Ім’я: Тетяна Міткова

Дата народження: 13 вересня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: тележурналіст

Вага: 59 кг

Зріст: 167 см

Біографія Тетяни Мітковою

Тетяна Ростиславівна Міткова – телевізійна ведуча, журналіст, заступник гендиректора НТВ, головний редактор Служби інформації даного телеканалу.

В кінці 1990-х років вона була еталоном своєї професії, символом демократичного НТВ колишнього складу. Факти її ранньої біографії, зокрема, знаменитий відмову в січні 1991 року прочитати в ефірі варіант офіційного трактування подій у Вільнюсі, свідчили про безстрашність і незалежності її, як цієї журналістки.

Міткова Тетяна Ростиславівна

На початку 2000-х вона опинилася в топ-менеджменті нової команди каналу, який вже не вважав необхідним спростовувати точку зору держави. В інтерв’ю Forbs.ru у 2014 році телезірка підтвердила, що відвідує «кремлівські летючки», де каналах даються рекомендації про те, що і як давати в ефірі.

Дитинство і родина Тетяни Мітковою

Майбутня TV-діва з’явилася на світ 13 вересня 1957 року в столиці країни. Її батько був учасником Великої Вітчизняної Війни. Після військових дій він поступив на службу зовнішньої розвідки в структурі КДБ. Зі своєю дружиною, матір’ю Тетяни, він зустрівся в Швейцарії, де вона спочатку працювала в радянському посольстві, а пізніше стала домогосподаркою.

Дата народження Тетяни Мітковою 13 вересня

За деякими даними прізвище журналістки насправді звучить як Митьково. Її начебто змінив її прадід, член «Союзу порятунку» та учасник повстання декабристів, з побоювання арешту. Хоча згідно з іншими відомостями, прізвище відкоригувала сама Тетяна на зорі своєї ТВ-кар’єри з метою милозвучності.

З 1963 року вона відвідувала спецшколи з англійським ухилом, захоплювалася музикою, танцями, фігурним катанням на ковзанах. Їй навіть пророкували навчання в консерваторії. Позначки з гуманітарних дисциплін у дівчини були високими, але з математикою і фізикою у неї були проблеми.

За національністю Тетяна Міткова російська

По закінченні навчання в 1973 році Таня протягом двох років навчалася при МДУ в класі підготовки юних журналістів. Потім вона вступила на журфак даного університету на вечірню форму навчання і в 1982 році отримала диплом про вищу професійну освіту.

Кар’єра Тетяни Мітковою на телебаченні

Ще в інституті на навчальній практиці дівчина потрапила в «Останкіно». Спочатку вона працювала помічником редактора, пізніше стала спецкором. Першими програмами молодої журналістки стали «Міжнародна панорама» і «120 хвилин».

Тетяна Міткова в молодості

У той час в мас-медіа існувала сувора цензура, а Тетяна відповідала за підготовку матеріалу. Якщо його освітлення виходило за рамки дозволеного, слідували догани від керівництва. За спогадами колег був великий скандал, коли в повідомленні про Фолклендському конфлікті у них на каналі прозвучали нотки симпатії англійцям, так як в пропаганді робився наголос виключно на осуд Британії та США (тоді Аргентина захопила Мальвінські острови, що належали Сполученому королівству, і Тетчер відправила до його берегів військові кораблі).

Не обійшлося без наганяючи молодому редактору Мітковою і у випадку з пропущеної в ефір інформацією про Афганістан з закликом виведення наших військ. Такі навіть натяки були тоді неприпустимі.

Біографія Тетяни Мітковою В 1990 році в 33-річному віці стала тележурналістка провідної Телевізійної служби новин. У 1991 році вона була змушена піти з «Останкіно» (за деякими джерелами, її звільнили) з-за відмови прочитати офіційну версію державного інформагентства про січневі події у литовській столиці.

Потім кілька місяців вона співпрацювала з АRD, громадської телерадіокомпанією ФРН, потім повернулася і стала вести інформаційно-новинні передачі «Час», «Новини», робила гострі сюжети, зокрема, про тісну співпрацю високих духовних церковних осіб з КДБ.

На захист ієрархів встав тоді знаменитий Микита Міхалков. Він викликав її на діалог в «Перехресті». Міткова ухилилася від обговорення питання під приводом хвороби сина. Тоді кінорежисер прийшов з оператором прямо до неї на квартиру. Але вона знову відмовилася від дискусії. У підсумку в знятому фільмі він звинуватив ТВ-диву у брехні.

Тетяна Міткова почала свою кар'єру в новинах

У 1993 році тележурналістка почала працювати на НТВ. Вона стала «обличчям» передачі «Сьогодні». У 2001 році, коли в творчому колективі телекомпанії стався розкол, Міткова не підтримала більшості і керівника Євгена Кисельова, які пішли (разом зі «свободою слова» і багатьма телеглядачами). Незважаючи на драматичні події, вона залишилася на каналі і зайняла пост пішов Кисельова, тимчасово зникнувши з телеекранів.

Особисте життя Тетяни Мітковою

Будучи блискучим професіоналом, Тетяна, як справжня дочка колишнього розвідника, завжди залишалася закритою людиною. Про приватного життя телезірки не знав ніхто, навіть її колеги.

Тетяна Міткова на каналі НТВ в 2001 р. Як кажуть, Михайло Осокін вважав, що чоловік ведучої – депутат. Але перший її чоловік, Всеволод Соловйов, був журналістом-міжнародником. У 1984 році у пари народився син Дмитро, названий на честь маминого прадідуся-декабриста. Молодий чоловік захоплюється фотографією та гонками. Він вже подарував батькам онука.

Сівби, екс-чоловік Тетяни, нібито відомий тим, що, перебуваючи на роботі в Африці протягом 5 років, не прислав за цей час жодного повідомлення про місцеві події. А вона ніби-то за весь цей час не визнала за необхідне до нього з’їздити, а навпаки, завела службовий роман з Дмитром Кисельовим. Вони разом починали працювати на ТСН. Тому після повернення Всеволода додому, пара розлучилася.

Про нинішній дружині Мітковою відомо тільки те, що він займається фінансовими операціями на біржі. Журналістка ретельно приховує не лише прізвище чоловіка, але і його особа.

Тетяна Міткова приховує свого чоловіка

Тетяна не п’є навіть у свята і не курить. У елегантною і респектабельної жінки є єдина пристрасть – швидке водіння автомобіля. Після переходу на НТВ і перших високих гонорарів вона придбала собі білий Mercedes. Вона також любить музику і проводити вільний час у Підмосков’ї.

Тетяна Міткова сьогодні

У 2011-му році, після семирічної перерви однією з найпомітніших фігур російського телебачення 1990-х років довелося повернутися до ведення новин на екранах у передачі «Сьогодні. Підсумки» нібито із-за падіння рейтингу каналу. При цьому вона зберегла посад заступника гендиректора – керівника служби інформаційного мовлення.

Тетяна Міткова - головний редактор Служби інформації НТВ

Через 3 роки Тетяна знову покинула телеекрани і залишилася за кадром, але її відданість справі, чесність, енергійність і працездатність в будь-якому випадку заряджали колег ідеями, визначеним драйвом, прагненням втілювати в життя найсміливіші з них.

Багато медиаидеологи вважали Тетяну еталоном професії, позиціонували її як талановиту, розумну, чарівну жінку і журналістку. Хоча були і відверті недоброзичливці, у яких її образ асоціювався з булгаковської Лапшенниковой, з «очима, скошеними до носа від постійної брехні».

У квітні 2014 року вона демонстративно відмовилася від нагороди Литви – пам’ятної медалі про події 1991 року, коли радянський спецназ намагався штурмувати вільнюський телецентр. Своє рішення вона прийняла, обурившись тим, що Даля Грібаускайте виключила з числа нагороджених Дмитра Кисельова, як людини, що потрапила в санкційний список ЄС, вважаючи, що він неодноразово нехтував в телеефірі фундаментальні ідеї демократії, справедливості і свободи.

Тетяна Міткова відмовилася від держнагороди Литви в знак солідарності з Дмитром Кисельовим Тележурналістка удостоєна цілого ряду нагород, включаючи ТЕФІ як найкращий ведучий інформаційної передачі та орден «За заслуги перед Вітчизною».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: