Ім’я: Тимур Бекмамбетов

Дата народження: 25 червня 1961 р. (55 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Гур’єв (Атирау), Казахська РСР

Діяльність: режисер, продюсер

Вага: 77 кг

Зріст: 168 см

Біографія Тимура Бекмамбетова

Тимур Бекмамбетов – це один з найвідоміших режисерів сучасного Казахстану і всього СНД. Його фільми з успіхом транслюються як у Східній Європі, так і в країнах західного світу. Головні ролі в багатьох картинах Бекмамбетова виконують перші зірки світового кінематографа. Подібні факти роблять режисерську творчість цього талановитого уродженця Атирау чогось воістину унікальним. Але в чому ж секрет такого успіху? Розібратися в цьому, а також простежити за перебігом життєвого шляху Тимура Нуруахитовича, ми постараємося в рамках нашого нового біографічного огляду.

Ранні роки, дитинство і родина Тимура Бекмамбетова

Майбутній відомий режисер з’явився на світ у місті Гур’єв, який сьогодні носить назву Атирау. Його сім’я була мультинаціональної, а тому про неї неодмінно потрібно сказати кілька слів. По батьківській лінії режисер є казахом. Вельми примітно, що родовід його сімейства сходить до древнеказахским ханам, чий рід простежується аж до десятого століття. Особливості походження його матері у даний момент достеменно невідомі. В одному зі своїх інтерв’ю знаменитий режисер обмовився про те, що її родичі були родом з Білорусі. Однак більш детально прояснити даний момент відмовився.

Режисер Тимур Бекмамбетов за роботою

Що ж, не будемо настільки детально зупинятися на цьому питанні і ми з вами.

Закінчивши Гур’євською середню школу номер 17, наш сьогоднішній герой переїхав до Москви, де незабаром поступив в Московський енергетичний інститут. Подібне рішення Тимур прийняв за наполяганням свого батька, який все своє життя працював у сфері енергетики. Однак, провчившись в МЕІ кілька років, майбутній режисер утвердився в думці, що це «не його» і почав шукати для себе новий шлях у житті.

Щоб взяти деякий час на роздуми, наш сьогоднішній герой відправився в армію, де провів два роки в артилерійській дивізії, що стояла під Ашхабадом. Саме в цей період він вперше почав серйозно захоплюватися мистецтвом. Процес створення фільмів, а також сам творчий процес як такий, настільки сподобалися молодому хлопцю, що після демобілізації він так і не покинув Середньої Азії. Залишившись в Узбекистані, він на деякий час влаштувався в Ташкенті, де протягом декількох років працював художником у театрі «Ильхом». Отримавши необхідний практичний досвід у цій сфері, на початку вісімдесятих років Тимур Бекмамбетов влаштувався на кіностудію «Узбекфільм», де також працював деякий час.

Вельми примітно, що в цей період наш сьогоднішній герой завів тісне знайомство з іншим відомим діячем мистецтва – актором Віктором Вержбицьким. Разом вони працювали в Узбекистані, а потім почали разом займатися реалізацією нових кінематографічних проектів. Зараз Вержбицький знімається практично у всіх фільмах Бекмамбетова.

Однак не будемо надто забігати вперед…

Забійна реклама від Тимура Бекмамбетова. 90-ті роки. У 1982-му році Тимур Бекмамбетов вступив в Ташкентський театрально-художній інститут ім. А. Островського, який через п’ять років успішно закінчив. Отримавши диплом «художника театру і кіно», наш сьогоднішній герой переїхав до Москви, де незабаром почав працювати над створенням рекламних роликів.

У цій якості він трудився аж до середини дев’яностих років, знявши за цей період безліч рекламних роликів, які стали справжньою класикою даного напрямку. Найбільш плідною була співпраця Бекмамбетова з Банком «Імперіал». За роботу над цим проектом казахський режисер був включений в число членів Російської академії реклами.

Творчість у сфері кінематографу, фільмографія Тимура Бекмамбетова

Першою роботою в кіно для Тимура Бекмамбетова стала картина «Перед великою дорогою на війну», в роботі над якою наш сьогоднішній герой прийняв участь в якості сценариста.

Дебютною ж режисерською роботою для молодого режисера став фільм «Пешаварский вальс», над створенням якого талановитий уродженець Казахстану працював не тільки як постановник, але і як сценарист і продюсер.

Тимур Бекмамбетов — Треба бути простіше! Згодом наш сьогоднішній герой часто поєднував у собі всі ці три іпостасі. В середині дев’яностих років він часто чергував роботи в рекламній сфері з кінематографічними та телевізійними роботами. Він багато працював і майже перманентно міркував над тонкощами нових проектів. Однак слава знаменитого режисера прийшла до Бекмамбетову тільки в 2004-му році. В цей період він зняв фантастичний фільм «Нічний дозор», який моментально став одним з головних блокбастерів в Росії і країнах СНД. Слідом за першим хітом» пішли інші. Зміцнили славу режисера фільми «Денний дозор», «Іронія долі. Продовження», а також деякі інші роботи. Він працював з такими зірками як Костянтин Хабенський, Сергій Безруков, Володимир Меньшов, Гоша Куценко і багато інших.

У цей період ім’я Тимура Бекмамбетова стало добре відомо не тільки в країнах СНД, але і у всьому світі. У 2008-му році талановитий уродженець Атирау успішно дебютував у Голлівуді з картиною «Особливо небезпечний». Стрічка зібрала непогану касу в світовому прокаті, і забезпечила казахського режисера новими пропозиціями.

Тимур Бекмамбетов в даний час

В період з 2008-го по 2013-й на екрани вийшли деякі свіжі роботи Бекмамбетова. У роботі над фільмами «Ялинки», «Президент Лінкольн: Мисливець на вампірів» наш сьогоднішній герой працював в якості режисера. Крім того, в ці роки Тимур Нуруахитович успішно спродюсував безліч інших цікавих стрічок.

В даний час в якості режисера, продюсера і сценариста Бекмамбетов працює над реалізацією нових проектів. Нові фільми відомого діяча мистецтв повинні вийти на екрани вже в найближчі роки.

Тимур Бекмамбетов з дружиною Варварою Авдюшко

Особисте життя Тимура Бекмамбетова

Сьогодні Тимур Бекмамбетов одружений другим шлюбом на дівчині на ім’я Варвара Авдюшко. Його дружина також працює в світі кіно, виступаючи переважно в якості продюсера і художника по костюмах. Дітей у сім’ї немає. Однак у Тимура Нуруахитовича є дочка Жанна, яка з’явилася під час його першого шлюбу. У даний момент дівчина успішно працює художником-аніматором.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: