Ім’я: Тетяна Москвіна

Дата народження: 2 листопада 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: журналіст, критик, публіцист

Вага: 80 кг

Зріст: 165 см

Біографія Тетяни Москвіної

Дитинство і юність Тетяни Москвіної

Кажуть, що в Петербурзі особлива атмосфера, в якій на світло, як правило, з’являються талановиті письменники, педагоги, журналісти, політики, музиканти та просто люди, здатні по-особливому дивитися на навколишній світ. Ось так і з Тетяною Москвіної, яка з’явившись на світ в одній з інтелігентних сімей тоді ще Ленінграда 2 листопада 1958 року.

Хто знає, може бути, рік був врожайним (Нобелівську премію з літератури отримав Борис Пастернак, в кінопрокат вийшли фільми «Запаморочення» Хічкока, «Попіл та алмаз» А. Вайди, «Справа була в Пенькові» СтаниславаРостоцкого, «Тихий Дон» Герасимова, «Дівчина без адреси» Е. Рязанова, відбувся цілий ряд інших світових і радянських прем’єр як у кіно, так і на театральних підмостках) або зірки зійшлися таким чином, що маленькій Тетяні судилося стати одним з найавторитетніших критиків сучасної Росії, а також письменником, актрисою, сценаристом і режисером, активним громадським діячем.

Тетяна Москвіна відома не тільки як журналіст, але і як драматург і письменник

Життя готувала Тетяні сюрпризи. Відразу після закінчення школи дівчині довелося кілька років попрацювати в різних сферах, щоб заробити заповітний трудовий стаж для вступу в інститут. Ким тільки не доводилося працювати: і бібліотекарем, і бійцем пожежної охорони, і лаборантом по боротьбі з пилом в Історичному архіві міста.

За два роки жвава блондинка придбала важливий соціальний досвід, при тому, що до кожної з своїх посад намагалася ставитися творчо – ні в якому разі не нарекала і не скаржилася. У 1977 році Тетяна Москвіна була зарахована в студенти Ленінградського державного інституту театру, музики і кінематографії на факультет театрознавства в майстерню до відомому театральному діячеві Євгену Калмановскому.

Тетяна Москвіна: книга «Жар-книга» Після успішного закінчення інституту в 1982 році Тетяна прийняла рішення вступати в аспірантуру. Науково-дослідницька діяльність молодого критика була пов’язана з драматургією А. Островського. Після закінчення навчання в аспірантурі з 1984 року Тетяна Москвіна почала активно працювати критиком і журналістом у відомих пітерських виданнях, багато з яких зачитувалися до дірок, завдяки проникливим, критичним, але в той же час справедливим матеріалів Москвіної.

Робота і досягнення Тетяни Москвіної в журналістиці

До середини 1980-х Тетяна починає працювати в періодичних виданнях: у «Зміні», «Ленінградському робочому», «Година пік», «Московських новинах», «Аргументи і часу», «Театр», «Мистецтво кіно», «Час», «Петербурзькому театральному журналі», «Пульсі» та інших, в яких опублікувала сотні статей про театральних прем’єрах, новинки кінематографа, про життя знаменитих акторів, про політичних діячів.

Письменницька біографія однієї з найпопулярніших в літературних колах жінки не обмежується періодичними виданнями. З 2000 по 2005 роки вона успішно працювала на пітерської радіостанції «Ехо Москви», приблизно до цих років належить і її робота і на телеканалі «РТР-Петербург» і «СТО» в якості браузера таких програм як «Артэкспресс», «Поспішайте бачити», «А сенс?». У травні 2006 року Тетяна Москвіна початку курирувати роботу відділу культури газети «Аргументи тижня», а з березня 2008 року регулярно виходити в ефір на радіо «Культура» з «Москвинскими новинами». Крім цього, вже більше десяти років (з 1999 по теперішній час) Тетяна є автором колонки щомісячного журналу «Pulse». Хороші організаторські здібності стали в нагоді Москвіної при створенні об’єднання журналістів «Петербурзька лінія», і в роботі на посаді головного редактора журналу «Час культури. Петербург».

Ювілей Тетяни Москвіної

Книги Тетяни Москвіної

Але і на цьому послужний список активної і цілеспрямованої Т. Москвіної не закінчується. Ні в якому разі не можна упустити той факт, що вона є автором таких книг в жанрі публіцистики: «Похвала поганому шоколаду» (2002), «Люблю і ненавиджу» (2005), «Всім стояти!» (2006), «Шкода любові очевидний» (2006), «Енциклопедія російського життя» (2007), «Нічого собі Росія» (2008), «Жіноча зошит» (2009), «Чоловіча зошит» (2009), «загальний зошит» (2009), «птах Страус руська» (2010), «Ганьба і чистота» (2010), «У спорах про Росії: А. Н.Островський» (2010). Відомі романи автора «Смерть – це всі чоловіки» (2004) і «Вона щось знала» (2007) зачитують до дірок тисячі читачів не тільки Росії, але й країн СНД. Роман «Смерть – це всі чоловіки» був навіть фіналістом конкурсу «Національний бестселер». І це все з урахуванням того, що у велику літературу письменниця прийшла у віці 46 років.

Москвіна — драматург

Драматургічна майстерність письменниці проявилося в написанні разом з Сергієм Носовою п’єс «Па-де-де», «Хороше життя і прекрасна смерть пана Д.», «Одна жінка», «Народження богів», які були опубліковані в книзі «Історії». Всі вони з успіхом поставлені або в столичних, або в провінційних театрах відомими театральними режисерами Омська, Москви, Виборга, Сімферополя, Обнінськ, Санкт-Петербурга, а також інших міст Росії та України. На рахунку Тетяни Москвіної є досвід роботи в кіно. Вона знялася у фільмах «Манія Жизель» і «Щоденник його дружини», була режисером і сценаристом фільму «Зниклий театр», співавтором сценарію «Не робіть бісквіти в поганому настрої».

Тетяна Москвіна щаслива з чоловіком Сергієм Шолоховим

Тетяна Москвіна сьогодні

Внесок Тетяни Москвіної в сучасний літературний процес не залишився без уваги, вона двічі ставала лауреатом премії «Золоте перо Санкт-Петербурга» як за свою публіцистику, так і за радіопередачі. Її внесок у кіномистецтво був відзначений Дипломом «За створення образу художника, що випередив свій час» у фільмі «Зниклий театр» на Міжнародному кінофестивалі слов’янських і православних народів «Золотий Витязь» і Премією Гільдії кінознавців і кінокритиків Росії. Вже багато років Тетяна є членом Союзу письменників Санкт-Петербурга та Спілки кінематографістів Росії.

Особисте життя Тетяни Москвіної

З 1988 року Тетяна Москвіна одружена з відомим телеведучим і кінокритиком Сергієм Шолоховим, від шлюбу з яким має сина Миколу (1990). Також у Москвіної є син Всеволод (1981), який є відомим гумористом, а також солістом і акордеоністом популярної пародійної групи «Глом!».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: