Ім’я: Світлана Сорокіна

Дата народження: 15 січня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Пушкін, Ленінградська обл.

Діяльність: журналіст, політичний діяч

Вага: 60 кг

Зріст: 173 см

Біографія Світлани Сорокіної

Світлана Сорокіна – одна з найбільш відомих жінок в російській журналістиці. Їй завжди надавали перевагу критики. Її роботи на радіо і телебаченні не раз удостоювалися різного роду нагород. Однак найбільшою нагородою, за словами Сорокіна, для неї залишається народне визнання. Їй довіряють телеглядачі, до її порад прислухаються, а її передачі завжди збирають значну глядацьку аудиторію.

Однак що ми знаємо про те, що людину, яку щодня бачимо по інший бік екрану? Практично нічого. Будучи завжди на виду, зірки телебачення дуже часто залишаються для нас загадкою. І Світлана Сорокіна не є винятком з цього правила.

Світлана Сорокіна початку журналістську кар'єру на ленінградському телебаченні

Дитинство і початок кар’єри Світлани Сорокіної

Майбутня відома журналістка з’явилася на світ в невеликому містечку Пушкін в Ленінградській області. Її отець Інокентій Сарыков був за фахом військовим будівельником. А мама Валентина працювала вчителем історії. З раннього дитинства майбутня знаменитість приділяла першочергову увагу своєю освітою. Вона із золотою медаллю закінчила загальноосвітню школу, а потім подала документи в Лісотехнічну академію. Вища освіта за спеціальністю ландшафтна архітектура (трудовий профіль – озеленення міст) Світлана також отримала без особливих проблем. Викладачі радили їй поступати в аспірантуру, і після недовгих роздумів вона вирішила продовжити навчання.

В період навчання В Лісотехнічної академії Сорокіна підробляла екскурсоводом, розповідаючи туристам про визначні пам’ятки рідного міста Пушкін.

Вже маючи на руках диплом про вищу освіту, Світлана несподівано для всіх знову вирішила приділити час своєму освіти. У 1985-му році вона вступила в спеціальну студію дикторів, яка працювала при Ленінградському телебаченні.

Світлана Сорокіна про журналістику соціальних мереж Роком пізніше вона вперше стала працювати в сфері журналістики: в якості позаштатного співробітника вона готувала матеріали для суботніх випусків аналітичної програми «Телекурьер». Однак тут дівчина пропрацювала лише близько року. У 1987-м на особисте запрошення Олександра Невзорова вона переходить працювати у творчий відділ інший телепрограми Ленінградського телебачення – «600 секунд». Саме тут, за словами Сорокіна, вона вперше відчула себе професійним журналістом.

Програма відрізнялася своєрідною манерою подачі матеріалу, а також висвітлювала в основному події кримінальної хроніки. Однак тут Сорокіна отримала шанс професійно розвиватися. А це складно переоцінити. У 1988-му році Світлана Сорокіна стала працювати над програмою в якості основного ведучого. Згодом професія телеведучої стане для неї основною. Саме в цій якості її запам’ятають глядачі всіх регіонів Росії.

Подальша кар’єра Світлани Сорокіної на телебаченні

У 1990 році, вже в якості дослідної журналістки, Світлана переїжджає до Москви. Тут вона починає працювати в якості ведучої щоденної програми Вести, яка через деякий час стане справжнім символом ВГТРК. Вельми примітно, що Сорокіна брала участь не тільки в запису випусків цієї передачі, але і активно працювала над її іміджем, створюючи сам образ програми. В якості телеведучої і політичного оглядача програми Вести жінка працюватиме аж до 1997-го року. В цей період в її особистій колекції нагород з’явиться орден «За особисту мужність» (вручено за висвітлення подій 1993-го), а також перша статуетка ТЕФІ.

Світлана Сорокіна зараз не тільки телеведуча, але і політик

У 1997-му році вже в якості відбулася і відомої тележурналістики Світлана Сорокіна переходить на канал НТВ. Тут вона починає працювати над низкою нових проектів. В цей період на екранах країни з’являються такі програми як «Герой дня» і «Глас народу», автором і ведучою яких стає Сорокіна.

Крім цього у період з 1997-го по 2006-й Світлана починає часто працювати в якості режисера. Її документальні фільми «Серце Єльцина», «Лебідь» (про генерала Лебедя), «Перша перша леді» і багато інші виходять на різних каналах і приносять їй великий успіх і визнання критиків. Колекція нагород журналістки невпинно поповнюється новими експонатами.

У 2003-му Сорокіна переходить на Перший канал (Росія), де почала вести ток-шоу «Основний інстинкт». Співпраця зі студією Костянтина Ернста триває протягом двох років. У 2005-му журналістка йде на «Ехо Москви», де починає роботу над циклом передач «В Колі Світла». Незабаром на телеканалі «Домашній» з’являється телевізійна версія популярного радіошоу. Однак проект дуже скоро закривають.

Причиною тому стає різка критика провідною існуючого політичного ладу Росії. У 2006-му Світлана Сорокіна починає вести цикл передач «Разом зможемо все» на Четвертому каналі. Дана програма, присвячена проблемам дітей-сиріт, стає дуже популярна і приносить провідною нові телевізійні нагороди.

Прямий ефір телеканалу «Росія». Ніч 4.10.93.avi

Політична діяльність Світлани Сорокіної

Незважаючи на свою активну критику існуючої в Росії системи влади, в 2009-му році Світлана Сорокіна стає членом Ради з прав людини при Президентові РФ. У цій якості вона займається ряд соціальних проектів, займається правотворчою діяльністю. Проте робота на даній посаді виявиться для Світлани недовгою. У 2011-му в знак протесту проти масових фальсифікацій результатів виборів у Державну Думу, вона залишить займану посаду і знову піде на телебачення.

Сьогодні Світлана Сорокіна працює над новим циклом передач, а також виступає з лекціями на факультеті медіакомунікацій московської Вищої школи економіки. У 2013-му році діяльності Світлани Сорокіної був присуджений найвищий рейтинг журналістської твердості.

Особисте життя Світлани Сорокіної

Світлана Сорокіна була одружена двічі. Про першому її чоловіка відомо небагато (фактично лише те, що вона донині носить його прізвище). Другим чоловіком телеведучої став відомий у медійних колах телеоператор Володимир Гречишкін. Після реєстрації шлюбу пара здавалася абсолютно щасливою. Проте робота на телебаченні забирала у Світлани занадто багато сил. Результатом постійної розлуки став швидке розлучення. Сорокіна поїхала в Москву, а Гречишкін залишився в Санкт-Петербурзі.

Світлана Сорокіна з донькою Тонею

Останні роки співачка жила одна, на питання про сім’ю і дітей, відповідаючи, що про такі речі в її віці думати вже пізно. Однак, незважаючи на це, в 2003-му році життя відомої телеведучої все-таки з’явився рідна людина. Таким стала прийомна дочка Тоня, яку Світлана взяла з дитячого будинку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: