Ім’я: Томас Андерсон

Дата народження: 26 червня 1970 р. (46 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Студіо-Сіті, Каліфорнія, США

Діяльність: режисер, сценарист, продюсер

Вага: 80 кг

Зріст: 183 см

Біографія Томаса Андерсона

Томас Андерсон – це один з найяскравіших режисерів нового покоління. Його картини викликають незмінний захват критиків. Створені ним фільми, які регулярно потрапляють у число претендентів на найпрестижніші кінонагороди.

Саме тому в останні роки особистість нашого сьогоднішнього героя викликає незмінний інтерес публіки. Так хто ж він, цей загадковий майстер? Зрозуміти це ми постараємося, зазирнувши в минуле талановитого режисера.

Дитинство і родина Томаса Андерсона

Пол Томас Андерсон з’явився на світ 26 червня 1970 року в каліфорнійському містечку Студіо-Сіті – місці, історія якого нерозривно пов’язана з американською кіноіндустрією. Про життя його матері — Едвіни Гоугх – відомо вкрай мало. Зовсім інша справа його батько — Ерні Андерсон.

Більшу частину життя він працював актором на телебаченні, а також працював в якості диктора на відомому каналі АВС. Крім того, через деякий час батько нашого сьогоднішнього героя став також вести особливе нічний телешоу, витримане в жанрі «хоррор» на одному з телеканалів Клівленда.

Режисер Томас Андерсон має безліч нагород

Можливо, саме екранна кар’єра його батька справила настільки сильне вплив на весь життєвий шлях Пола Андерсона. Вже з дванадцяти років він почав створювати свої перші аматорські фільми, використовуючи батьківську відеокамеру. Проте серйозно займатися кінематографією він почав дещо пізніше. У дитинстві він часто міняв школи і займався всім підряд. Таке положення зберігалося аж до підліткового віку. Пол Томас кидався з боку в бік. Але в якийсь момент все-таки знову повернувся до кіномистецтва.

У старшій школі він представив на суд публіки свій перший короткометражний фільм. Дана стрічка називалася «Історія Дірка Дигглера» і була представлена в якості документальної стрічки, хоча нею не була. Однак у головного героя фільму був реальний прототип – порно-актор Джон Холмс, образ якого талановитий режисер втілив також в одній із своїх більш пізніх стрічок.

Майстер (The Master), Пол Томас Андерсон, 2012 Що стосується професійної освіти у сфері кінематографії, то таке Томас Андерсон так і не отримав. Деякий час він вивчав режисуру в Емерсон-коледжі, а потім і на відповідному відділенні Нью-Йоркського університету. Проте ні в одному з названих навчальних закладів наш сьогоднішній герой так і не зумів затриматися надовго. У загальній складності Пол Томас провчився не більше двох років. Після цього він став працювати асистентом на одній з кіностудій Нью-Йорка, а тому дуже скоро залишив університет.

Перші фільми Томаса Андерсона

Після відходу з Нью-Йоркського університету Томас Андерсон почав допомагати відомим режисерам Нью-Йорка і Лос-Анджелеса. В якості асистента він встиг попрацювати відразу на декількох відомих американських студіях, більшість з яких займався постановкою телесеріалів та телевізійних шоу-проектів. Набравшись досвіду, у 1993-му році він представив публіці свою першу кінематографічну роботу – короткометражний фільм «Сигарети і кава», який згодом був високо оцінений на міжнародному фестивалі Sundance. Вельми примітно, що над створенням цієї стрічки Пол Томас Андерсон працював не тільки як режисер, але і як сценарист. Подібний підхід характерний для його творчості і надалі.

Нафта — трейлер фільму Томаса Андерсона В 1995-му році наш сьогоднішній герой зумів заручитися підтримкою відомих продюсерів, за допомогою яких через рік зумів випустити свій перший повнометражний фільм – «Фатальна вісімка» (оригінальна назва – «Сідней»). Головні ролі в цій картині виконали Джон Рейлі, Гвінет Пелтроу і Філіп Хол. Яскрава гра акторів укупі з цікавим сценарієм і відмінною режисурою принесла картині великий успіх. Фільм був п’ять разів номінований на престижну премію «Незалежний дух», а також з’явився в числі конкурсантів кінофестивалю в Довілі.

Після цього фільму підшукувати необхідне фінансування для своїх нових стрічок Підлозі Томасу Андерсону стало значно простіше. Його почали поважати в світі американського кінематографа, а тому нові роботи не змусили себе довго чекати.

Найкраще в творчості режисера Томаса Андерсона

У 1997-му році на екрани вийшов один із найвідоміших фільмів режисера – «Ночі в стилі бугі». Дана стрічка мала великий успіх, моментально зробивши Андерса справжньою зіркою американського кінематографа. За даний фільм режисер отримав Metro Media Award в Торонто, а також був висунутий на премію Оскар, BAFTA, European Film Awards. Престижних номінацій та призів удостоїлася також і сама стрічка. А тому це досягнення Пол Томас однозначно може занести собі в актив.

Томас Андерсон на знімальному майданчику нового фільму

Вельми примітно, що в основі цього фільму лежав самий перший фільм режисера — «Історія Дірка Дигглера». Таким чином, знята ще в школі короткометражка придбала гідне продовження.

Томас Андерсон в даний час

У наступні роки Томас Андерсон часто працював над різними теле — і кінопроектами. Найбільш відомими серед не стали фільми «Любов, сбивающая з ніг», що принесла режисерові приз Каннського кінофестивалю, а також стрічка «Магнолія», яку наш сьогоднішній герой неодноразово називав своєю найкращою роботою. Остання з названих кінокартин була також висунута на всі провідні кінопремії світу. Сам же Томас Андерсон отримав приз Берлінського кінофестивалю, дві нагороди фестивалю в Торонто, а також деякі інші призи.

Серед більш пізніх робіт, знятих режисером в останні кілька років, варто відзначити оскароносний фільм «Нафта» (Деніел Дей-Льюїс, Кевін О’коннор, Рассел Гарвард), а також не менш титуловану стрічку «Майстер», що принесла своєму творцеві приз Венеціанського фестивалю та інші нагороди.

В даний час режисер працює над новим фільмом – «Вроджений порок». Головну роль у цій стрічці повинен виконати Хоакін Фенікс.

Особисте життя Томаса Андерсона

В особистому житті режисера панує розміреність і завидну постійність. Довгий час наш сьогоднішній герой зустрічався з відомою північноамериканської співачкою Фіоною Эйпл, однак, незважаючи на це їх відносини, зрештою, розпалися.

Після цього Пол Томас Андерсон став зустрічатися із зіркою шоу Saturday Night Live – Майєю Рудольф. В даний час пара щаслива в шлюбі. У двох знаменитостей є четверо дітей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: