Ім’я: Тереза Мей

Дата народження: 1 жовтня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Істборн, Східний Суссекс, Великобританія

Діяльність: політик, прем’єр-міністр великої Британії

Вага: 59 кг

Зріст: 163 см

Біографія Терези Мей

Тереза Мей – відомий британський політик. З 2010 по 2012 рік вона очолювала міністерський портфель у справах жінок (за рівноправність) в уряді Девіда Кемерона, згодом обіймала посаду міністра внутрішніх справ (2010-2016). Влітку 2016 року очолила уряд Великобританії, змінивши Кемерона на посаді прем’єр-міністра.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей

Ранні роки Терези Мей. Освіта і робота

Тереза з’явилася на світ в 1956 році в Істборні, Великобританія. Її батьком був сільський вікарій, який загинув в автокатастрофі, ледь Тереза закінчила університет. Незабаром після його смерті Мей позбулася і матері, яка не змогла пережити втрату чоловіка. Через якийсь час дівчина дізналася, що ніколи не зможе мати дітей.

Тереза Мей в дитинстві

Низка трагедій загартувала характер Терези, зробивши його стійким і вольовим. Вона звикла у всьому покладатися на себе, керуватися здоровим глуздом, при цьому не порушуючи моральні норми, закладені їй у суворій патріархальної протестантській родині.

Тереза Мей в молодості

Початкову освіту Тереза Мей отримувала у державній, потім у приватній школі. Тереза успішно закінчила Оксфордський університет, отримавши ступінь бакалавра географії. Потім дівчина працювала в Банку Англії і клірингової компанії APACS.

Початок політичної кар’єри Терези Мей

З 1984 по 1992 рік Мей була депутатом місцевих органів управління, потім вона балотувалася до Парламенту від округу Норт-Уест-Дарем, брала участь у дострокових виборах 1994 року від округу Баркинг. Але – на жаль – всі ці спроби зазнали невдачі. Перший успіх в політиці Терезу Мей чекав у 1997 році – вона увійшла в Палату громад Британії.

Тереза Мей на зорі політичної кар'єри (1992 рік)

Аж до 2002 року Мей будувала кар’єру в уряді торі, залишаючись у тіні. «Сірий кардинал консерваторів» – така думка склалася про неї в народі.

У 2002 році Тереза була обрана на посаду голови Консервативної партії. Вона стала першою жінкою, яка курирувала технічні питання забезпечення торі.

Тереза Мей була вірною соратницею Кемерона

З 2003 по 2005 рік вона займала посаду тіньового міністра транспортних справ, продовольчого забезпечення і екології, з 2005 – тіньового міністра культури і виконувала обов’язки лідера Палати громад. У 2009 відбулося чергове призначення – міністр праці і соціального забезпечення.

Політичні переконання Терези Мей

Будучи членом Палати громад, Тереза Мей голосувала:

— за вторгнення британських військ в Ірак;

— проти інтеграції Британії з ЄС;

— проти заборони на куріння в людних місцях;

— проти ратифікації законів про боротьбу з кліматичними проблемами;

— проти надання гей-парам прав всиновлювати дітей, але за узаконення їх шлюбів;

— завжди жорстко висловлювався проти потоку емігрантів.

Після перемоги консерваторів на парламентських виборах 2010 року Тереза очолила міністерство внутрішніх справ, зберігши за собою посаду міністра з питань рівноправності жінок. Правда, спочатку жінка-політик розраховувала на посаду міністра праці, оскільки займалася подібні справи в тіньовому уряді. Однак цей портфель дістався Іану Дункану Сміту.

Як стверджують британські видання, перебуваючи на посаді голови МВС, Мей успішно справлялася з усуненням заворушень на вулицях.

Тереза Мей на посаді міністра внутрішніх справ У 2016 році у Великобританії пройшов загальнонародний референдум, підсумки якого визначали, чи залишиться країна в складі Євросоюзу. На той момент Тереза підтримувала чинного прем’єр-міністра Кемерона, і виступала проти так званого «Brexit».

На проведеному референдумі перемогу здобули євроскептики, а Девід Кемерон подав заяву про відставку, після чого Тереза Мей висунула свою кандидатуру на пост глави консерваторів, і, отже, на посаду прем’єр-міністра Британії.

Тереза Мей і Єлизавета II

5 липня 2016 року відбувся перший тур виборів лідера Консервативної партії, на якому жінка потрапила в число фаворитів, отримавши 165 голосів. 7 липня цього ж року пройшла фінальна гонка, в рамках якої Мей набирала 199 голосів. На посаду претендувала ще одна жінка, Андреа Ледсом, яка очолює посаду заступника міністра з питань енергетики, проте набрала всього 84 голоси.

Таким чином, явним претендентом на посаду прем’єр-міністра Великобританії стала Мей. 11 липня 2016 року її суперниця зняла свою кандидатуру. Тереза Мей була оголошена лідером консерваторів. 13 липня Девід Кемерон передав їй повноваження прем’єр-міністра Великобританії. У своїй першій промові на посаді Тереза Мей сказала: «Brexit означає Brexit», тим самим погоджуючись з волею народу, висловленої на референдумі.

Перша мова Терези Мей на посаді прем’єр-міністра Великобританії

Особисте життя Терези Мей

Жінка вийшла заміж у 1980 році. Її чоловік – Джон Філіп Мей, співробітник трастової компанії Capital Group Companies. У пари немає дітей.

Тереза Мей з чоловіком

У 2012 році у Терези Мей виявили цукровий діабет. З тих пір жінка проходить щоденний курс інсулінових ін’єкцій.

У Терези Мей цукровий діабет

Тереза Мей сьогодні

З 13 липня 2016 року Тереза Мей є прем’єром Британії. З першого дня на посаді вона продемонструвала публіці своє бачення консерватизму. Хоча Мей не висловлювалася проти виходу з ЄС, в її кабінеті міністрів присутня безліч скептиків, які виступають за усунення від європейського співтовариства.

Як покаже себе Тереза Мей на новій посаді?

На думку Михайла Горбачова, Тереза Мей може стати таким же популярним політиком, як і Маргарет Тетчер. Зараз за нею надійно закріпився статус «свинцевої леді», – гнучкого, але жорсткого політика.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: