Ім’я: Вагіт Алекперов

Дата народження: 1 вересня 1950 р. (66 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Баку, Азербайджан

Діяльність: підприємець

Вага: 78 кг

Зріст: 170 см

Біографія Вагіта Алекперова

В даний час Вагіт Алекперов міцно входить в число найбагатших людей Азербайджану і Росії. Його особистий статок оцінює майже 15 млрд. у доларовому еквіваленті. І дивлячись на подібні цифри складно повірити, що майбутній нафтовий магнат народився в звичайній сім’ї, яка не могла дати йому ні великих грошей, ні звучного імені. Вагіт Алекперов – це людина, яка зробила себе сама. І дивлячись на досягнення цієї людини, важко не захоплюватися його стійкістю і цілеспрямованістю.

Ранні роки життя Вагіта Алекперова

Дитинство і юність Вагіта Алекперова пройшли в сонячному Азербайджані. Його батько, корінний житель Баку, працював простим слюсарем на нафтопромислах (що в часи СРСР зовсім не передбачало захмарного окладу), а мама, уродженка Росії, була звичайною домогосподаркою. З ранніх років дитинство Вагіта проходило в бідності. Його батько помер, коли хлопчикові було лише три роки (позначились рани, отримані під час Другої світової війни). Після цього в сім’ї Алекперова настали важкі часи. Професії у матері Вагіта не було, а пенсії в 34 рубля ледве вистачало для утримання п’ятьох дітей (серед яких майбутній бізнесмен був самим молодшим).

Як згадує сам Алекперов, сусіди і друзі радили його матері віддати дітей у дитячий будинок, однак та навіть думати не хотіла про такий варіант розвитку подій. Щоб прогодувати дітей, вона змінювала роботи одну за одною, а тому в якийсь момент життя великого сімейства почала налагоджуватися. Старша сестра Вагіта Зулейха стала працювати на місцевій нафтовій свердловині. Через деякий час заробляти стала й інша сестра – Неля. Закінчивши музичне училище, вона стала давати приватні уроки гри на скрипці. А тому дуже скоро справи в будинку Алекперова пішли на лад.

У ранньому віці за наполяганням все тієї ж сестри Вагіт теж став намагатися освоїти гру на скрипці. Проте душа майбутнього бізнесмена тяглася зовсім до інших висот. Як згадують рідні бізнесмена, з ранніх років він намагався бути чимось корисний своїй родині. Навчившись плавати, він став запливати далеко в Каспійське море, щоб поставити там перемет, який до вечора могло набитися чимало риби.

Не забував він і свою освіту. А ось звичайні хлоп’ячі ігри зазвичай не жалував, відповідаючи, що вже переріс їх.

Кар’єра Вагіта Алекперова в бізнесі

У 1969-му році Вагіт Алекперов вступив у Азербайджанський інститут нафти та хімії. Тут він став осягати всі тонкощі, пов’язані з пошуком і розробкою нафтових і газових родовищ. І вже скоро отримав можливість застосовувати свої знання на практиці.

Вагіт Алекперов: Лукойл не продається Слідуючи по стопах батька, Алекперов став працювати нафтовиком у великій азербайджанської компанії Каспморнефть. Спочатку він поєднував роботу з навчанням, однак вже у 1974-му році влаштувався на повний робочий день.

Наступні п’ять років перетворилися для Вагіта в один нескінченний шлях наверх. Почавши з посади звичайного інженера-технолога, хлопець «дослужився» спочатку до начальника зміни, а потім до майстра і старшого інженера. В кінцевому підсумку за короткий проміжок часу довжиною в кілька років Вагіт Алекперов зробив прекрасну кар’єру в компанії і дійшов до посади заступника начальника нафтопромислу.

Однак не варто думати, що шлях наверх для відомого бізнесмена і керівника був легким і простим. У 1974-му році він ледь не загинув під час вибуху на одній з свердловин. Через недосконалість радянських технологій небезпечні для життя епізоди траплялися й пізніше. Зокрема, одного разу з-за шторму Вагіт на кілька діб виявився замкнений на нафтовидобувній платформі. Однак вижив і став ще сильнішим.

У 1979-му році Вагіт відправився в Західну Сибір, де став займатися пошуком та видобутком нафти. Тут за партійною рознарядкою він пропрацював п’ять років на високих посадах у компаніях «Башнефть» і «Сургутнефтегаз». У 1984-му Алекперов був висунутий начальством на посаду генерального директора об’єднання «Когалымнефтегаз».

У місті Когалим тоді не було практично нічого. Всі родовища вуглеводнів потрібно було освоювати майже з нуля. Однак цей факт аніскільки не збентежив бізнесмена, і дуже скоро справи нового підприємства пішли в гору.

Алекперов у Путіна На початку дев’яностих років Вагіт Алекперов став працювати на керівних посадах у міністерстві нафтової і газової промисловості СРСР. Однак скоро знову повернувся до звичної справи і став займатися видобутком вуглеводнів в якості президента щойно створеної компанії Лукойл. У цій організації він працює і донині.

Вагіт Алекперов сьогодні

В даний момент компанія Алекперова є другою в РФ за обсягами сумарної виручки (поступається тільки ВАТ «Газпром»). Представництва компанії працюють в Росії, Білорусі, Україні, Азербайджані, а також в Болгарії, США та багатьох інших державах світ. Крім цього Вагіт Юсуфович активно працює із білоруськими нафтопереробними компаніями. Разом з новополоцкой компанією Нафтан підприємець займається випуском моторних присадок.

На сьогоднішній день особисті фінансові активи Вагіта Алекперова оцінюються в 14,8 млрд. доларів. У російському рейтингу Форбс підприємець посідає високе п’яте місце. Вельми примітно, що активи Вагіта Юсуфовича мають властивість тільки приростати. Тому ні для кого не стане сюрпризом, якщо в найближчі роки він добереться і до більш високих позицій у цьому престижному рейтингу мільярдерів.

Олігарх Вагіт Алекперов є одним з найбагатших людей в Росії

За свою роботу в області видобутку корисних копалин відомий азербайджанський підприємець неодноразово представлявся до різних урядових нагород в Росії, Азербайджані і Болгарії.

Особисте життя Вагіта Алекперова

Зі своєю дружиною Ларисою Вікторівною Вагіт разом вже багато років. У 1990-му році у них народився первісток – син Юсуф. Вирішивши продовжити сімейну династію, син підприємця у 2012 році закінчив «РГУ нафти і газу» і в даний час також намагається реалізувати себе в даній області.

Вагіт Алекперов особисте життя не афішує

За словами Вагіта Алекперова, він завжди прагне проводити весь свій вільний час у колі сім’ї. Разом вони часто подорожують. Улюбленим місцем відпочинку для їх сім’ї є півострів Крим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: