОЗ». В кінці дев’яностих і на початку двотисячних Пельш з’являється на телебаченні все частіше і частіше: він веде програми «Ці забавні тварини», «Угадайка», «Російська рулетка», «Володар смаку», «Вгадай мелодію-2», «Розіграш», «Перша ескадрилья», «Мільйони Ельдорадо», «Екстрасенси проти вчених», «НТВ зранку», «Самі вдома».

Валдіс Пельш запрошує прийняти участь у грі «Вгадай Мелодію» Часто Пельш з’являється в якості ведучого одного-двох випусків популярних телешоу. Таким чином Валдісу вдалося побувати «в шкурі» провідних «Поля чудес», «Прання на мільйон», «Comedy Club». В якості учасника Пельш побував на програмах «Що? Де? Коли?» (капітан команди МТС), «Прожектор-періс-хілтон», «Дві зірки», «Король рингу». Був у складі журі телешоу «Здивуй мене», неодноразово судив ігри Вищої ліги КВН. 2 січня 2013 року Пельш запустив на Першому каналі проект «Вгадай мелодію-3», ставши його провідним.

Кінематограф

Валдіс Пельш знявся в невеликій кількості музичних і розважальних фільмів. Варто відзначити його роботи в стрічках «На жвавому місці» (1998 рік, дебют, разом з А. Кортнєвим), «Старі пісні про головне-3» (1998), «Брат-2» (2000, камео), «33 квадратних метри» (2000, камео), «Турецький гамбіт» (2005), «Кохання-зітхання» (2007), «Про що ще говорять чоловіки» (2011).

Інша діяльність Валдіса Пельша

Протягом трьох років, з 1996 по 1999 рік, Валдіс Пельш і Олексій Кортнєв були провідними церемоній нагородження російської музичної премії в області популярного мистецтва і шоу-бізнесу «Золотий Грамофон». Спільно з учасником проекту «Comedy Club Вадимом Галигіним Валдіс Пельш знявся в серії рекламних роликів мережі супермаркетів побутової техніки «Ельдорадо». Відома також активна громадянська позиція Валдіса Эйженовича: з 2007 року він входить до складу політради партії «Громадянська сила».

Особисте життя Валдіса Пельша

На останньому курсі університету Валдіс Пельш одружився на Ользі Ігорівні Пельш. За професією Ольга – юрист. Її батько згодом став заступником міністра внутрішніх справ Російської Федерації. У 1992 році Ольга народила Валдісу дочка Эйжену. Подружжя прожили разом 17 років і розлучилися в 2005 році.

19 грудня 2006 року Валдіс Пельш одружується вдруге на Світлані Акімової. Зустрічатися закохані почали, коли телеведучий ще перебував в офіційному шлюбі, тому їх перша спільна дочка Ілва народилася в 2002 році. А в 2009 році вже після офіційного оформлення відносини на світ з’явився син Эйнер. І вже 8 грудня 2014 року Валдіс став батьком в четвертий раз: Світлана подарувала йому другого сина Івара.

Зараз Світлана Пельше має власний бізнес, володіючи з 2010 року рекрутинговим агентством з підбору домашньої прислуги. Крім того, Світлана керує агентством «МажорДом», що займаються розробкою дизайну ліній одягу для обслуговуючого персоналу.

Валдіс Пельш з дружиною і донькою

Хобі, Валдіс Пельш зараз

Незважаючи на зайнятість, Пельш встигає приділяти час і своїх захоплень, яких у нього чимало. До всіх своїм хобі Валдіс ставиться дуже серйозно. Основні для нього – дайвінг і парашутний спорт. Валдіс Эйженович домігся значних успіхів в обох видах екстремального відпочинку: він має категорію «С» міжнародної асоціації парашутистів і посвідчення дайв-майстра NAUI. Пельш захоплено збирає армійські каски Світових воєн і листівки з видами нічних міст, у яких йому довелося побувати.

Валдіс Пельш в книзі рекордів Гіннеса

У 1995 році Валдіс Пельш потрапив в книгу рекордів Гіннеса. Тоді його телепроект «Вгадай мелодію» зібрав безпрецедентне в історії світового телебачення число телеглядачів – 132 мільйони чоловік. Крім того, в тому ж році за 40 днів Валдіс з колективом проекту зняв 143 програми поспіль без жодного вихідного.

Валдіс Пельш веде активний спосіб життя

У книзі рекордів Гіннеса є запис і про дочку Валдіса, Эйжене. Вона є найбільш молодим дайвером на планеті, яка вчинила занурення біля берегів самого південного континенту – Антарктиди. На момент занурення дівчині було 14 років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: