Ім’я: Тетяна Васильєва

Дата народження: 28 лютого 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 78 кг

Зріст: 176 см

Біографія Тетяни Васильєвої

Жорсткий контроль

Тетяна Васильєва ще в дитинстві дала клятву самій собі – бути актрисою. Згадує, що батьки постійно за нею стежили. Вони турбувалися, як би з дочкою нічого не сталося. Мама і тато нікуди не відпускали дочку з дому, тому Тетяна не відвідувала жодні гуртки та студії. Але Васильєва все одно примудрялася відвідувати літературну й театральну студію одночасно. Однак шкільна успішність кульгала.

Після школи Тетяна Васильєва опинилася серед тих, кого запросили на вступні іспити у ВДІК і МХАТ одночасно. Тому відразу після свого випускного майбутня знаменитість вирушила до Москви прямо в Школу-студію МХАТ, причому, не присвятивши власних батьків у свої плани. Мама і тато вирішили, що дочка спрямовувалася на екскурсію по столиці Росії.

Екстравагантна жінка

Але Васильєва надійшла в МХАТ, курс Е. Морез, Ст. Богомолова і Ст. Маркова. І відразу після цього відправила телеграму батькам. Батько відразу рвонув до Москви до ректора театрального Вузу, він хотів забрати документи дочки, вважаючи, що професія актора зовсім їй не підходить. Тут втрутився ректор і умовив чоловіка залишити Тетяну і дати їй можливість вивчитися.

Перше заміжжя

У 1969 році Тетяна, в той час ще Ицыкович, випустилася зі Школи-студії МХАТ і поступила на роботу в Московський театр Сатири. Там вона і познайомилася з актором Анатолієм Васильєвим. Колеги одружилися у 1973 році. Актриса взяла прізвище чоловіка і стала Васильєвої. До речі, ця прізвище залишилася у Тетяни на все життя, незважаючи на те, що з Анатолієм вона розлучилася. Від цього шлюбу в актриси залишився син Філіп, який народився у 1978 році.

Поява в кіно

У 1971 році Тетяна перший раз з’явилася в кіно, це був дитячий фільм «Вдивіться в це обличчя». Висока і нескладна дівчина з низьким голосом почала шукати своє місце в кінематографі, і процес цей зайняв досить багато часу. У 70-ті роки єдиною помітною роботою Тетяни Васильєвої стала роль Енні телекомедії «Здрастуйте, я ваша тітка» в 1975 році. Але і це була не роль, яка виписувала путівку у велике кіно.

Справжня удача постукала в двері тільки в 1979 році. Тетяна Васильєва зіграла в картині «Дуенья». Ну, а славу закріпила комедія 1985 році під назвою «найчарівніша і найпривабливіша», там актрисі дісталася роль Сусанни.

З дітьми

Ну а інші ролі тих років, це Наташа в сатирі-новелі «Сто грам хоробрості», френкер Розенблюм з «Пеппі довга панчоха», Елеонора в картині «Вечірній лабіринт», Туанетта у комедії «Удаваний хворий» і Офелія в мелодрамі під назвою «Салон краси».

Другий шлюб

За словами актриси, вона довго не могла впоратися зі своїми комплексами, переживала за своєю невідповідною зовнішності, бачила себе незграбною дылдой. Але трохи пізніше все змінилося. «В один момент я зрозуміла, — каже Тетяна Васильєва, — що можу заволодіти глядачем, я вмію тримати на собі його увагу, тому я прекрасна. І тут же комплекси всі зникли самі собою. Скажу вам, що це приголомшливе відчуття, коли знаєш, що ти обворожив глядачів. Іноді у виставі з’являються моменти, коли ловлять кожне твоє слово. А якщо до того ж ти відчуваєш, що зал твій, то можеш тримати паузу. Глядачі ж будуть сидіти завмерши стільки, скільки захочеш».

Далі Тетяна Васильєва в театрі Сатири познайомилася з колегою Георгієм Мартиросяном. Він прийшов у театр в 1980 році. Разом актори грали у постановці «Гніздо глухаря». «Цей спектакль був успішним, — згадує Він, — у нас з’явилася якась вольтова дуга, наче іскри летіли з очей. А коли я запропонував Тетяні вийти за мене заміж, вона погодилася, хоча в той момент вона була дружиною Анатолія Васильєва».

Тетяна Васильєва на відео В 1983 році Васильєва вже працювала в театрі імені Маяковського. У той час вона вже була розлучена з Анатолієм і стала дружиною Мартиросяна. А в 1986 році у пари з’явилася донька Ліза. Але і цей союз виявився приречений. У 1995 році Мартиросян і Васильєва розлучилися. Тетяна каже: «Знаєте, я собі інакше уявляю любов. А те, що було у мене, до любові має мало відношення. Про жінці необхідно піклуватися як про близьку людину, якого боїшся втратити. Цього я ніколи не відчувала. Завжди було таке, що якщо мене не буде, теж буде добре». До речі, зараз Тетяна Васильєва не в шлюбі.

Лихі 90-е

У 90-ті роки минулого століття у Тетяни Васильєвої було багато ролей. Але не все кіно роботи можна назвати гідними її таланту. Від багатьох ролей можна було б і відмовитися. Актриса з’явилася у величезній кількості комедій, причому, досить низького рівня. Це, наприклад, «Болотна Street або Ліки проти сексу», «Великий капкан, або соло для кішки при повному Місяці», «Бабій-2», «Наречений з Майамі», «Хочу в Америку».

Але в той час були і вдалі ролі, але їх було набагато менше. У 1992 році Васильєву можна було побачити у драмі під назвою «Побачити Париж і померти». Актриса зіграла енергійну і мужню жінку Олену, яка пережила сталінські репресії і табори, мешкає в комунальній квартирі і мріє про те, щоб відправити свого сина, до речі, талановитого піаніста, в Париж. За свою роботу Тетяна отримала «Кінотавр» і приз «Ніка».

З 1990-х років Тетяна грала тільки в театрі імені Маяковського, але і в інших. Наприклад, Клітемнестра в постановці «Орестея» Петера Штайна в 1993 році і Ірину Миколаївну в «Чайці» Йосипа Райхельгауза в 1998 році.

Тетяна Васильєва зараз

Кілька років тому Тетяна Васильєва пішла з театру Маяковського. Вона була звільнена з трупи за прогули.

Актриса згадує, що, як мовиться, тоді знайшла коса на камінь. Тетяна затримувалася на зйомках і просто не встигала на вистави, де грала головні ролі. Адміністрація театру не захотіла йти їй назустріч, поспішивши знайти заміну.

Зараз Тетяна Васильєва числиться в театрі «Школа сучасної п’єси». Вона встигає грати не тільки в цьому театрі, але і в численних антрепризах. Її майже не буває в Москві, жінка перебуває на гастролях, які, в основному, проходить на Далекому Сході, Півночі та в Сибіру.

У кіно Васильєву зараз зустріти важко. Одна з останніх її робіт – серіал «За лаштунками» — вийшов в 2002 році.

Діти актриси по стопах батьків піти не побажали. Філіп закінчив юридичний факультет університету землеустрою. А Ліза навчається в РДГУ на факультеті теле — і радіожурналістики.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: