Ім’я: Тетяна Москалькова

Дата народження: 30 травня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: Вітебськ, Білоруська РСР

Діяльність: політик, юрист, вчений

Вага: 65 кг

Зріст: 170 см

Біографія Тетяни Москальковой

Тетяна Москалькова – видатний російський політичний діяч, відомий юрист і вчений. Двічі обиралася депутатом Держдуми (V і VI скликання). Виконує обов’язки Уповноваженого з прав людини. Генерал-майор міліції у відставці, доктор юридичних і філософських наук. Член партії «Справедлива Росія».

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова

Дитинство і юність Тетяни Москальковой. Освіта

Тетяна Москалькова народилася і виховувалася в офіцерській сім’ї з великого білоруського міста – Вітебська. Її мати, будучи справжньою дружиною військового, слідувала за своїм чоловіком всюди. На формування особистості Москальковой сильно вплинув старший брат Володимир. Коли дівчинці виповнилося десять років, батько помер, і мати разом з дітьми перебралася до Москви.

Дитяче фото Тетяни Москальковой

У 1978 році Тетяна Москалькова успішно закінчила Всесоюзний юридичний заочний інститут. Через десять років вона захистила дисертацію, після чого стала кандидатом юридичних наук. Однак талановита жінка не зупинилася на досягнутому і в 1997 році підготувала наукове дослідження для отримання ступеня доктора юридичних наук. Темою її дослідження стали моральні підстави кримінального процесу, а точніше, період попереднього слідства.

Через чотири роки вона знову захистила докторську дисертацію, але вже у сфері філософських наук. Таким чином, ця жінка-вчений заслужено отримала дві докторські ступені: з юриспруденції і філософії.

Лекція Тетяна Москальковой на тему інтеграції на пострадянському просторі Вона видала кілька книг, виступала співавтором багатьох навчальних видань у судовій справі, кримінального процесу, а також діяльності правоохоронних органів. Крім того, важливим досягненням у науковій сфері стало співавторство Москальковой в більш ніж в ста публікаціях.

Політична кар’єра Тетяни Москальковой

У 1972 році Москалькова розпочала трудову діяльність у Ін’юрколегії на посадах бухгалтера, діловода, а потім і юрисконсульта. Протягом 1974-1984 років вона працювала при Президії Верховної Ради РРФСР, а саме, у відділі з питань помилування.

У 1984 році Москалькова перейшла на роботу в МВС. В рамках силового відомства жінка пройшла шлях від простого референта до першого заступника голови управління. Вона пішла з посади у 2007 році через обрання в Держдуму V скликання від фракції «Справедлива Росія». Вона виконувала обов’язки заступника голови комітету у справах СНД і зв’язків з співвітчизниками.

Тетяна Москалькова з вихованками кадетського корпусу

На наступних виборах, які проходили у 2011 році, вона знову пройшла в Держдуму в списках «СР». Крім того, вона увійшла до складу комісії, яка займалася перевіркою правдивості даних про доходи, поданих депутатами Держдуми.

Займаючи депутатське крісло протягом 9 років, Тетяна Москалькова взяла участь у підготовці 119 законопроектів. Зокрема, вона виступила розробником закону, який неформально назвали «День за два, день за півтора». У відповідності з цим законом один день тримання в СІЗО прирівнювався до одного з половиною дня в колонії загального режиму або ж двом дням в колонії-поселенні (затверджений в лютому 2016 року).

Тетяна Москалькова обиралася до Думи від «Справедливої Росії»

Неоднозначною, за заявами багатьох правозахисників, була підтримка Москальковой закону про заборону всиновлення громадянами США дітей, що мають російське громадянство (2013 рік). Через три роки вона також підтримала закон про некомерційних організаціях. Як відзначали деякі юристи, зазначені законодавчі акти значно ускладнили функціонування благодійних фондів.

Тетяна Москалькова і Сергій Миронов, лідер «Справедливої Росії»

Москалькова неодноразово відзначалася ініціативами, які критично оцінювалися громадськістю і навіть колегами жінки-політика. Так, у 2012 році вона ініціювала внесення до Кримінального кодексу додаткової статті щодо «замаху на мораль», а також «грубий злочин правил гуртожитку». Дана стаття передбачала покарання у вигляді позбавлення волі до одного року. Таку пропозицію було відповіддю на події, пов’язані з діяльністю панк-групи Pussy Riot на чолі з Надією Толоконніковою і арт-групи «Війна». Однак дана ініціатива була відхилена навіть однопартійцями Москальковой за «невідповідність сучасним умовам і реаліям життя».

У липні 2012 року Тетяна Москалькова очолила громадську раду «Жінки-офіцери Росії», який входив до складу всеросійського об’єднання «Офіцери Росії».

Особисте життя Тетяни Москальковой

У 2016 році сімейний статус Тетяни Москальковой – вдова. Її чоловік був інженером, працював заступником начальника транспортного відділу приватного фінансової установи. У неї є дочка, яка отримала юридичну освіту, і два онуки.

Тетяна Москалькова з онуком Сергієм

У ЗМІ Москалькову іменують жінкою з бездоганним смаком і категоричним неприйняттям хамства. Іноді можна зустріти навіть такі слова, як «секс-символ міліції». Вона досить добре стріляє, що відповідає раніше займаним нею постам.

Тетяна Москалькова завжди бездоганна

Як вказувала сама Москалькова, вона – віруюча людина, дотримується православного віросповідання, любить читати класику, релігійні і філософські книги, але ніколи не читає детективи.

Тетяна Москалькова сьогодні

Зовсім недавно, а саме 25 березня 2016 року, коли Елла Памфілова була призначена главою ЦВК, Держдума повинна була обрати нового уповноваженого з прав людини. На цей пост претендували Олег Смолін (КПРФ), Тетяна Москалькова (Справедлива Росія) та Сергій Калашников (ЛДПР). Правозахисники висловили свої застереження щодо обрання Москальковой, акцентуючи увагу на відсутність у неї досвіду роботи у даній сфері, а також підтримку деяких законів, спрямованих на обмеження прав громадян.

Ехо Москви: інтерв’ю Тетяни Москальковой Однак 22 квітня 2016 року депутати Держдуми більшістю голосів (323) затвердили на зазначеній посаді саме Тетяну Москалькову. У першому своєму зверненні на новій посаді вона заявила, що пріоритетними напрямками її діяльності стануть медичне обслуговування, питання міграції, трудові права громадян, а також рішення проблем ЖКГ та освіти.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: