Ім’я: Тетяна Тарасова

Дата народження: 13 лютого 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Москва

Діяльність: тренер з фігурного катання

Вага: 72 кг

Зріст: 162 см

Біографія Тетяни Тарасової

Тетяна Анатоліївна Тарасова – видатний наставник, консультант у Федерації фігурного катання РФ, дочка легендарного «батька російського хокею» Анатолія Тарасова (так його названо в Британській енциклопедії).

Будучи одним з кращих фахівців у своїй галузі, вона виховала найбільша в світовій історії фігурного катання число олімпійських чемпіонів, а саме, 7 золотих, включаючи Ірину Родніну і Олексія Ягудіна, три срібних і однієї бронзової призерки і більше 40 переможців інших найбільших світових змагань.

Заслужений тренер Тетяна Тарасова

Як і батько, вона була талановитим, безкомпромісним, жорстким і вимогливим тренером, здатним досягати видатних результатів і відстоювати справедливість в принципових питаннях. Він визнав за необхідне висловити протест проти необ’єктивності суддів. В результаті він покинув разом з командою лід під час гри, на якій до того ж був Брежнєв, за що був звільнений і позбавлений звання заслуженого тренера.

Вона, незважаючи на цілком очікувані наслідки, публічно виступила з критикою політики Спорткомітету щодо принизливо низьких зарплат фігуристів та їх наставників, і в підсумку була змушена піти, перервавши на піку свою тренерську кар’єру.

Дитинство Тетяни Тарасової

Майбутня знаменитість з’явилася на світ в спортивній сім’ї 13 лютого 1947 року в столиці. Її батько, Анатолій Володимирович – хокеїст, футболіст і тренер, очолювана ним збірна країни дев’ять років поспіль, з 1963 року, була незмінним переможцем міжнародних змагань, мама, Ніна Григорівна, як і чоловік закінчила вищу школу тренерів, – викладач фізкультури.

Тетяна Тарасова в дитинстві

Вже маючи доньку Галину, рідні хотіли сина, але народилася друга донька — Таня. Можливо, тому її виховували по-спартанськи, як хлопчика. В 4 роки папа простим, але дієвим способом навчив її плавати – кинув у море, а в 5 років – відправив на каток.

Щодня, до школи, в будь-яку погоду і в будь-який час року вона повинна була робити зарядку і бігати у дворі будинку. Причому, за словами Галини, батько спостерігав за процесом з балкона, слідкуючи, щоб донька займалася сумлінно і в бігу не зрізала кути, зменшуючи відстань.

Тетяна Тарасова з батьком

Разом з хлопцями Таня грала в хокей, мала спортивний розряд зі стрибків у воду, з 6 років самостійно, без помічників, їздила на тренування.

Тренерська кар’єра Тетяни Тарасової

З 1964 по 1966 рік Тарасова успішно виступала в парі з Георгієм Проскуріним. На Чемпіонаті СРСР у 1964 році вони зайняли 3 місце, через рік – стали другими, а в 1966-му році стали переможцями Зимової Універсіади, міжнародних змагань серед студентів. Але отримана незабаром травма не дозволила йому продовжити виступи в якості фігуристки.

Тетяна Тарасова і Георгій Проскурін -1965 р. З 19-річного віку дівчина зайнялася тренерською роботою. Серед її перших вихованців були такі відомі пари як Жаркова-Карпоносов, Моїсеєва-Міненков.

Сама вона мріяла про навчання на балетмейстерском факультеті Гітісу. Проте батько був проти вибору дочки, і в 1974 році вона стала студенткою Інституту фізкультури.

Тарасова завжди намагалася бути гідною свого суворого і фантастично відданого спорту батька, і ніколи б не посміла його не послухатися. Згодом твердість характеру і одержимість професією повною мірою передалась і їй.

Тетяна Тарасова та її підопічні

У 1975 році їй присвоїли почесне звання заслуженого тренера країни, але, тільки домігшись у 1992 році тріумфу своїх підопічних у черговий, третій за рахунком, Олімпіаді, вона отримала визнання і батька, який назвав її колегою.

Подальша кар’єра Тетяни Тарасової

Серед вихованців геніального наставника були Родніна-Зайців, Бестемьянова-Букін, Романова-Ярошенко і багато інші відомі спортсмени. Фахівці відзначали, що всіх їх вона навчила повністю віддаватися роботі, кататися з душею і з повною віддачею, викладатися без залишку і перемагати.

У 1983 році Тарасова заснувала льодовий театр «Всі зірки». Ідею його створення їй підказав чоловік, видатний піаніст і педагог Володимир Крайнєв. Там вона працювала над постановкою масштабних вистав на льоду з відомими фігуристами і як балетмейстера, виконавши свою давню мрію, і як режисер, і як тренер. Проект проіснував протягом 14 років.

Тарасова Тетяна Анатоліївна

Трупа демонструвала своє мистецтво всьому світу, виступаючи в Австралії, Великобританії, у знаменитому спорткомплексі «Медісон-сквер-гарден» США. Їх репертуар складався з класичних творів — «Вестсайдська історія», «Лускунчик», «Кабаре», «Попелюшка».

В кінці 90-х років у країні склалася дуже складна ситуація з роботою і латками, тому тренеру довелося шукати можливості реалізації за кордоном.

Крім вітчизняних спортсменів, Тарасова допомогла досягти висот і багатьом зарубіжним зірок, включаючи Сашу Коен, Евана Лайсачека, Сідзуку Аракаву.

В кінці 2005 року Тетяна Тарасова змогла повернутися в Росію з Америки. Продовжуючи тренерську діяльність, вона очолювала журі проектів «Зірки на льоду», «Льодовиковий період».

Скандал на програмі Андрія Малахова. Тарасова проти Башарова Як геніальний наставник вона удостоєна ряду нагород, зокрема ордена Трудового Червоного Прапора, » За заслуги перед Вітчизною. У 2008 році її ім’я було внесено в міжнародний Зал слави фігурного катання.

Особисте життя Тетяни Тарасової

Спортивна знаменитість була 3 рази заміжня. Спочатку протягом 2 років її супутником життя був актор Олексій Самойлов. Він працював у театрі «Современник» і був сином відомого народного артиста Євгена Самойлова. Хоча пара розлучилася, але вони досі підтримують теплі відносини.

Тетяна Тарасова з мамою і сестрою Галиною

Другим чоловіком Тетяни став спортсмен Василь Хоменко. Вони познайомилися на початку своєї тренерської кар’єри. У 1976 році він трагічно пішов з життя, тому Тарасова не дуже любить розповідати про чоловіка.

У 1978 році Тетяна вийшла заміж за музиканта і піаніста Володимира Крайнєва, який жив і викладав у німецькому Ганновері. На той момент Тарасової був 31 рік, вона два роки як поховала свого колишнього чоловіка, тому зовсім не думала про нове заміжжя.

Молоді люди познайомилися у спільних знайомих і одружилися через 9 днів. Весілля була дуже скромною з-за малої кількості вільного часу і частих роз’їздів. Подружжя прожило разом протягом 33 років. Володимир дуже підтримував Тетяну в її роботі, допомагав з постановками та програмами для змагань. Він вірив у неї і намагався дати їй повну підтримку її діяльності.

Тетяна Тарасова та її чоловік Володимир Крайнєв

Володимир помер після важкої хвороби навесні 2011 року. Перед цим Тарасова перенесла втрату сестри Галини і матері. У цей трагічний період життя тільки завдяки роботі та учням вона змогла оговтатися від загибелі близьких людей.

У легендарного тренера з найближчих родичів залишився тільки племінник Олексій. У них з дружиною Оленою є двоє дітей, Матвій і Федір. Легендарний батько Тетяни помер у 1995 році.

Тетяна Тарасова сьогодні

Геніальний тренер, що виховав рекордне число призерів світових першостей, продовжує працювати як консультант у Федерації.

Тетяна Тарасова схудла

У 2011 році вона представила глядачам грандіозне льодове виставу «Спляча красуня», який присвятила пам’яті чоловіка. Спортивна знаменитість очолює суддівську колегію «Льодовикових періодів», «Кубка професіоналів», що вийшов напередодні Олімпіади в Сочі в 2014 році, де зустрічалися збірні команди Росії та світу.

Вона потрясла громадськість тим, що змогла схуднути на 40 кілограмів. У 2015 році важливість її зауважень і підтримки підкреслювала олімпійська чемпіонка Тетяна Навка у своєму інтерв’ю напередодні московської прем’єри льодовикового мюзиклу «Кармен». Цей спектакль був представлений в МСА «Лужники» в рамках фестивалю «Черешневий сад», в опікунську раду якого входила Тарасова.

Тетяна Тарасова коментує Олімпіаду в Сочі Вона оцінювала артистизм і технічну складність номерів в шоу «Разом з дельфінами», коментувала міжнародні змагання з фігурного катання «Mordovian Ornament», які проходили в Саранську. Тетяна Анатоліївна сповнена сил і планів на майбутнє.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: