Ім’я: Вадим Самойлов

Дата народження: 3 жовтня 1964 р. (52 роки)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Свердловськ (Єкатеринбург)

Діяльність: вокаліст, композитор

Вага: 80 кг

Зріст: 170 см

Біографія Вадима Самойлова

Дитинство Вадима Самойлова

Старший із зіркових братів Самойлових Вадим з’явився на світ на Уралі, в Свердловську, нині Єкатеринбург. Батько майбутніх рок-зірок працював інженером, мати – лікарем. Пізніше родина переїхала в провінційний Азбест. Своє радянське дитинство Вадим Самойлов згадує не дуже охоче, також як і невелике місто, в якому пройшло його дитинство.

Дитинство Вже з дитсадівського віку Вадим почав проявляти музичні здібності: хлопчик дуже любив співати. Крім цього, вже тоді оточуючим були очевидні лідерські риси в характері Вадика, він частенько збирав навколишнє його дітвору на спільні ігри. Вадима з дитинства відрізняв чудовий музичний слух, у віці п’яти років хлопчик зміг самостійно підібрати на фортепіано мелодію з кінокартини «Надбання республіки». У сім років за власним наполяганням Вадик пішов вчитися в музичну школу на клас фортепіано. При своєму таланті заняття він відвідував неохоче, крім уроків сольфеджіо, яке давалося юного дарування легше всього.

Вадим Самойлов лідер групи «Агати Крісті» в молодості

Писати музику Вадим Самойлов почав вже в третьому класі, а в шостому – став учасником шкільного ансамблю. Вже тоді Вадим був знайомий і близько товаришував з Олександром Козловим, майбутнім колегою по «Агаті». У 1987 році Вадим запросив в групу свого брата Гліба Самойлова. Знайомство братів Самойлових з класикою зарубіжного року почалося, коли братам попалися запису PinkFloyd, ELO, Talgerine та інших рок-зірок. Пластинки зарубіжних рок-музвкантов часто привозила з столичних відряджень мама Саші Козлова.

Навчання в інституті і ВІА РТФ-УПІ

Швидше заради спокою консервативно налаштованих батьків, ніж за покликанням, після закінчення школи Вадим став студентом радіотехнічного факультету Уральського Політехнічного Університету. За фахом зірка російського року – інженер-конструктор радіоапаратури. Його професію ніяк не можна назвати даремною, адже в студіях звукозапису Вадим Самойлов проводить велику частину робочого часу. Під час навчання в інституті брати Самойлови всерйоз розуміють, що їх захоплення музикою це аж ніяк не пусте проведення часу, вони мріють про концертах і славі.

Агата Крісті — Декаданс(рідкісний запис 1991 року). У 1985 році створюється університетська група ВІА РТФ-УПІ, яку заснували Вадим Самойлов, Олександр Козлов Петро Травень. Студентський ансамбль став першим кроком до сучасної «Агати Крісті», але тоді про масштаби популярності «Агати» ніхто не думав.

Вадим Самойлов в групі «Агата Крісті» — проект довжиною в 20 років

Центральним проектом творчості Вадима Самойлова назавжди залишиться група «Агата Крісті». Колектив проіснував 20 років, записав десять студійних альбомів, п’ять збірок і вісімнадцять музичних кліпів. Спочатку студентська група була зібрана для виступу на одному з університетських свят, але відігравши одного разу, не розпалася.

Початок всеросійської популярності «Агати» припадає на 90-ті роки. Альбоми «Декаданс», «Ганебна зірка», «Опіум» швидко знайшли популярність у молоді, а далі група легко піднімалася на перші місця хіт-парадів і з успіхом їздила по Росії з концертами. Мрія братів збулася!

Склад групи кілька разів зазнавав змін, але «золотим» складом вважається «Агата» за участю братів Самойлових, Олександра Козлова та Андрія Котова. Такий склад склався в 1990 році з приходом у групу Андрія Котова і проіснував до 2001 року, коли від атеросклерозу раптово помер Олександр Козлов.

Вадим Самойлов і Олександр Козлов. Програма «Колеса» «Агата Крісті» завершила свою концертну діяльність у 2009 році масштабним прощальним туром по російським містам. Влітку 2010 року побачив світ останній прощальний альбом легендарної групи «Епілог», а також відбулося останнє виступ на рок-фестивалі Нашествие.

Сольні проекти, продюссерская і громадська робота Вадима Самойлова

Крім колосальної праці над власною групою, поступово Самойлов починає приймати участь і в інших проектах. У 1994 році Вадим працює аранжувальником альбому «Титанік» групи «Наутілус Помпіліус» і В’ячеслава Бутусова. В якості продюсера Самойлов-старший веде популярні проекти: гурт «Смысловые галлюцинации», співачка Юлія Чичеріна стали відомі багато в чому завдяки продюссерскому таланту Самойлова. У 2004 році вийшов спільний альбом Вадима Самойлова з групою «Пікнік».

В якості композитора Вадим є автором асаундтрека до картині Олексія Балабанова «Мені не боляче». У 2003 році вийшов перший сольний альбом Самойлова-старшого «Півострова», а в 2006 році шанувальники отримали подарунок від свого кумира у вигляді другого сольника «Півострова-2».

Брати Вадим і Гліб Самойлови

У 2006 році Вадим Самойлов створив проект «Герой нашого часу» — це благодійна організація, яка надає підтримку починаючим музикантам і музичним колективам. А з 2007 року Самойлов є членом Громадської палати РФ, де основним напрямком діяльності екс-лідера «Агати Крісті» є боротьба з плагіатом і піратством, яке Вадим вважає одним з різновидів крадіжок.

Особисте життя Вадима Самойлова

Особисте життя рок-музикантів часто закрита тема, і Вадим Самойлов в цьому питанні не виняток. Відомо, що зі своєю дружиною Юлією Вадим познайомився в 2003 році. За його словами, ця зустріч перевернула його життя. Від першого шлюбу у Вадима є дочка Яна, вона живе з мамою в Єкатеринбурзі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: