Ім’я: Тетяна Дороніна

Дата народження: 12 вересня 1933 р. (83 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Ленінград

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 65 кг

Зріст: 173 см

Біографія Тетяни Дороніної

Сімейство Дорониных проживало в Ярославській області. Дідуся дуже поважали місцеві люди, так як він завжди був добрий до всіх, працював справно, був церковним старостою.

Після війни сім’я повернулася в Ленінград, звідки була евакуйована в війну. Тут Тетяна йде в школу. Вона ходила в гурток самодіяльності, постійно брала участь у виставах. Грошей не було, сукню їй пошили з марлі. Так ось в ньому юна Таня виходила на сцену. Вона виділялася серед своїх ровесниць. Була гарна і розумна. Але не користувалася цим. Тетяна, не сказавши батькам, поїхала до Москви, щоб вступити до школи — студії МХАТ. Приймальна комісія була вражена акторською майстерністю дівчинки. Її вже було зарахували, але дізналися, що не вистачає атестата про середню освіту. Тетяна поїхала додому доучуватися. Дівчина відрізнялася своїм наполегливим характером. Тільки закінчивши школу, вона знову рвонула до Москви поступати. Подала заяву в різні училища: ГІТІС, Щукінське, МХАТ, Щепкінське училище.

Дитинство Тетяни Дороніної пройшло в Ленінграді і Ярославської області

І тепер вже майбутня актриса вибирала, куди їй податися, так як скрізь була прийнята. Її вибір був незмінним – Школа студії МХАТ. Дороніна вчилася з Євстигнєєвим, Казаковим, Басилашвілі. Починаючу актрису завжди ставлять у приклад. Вона була дуже талановита. Багато її обожнювали.

Кіно

Першу роль в кіно Дороніна зіграла в картині «Перший ешелон». З нею в цьому фільмі знімалися Олег Єфремов, Олексій Кожевников.

Театр

Коли Тетяна закінчила МХАТ була дуже затребувана. Її багато хто запрошував в театри для подальшого співробітництва.

Тетяна Дороніна на відео Олег Басилашвілі став чоловіком актриси. І вона віддана дружина слідувала за чоловіком. Його запросили працювати в Волгоградський театр. Але, через рік, вони були прийняті в Ленінград в трупу Театру імені Ленінського комсомолу.

Режисер Строгановский готувався до постановки п’єси «Варвари». На головні ролі, звичайно ж, він запросив Дороніну разом з чоловіком. Після цієї ролі Тетяна Дороніна стала дуже популярна і затребувана. Вона стає однією з провідних актрис Великого драматичного театру імені Горького. Вона грає свої кращі ролі: в «Горі від розуму» вона грає Софію, «Піднята цілина» її героїню звуть Лушка, «Моя старша сестра» – Надія Резаева.

У 1966 році Тетяна Дороніна стала грати у МХАТ після переїзду в Москву

У 1966 році Тетяна Дороніна переїжджає жити до столиці, так як виходить заміж за іншого. Тут вона приймається в МХАТ, де виступає дуже довго. Дороніна зіграла свою останню роль в цьому театрі у виставі Єфремова «Дульсинея Тобосская». Після вона влаштувалася в Театр імені Маяковського. Тут вона працює з Гончаровим. Але Єфремову хотілося повернути Дороніну в свій театр. І він її здобув, Тетяна повернулася у МХАТ. Пізніше актриса очолила МХАТ. Досі вона керівник і директор театру.

Тетяна Дороніна. Життя і творчість Граючи своїх героїнь, Дороніна показує, які характери жінок можуть бути: сильні, хитрі, розумні. Вона відіграє емоційно, яскраво.

Особисте життя

Всього у житті Тетяни Дороніної було п’ять офіційних шлюбів.

Перший чоловік-однокурсник Олег Басилашвілі. Актор так говорить про Дороніної: «Таня була простою дівчинкою з робочої сім’ї, мало знає, але шалено любить театр, у неї був м’який характер і дуже великий талант. На жаль, Танін характер поступово став змінюватися; під впливом театру в тому числі. Наш шлюб тривав вісім років», — розповідає Олег Басилашвілі. Він зазначає, що його вразила зовсім не краса Дороніної: «Нас об’єднувало щось інше, більш глибоке… Коли ми розійшлися, я раптом зрозумів, що звільнився від цього гніту. Я дуже вдячний Тетяні Василівні, що вона була ініціатором розлучення».

Другий шлюб був з театральним критиком Анатолієм Юфитом. Він був зачарований актриси, коли вперше її побачив у театрі. Прожили вони три роки. Він був старший за неї на 10 років. Коли Дороніна перебралася до Москви, її чоловіком вже був Едвард Радзинський. У той час у Ленінграді він був на репетиції вистави. Він просто підкорив Тетяну Василівну. Після Радзинський напише багато п’єс для колишньої дружини. Шлюб не був довгим.

Тетяна Дороніна п'ять разів була заміжня

Наступний чоловік Тетяни Василівни Борис Хімічев. З ним вони познайомилися на зйомках фільму «Ще раз про любов». Спочатку вони недолюблювали один одного. «Дороніна вже стала кінозіркою — після фільмів «Старша сестра» і «Три тополі на Плющисі». А я грав у театрі лише кілька ролей, знімався лише епізодично — і раптом отримую пропозицію спробувати себе в картину «Ще раз про любов». На головну роль, яку в підсумку зіграв Лазарєв. Приїжджаю на «Мосфільм», проводять мене в гримерку — перед ясні очі Тетяни Василівни… І таким поглядом вона озирнула мене з ніг до голови! — поблажливо-зневажливо, менторськи, оцінююче… Вийшов я з гримерки з палаючими щоками і кажу помрежу: «Передайте їй, що я не тільки грати з нею, але і пробуватися на цю роль не стану…» Хоча вже тоді вона мені дуже подобалася, так і зніматися в кіно сильно хотілося», згадував пізніше актор.

Так і зав’язалася в них любов. Разом вони виступають у театрі. Коли вони розписалися, поїхали відпочивати в Ригу.

Актриса Тетяна Дороніна зберегла з усіма чоловіками гарні відносини

Останній чоловік актриси був Роберт Тихоненко. Він займався нефтепромышленностью. Вони познайомилися в саду, коли Дороніна набувала дачу, Роберт був головою товариства. Весь час, що вони прожили разом, чоловік обожнював дружину, він жив для неї. Але Тетяна Василівна не помічала цього. Тому відносини холодели з кожним днем.

З усіма своїми чоловіками Тетяна Василівна зберегла і по теперішній час прекрасні відносини.

Нагороди

Тетяна Василівна є Народною артисткою РРФСР, СРСР. Вона має Орден за заслуги перед Вітчизною. Нагороджена орденом Пошани, орденом Дружби народів. Має Медаль Франциска Скорини, лауреат премії Всесоюзного театрального конкурсу, краща актриса за версією журналу «Радянський екран», лауреат різноманітних премій, її ім’ям названо астероїд.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: