Ім’я: Тетяна Аксюта

Дата народження: 12 березня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 60 кг

Зріст: 161 см

Біографія Тетяни Аксюти

Тетяна Аксюта – це акторка, що запам’яталася глядачам, по суті, однієї лише єдиною роллю. Картина «Вам і не снилося» принесла їй величезний успіх, однак саме він виявився для нашої сьогоднішньої героїні непосильною ношею. Згодом вона знімалася відносно небагато, а тому в якийсь момент глядачі почали повільно забувати про неї. Але що ж сталося з відомою радянською актрисою? З’ясувати це ми спробуємо сьогодні.

Дитинство і родина Тетяни Аксюти, справжнє прізвище

Тетяна Голубятникова (а саме так звучить справжнє прізвище актриси) з’явилася на світ 12 березня 1957 року в місті Москва. У столиці РРФСР вона росла і дорослішала. У цьому ж місті майбутня знаменитість стала вперше мріяти про акторську долю. Як зізнається сама актриса, в шістдесяті роки кіно здавалося чимось схоже на чаклунство. Не піддатися його магії було надзвичайно важко, а тому актрисами в той період мріяли стати, напевно, все.

Актриса Тетяна Аксюта стала знаменитою під прізвищем Голубятникова

Однак саме Тетяна змогла втілити свою мрію в життя. Після закінчення школи вона вступила в Держінститут театрального мистецтва імені А. Ст Луначарського, де стала вчитися в майстерні Володимира Валентиновича Кузьміна. Крім того, вже в студентські роки вона почала реалізовувати себе як актриса.

Перші ролі Тетяни Аксюти

Спочатку були ролі в студентському театрі, а після цього – перші роботи в кіно. Дебютною картиною для нашої сьогоднішньої героїні став фільм «Перед іспитом», в рамках якого починаюча актриса зіграла молоду наречену на ім’я Олена. Дана робота хоч і не принесла їй великої популярності, але заклала важливий базис всіх подальших творчих перемог. Тетяна набула необхідний досвід, а також познайомилася з багатьма видатними діячами радянського кінематографа.

Завдяки цьому, Тетяна Голубятникова зуміла отримати роботу в Російському академічному молодіжному театрі. Тут вона грала спочатку тільки невеликі другорядні ролі, проте згодом стала отримувати більше ігрового часу.

Тетяна Аксюта Остання поема Віра Соколова Ірина Отієва з ф Вам і не снилося В 1979-му році наша сьогоднішня героїня закінчила інститут театрального мистецтва і стала шукати для себе нові цікаві ролі. Вельми примітно, що до цього часу Тетяна вже встигла вийти заміж і змінити прізвище (з Голубятниковой на Аксюту). Однак у деяких своїх фільмах якийсь час вона все ще продовжувала з’являтися під дівочим прізвищем. Яскравим прикладом тому є стрічка «Довгі дні, короткі тижня», а також найвідоміший фільм з участю знаменитості – «Вам і не снилося»…

Кращі фільми Тетяни Аксюти

У 1980-му році наша сьогоднішня героїня була затверджена на роль дівчинки на ім’я Катя певною мелодрамі «Вам і не снилося». У цій картині також знімалися Олена Соловей, Ірина Мірошниченко, Лідія Федосєєва-Шукшина, Тетяна Пельтцер. Історія про кохання двох школярів принесла актрисі небувалий успіх. У 1981-му році фільм визнали кращою картиною року (за версією читачів журналу «Радянський екран»). Практично відразу після свого виходу фільм став справжнім хітом в радянському прокаті. Його переглянуло понад 26 мільйонів глядачів. Згодом кінокартина була показана і за межами країни рад – в Угорщині, Югославії, Польщі і навіть в США. За океаном фільм транслювався під назвою «Love & Lies».

Тетяна Аксюта У підсумку всі актори фільму стали справжніми зірками у себе на батьківщині. Проте зробити кар’єру в світі кіно вдалося далеко не багатьом. Як це ні дивно, але доля більшості акторів склалася трагічно. У 27 років від онкологічного захворювання помер виконавець головної чоловічої ролі — Микита Михайлівський. Актриса Олена Майорова, яка зіграла сусідку по імені Зоя, покінчила життя самогубством.

У деякому роді трагічною виявилася також і доля Тетяни Аксюти. Після зйомок у картині «Вам і не снилося» вона почала часто отримувати пропозиції від кращих режисерів Радянського союзу. У 1981-му році вона зіграла у фільмах «Душа» і «Тропинины». Після цього в її кар’єрі була також казкова картина «Там на невідомих доріжках», а також ще один кінохіт – «Казка мандрів». Остання з названих стрічок також стала дуже популярна.

Однак у популярності і творчих успіхів була й зворотна сторона. Вся справа в тому, що в своїх фільмах наша сьогоднішня героїня грала виключно маленьких дівчаток. В іншому амплуа режисери її ніяк не бачили. Напевно, саме тому вже в середині вісімдесятих її кінематографічна кар’єра почала повільно затухати. Ні-ні, вона як і раніше грала в кіно, проте яскраві ролі з плином часу зустрічалися в її фільмографії все рідше і рідше. Її роботи стали дрібніти, а тому з плином часу від колишньої популярності актриси не залишилося і сліду.

Актриса Тетяна Аксюта сьогодні вже не так знайома, як раніше

У період з 1984-го по 1997-й російська актриси зіграла всього в п’яти фільмах, у багатьох з яких вона грала лише зовсім невеликі ролі. У якийсь момент про актрисі і зовсім всі забули. А тому вже незабаром Тетяна Аксюта назавжди залишила кінематограф.

Тетяна Аксюта в даний час

Можливо, саме тому в даний час наша сьогоднішня героїня навідріз відмовляється називати себе «кіноактрисою», відзначаючи, що більша частина її кар’єри пов’язана з театром. У рідному і знайомому Російському академічному молодіжному театрі Аксюта грала до 2002-го року. За цей час вона зіграла безліч самих різних ролей. Вельми примітно, що на театральній сцені актриса зуміла легко переламати образ «маленької дівчинки» і вийти за його межі.

В даний час Тетяна Аксюта практично не працює в якості актриси. Ось вже багато років вона займається педагогікою і навчає юних акторів у Дитячому будинку творчості в московському парку «Сокольники».

Особисте життя Тетяни Аксюти

Ще в студентські роки Тетяна Аксюта вийшла заміж за колишнього продюсера і ді-джея Юрія Аксюту. Довгий час чоловік актриси працював диктором на радіостанції «Європа плюс», однак вже у 1992-му став її програмним директором. У 2001-му році він знову пішов на підвищення і став на цій радіостанції генеральним продюсером. Починаючи з лютого 2003-го року, чоловік Тетяни Аксюти працює директором музичного мовлення на російському Першому каналі.

У подружжя є дочка Поліна (1984 року народження). У різні роки вона вчилася в Московському літературному інституті, а також у французькому Університеті Сорбонна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: