Ім’я: Уолт Дісней

Дата народження: 5 грудня 1901 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Чикаго, Іллінойс, США

Дата смерті: 15 грудня 1966 р. (65 років)

Діяльність: режисер, аніматор

Біографія Уолта Діснея

Уолт Дісней – це людина, що створив чарівний світ мрій, збудований за допомогою анімації. Його герої стали легендами, а він сам ще за життя перетворився в якогось небожителя, здатного повернути у нове русло протягом світової історії кіно.

На думку деяких дослідників, саме Уолт Дісней вперше перетворив мультиплікацію в справжнє мистецтво. Він став батьком цілого художнього напряму – людиною, що змінив саме уявлення про анімаційних фільмах.

Ранні роки, початок біографії Уолта Діснея

Уолт Дісней з’явився на світ 5 грудня 1901 року в одному з найбільших міст США — Чикаго. Проте в Місті вітрів він прожив лише п’ять перших років свого життя. Після цього сім’я нашого сьогоднішнього героя переїхала на відокремлену ферму в штаті Міссурі, а через деякий час перебралася в Канзас-сіті.

Уолт Дісней створив дивовижний казковий світ

Сім’я майбутнього режисера була досить бідна, а тому Уолту Діснею вже з чотирнадцяти років доводилося підробляти. Спочатку він працював рознощиком газет, а згодом був призваний в армію, де працювати в якості шофера міжнародної організації Червоний Хрест. Після повернення до звичайного життя Уолт Дісней вперше почав цікавитися творчістю. У нього завжди непогано виходило малювати, а тому вже незабаром його взяли на студію кінореклами, де він став працювати художником.

Спочатку наш сьогоднішній герой створював виключно відеоролики рекламного змісту. Короткі замальовки виходили дуже вдалими, а тому через деякий час Уолт Дісней буквально закохався в новий для себе вид мистецтва. Він малював добу безперервно, експериментуючи з фарбами і технікою. Подібні експерименти в один прекрасний день привели його в світ мальованої анімації.

У Волта з’явилася величезна безліч творчих планів. Для їх реалізації у двадцяті роки наш сьогоднішній герой створив невелику анімаційну студію «Laugh-O-Gram», де його партнером і помічником став Аб Айверкс (ще один відомий у майбутньому аніматор). Однак, через брак належного досвіду, а також скромних фінансових вливань, студія досить-таки швидко збанкрутувала.

Зоряний шлях аніматора Уолта Діснея

Даний провал став серйозним ударом для Уолта Діснея, але, незважаючи на це, великий аніматор не збирався звертати з наміченого шляху. Зібравши невелику суму коштів, майбутній відомий режисер переїхав в Лос-Анджелес, де разом з братом заснував компанію The Walt Disney Company, яка на початковому етапі становлення являла собою лише невелику анімаційну студію.

Скандальна правда про компанії Walt Disney! Першого березня 1924 року наш сьогоднішній герой створив і випустив свій перший мультфільм — «День Аліси на морі», розроблений на основі персонажів Льюїса Керролла. Згодом Уолт Дісней представив публіці цілу серію мультфільмів про Алісу та інших мешканців Країни Чудес. Дані картини не мали великого успіху. Проте вже у них можна чітко простежити формування творчого стилю автора.

Справжня популярність прийшла до Уолту Діснею в 1927-му році, коли режисером і його давнім другом Абом Айверксом був створений перший мультфільм про успішного Кролика Освальда. Ця анімаційна картина мала великий успіх серед дітей усієї Америки, а тому дуже скоро Уолт Дісней і його кіностудія стали добре відомі в США. Згодом Кролик Освальд з’являвся в цілій низці мультиплікаційних фільмів.

Слідом за ним у світі Уолта Діснея з’явився новий герой – мишеня Мортімер, який, однак, незабаром змінив ім’я і став називатися мишка Міккі. Даний персонаж вперше з’явився в мультфільмі «Божевільний аероплан», а згодом став настільки популярний, що його фірмові вушка стали символом всієї кіностудії. Образ легендарного Міккі Мауса згодом приніс Уолту Діснею ще більший успіх.

У 1932-му році наш сьогоднішній герой отримав свій перший «Оскар» за створення цього культового персонажа. Згодом головна нагорода американської кіноакадемії виявлялася в скарбничці режисера ще двадцять п’ять (!) раз. Крім того, в колекції аніматора було також п’ять Золотих глобусів, дві нагороди BAFTA і два призи Каннського кінофестивалю. За загальною кількістю кінематографічних призів Уолт Дісней є одним з найтитулованіших людей в історії світового мистецтва.

6 секретів успіху Уолта Діснея В різні роки великим майстром були створені такі відомі мультфільми, як «Аліса в Країні чудес», «Попелюшка», «Пітер Пен», «Спляча красуня», «Бембі», «Піннокіо», «Білосніжка і сім гномів», а також багато інших. З плином часу компанія створена Уолтом Діснеєм стала справжньою імперією і живим втіленням мультиплікаційного мистецтва.

Крім усього перерахованого, до числа персональних досягнень нашого сьогоднішнього героя варто також віднести створення знаменитого парку розваг «Діснейленд». Ідея подібної «країни розваг» прийшла Уолту під час прогулянки з дочками. Згодом творчі плани були успішно втілені в життя. В даний час подібні парки розваг відкриті не тільки в США, але і у Франції, Японії, Іспанії та деяких інших країнах.

За останніми даними сумарний оборот імперії Уолта Діснея з усіма її підрозділами приносить компанії близько 38 мільярдів доларів при чистому прибутку в чотири мільярди.

Кончина Уолта Діснея

Великий аніматор помер 15 грудня 1966 року. Причиною смерті стала тяга режисера до куріння, у результаті якого у нього розвинувся рак легенів. Після смерті Уолта Діснея його кіностудія прийняла рішення назавжди виключити показ сигарет і куріння як такого зі своїх мультфільмів.

Особисте життя Уолта Діснея

У липні 1925 року Уолт Дісней одружився з дівчиною на ім’я Ліліан Боундс, яка працювала секретаркою в його компанії. Їх шлюб тривав до останніх днів великого майстра, навіть, незважаючи на те, що в їх подружньому житті було чимало випробувань. Дві перших вагітності Ліліан закінчилися викиднями. Однак у 1933-му році вона все-таки змогла народити, подарувавши режисерові дочка Дайану Мері (нині відомий біограф, засновниця музею імені свого батька).

Уолт Дісней з родиною

Після цього Уолт і Ліліан деякий час намагалися завести ще одну дитину, але всі спроби знову виявилися невдалими. У підсумку в 1937-му році пара удочерила дівчинку з дитячого будинку – Шерон Мей Дісней.

Як відзначається в багатьох джерелах, Уолт був зразковим сім’янином і буквально не сподівався душі своєї дружини і дочок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: