Ім’я: Світлана Ходченкова

Дата народження: 21 січня 1983 р. (33 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актриса

Вага: 53 кг

Зріст: 179 см

Біографія Світлани Ходченкової

Світлана Вікторівна Ходченкова – російська актриса, популярність якої приніс дебют у фільмі «Благословіть жінку», зірка численних серіалів, повнометражних стрічок, театральних постановок та інтернаціональних кінопроектів.

Молода талановита актриса Світлана Ходченкова

Дитинство Світлани Ходченкової

Світлана Ходченкова народилася в Москві 21 січня 1983 року. Дитинство майбутньої актриси пройшло в підмосковному селищі Залізничному. Мама виховувала дитину одна – батько не робив жодних спроб познайомитися з дочкою аж до її повноліття.

Світлана Ходченкова з мамою

Грошей у родині катастрофічно не вистачало; з дванадцяти років Світлана допомагала яка трудилася маляром, двірником і прибиральницею матері мити сходи за маленьку плату. У старших класах дівчина вчилася в ліцеї, де її однокласниками були діти з забезпечених сімей. З кожним днем в душі Світлани росла невпевненість в собі, і щоб подолати її, Ходченкова заповнила анкету у модельну школу Слави Зайцева.

Дитяче фото Світлани Ходченкової

Високу струнку блондинку з задоволенням прийняли на курси, а по їх закінченні запросили користується успіхом модельне агентство. Першу зарплату – тисячу доларів, отримані після піврічних зйомок в Японії, 16-річна дівчина витратила на встановлення домашнього телефону; як згадувала актриса, мама була безмежно щаслива і мало не цілувала кнопки апарата. Однак дуже скоро юної моделі почали надходити пропозиції недвозначного характеру, і Світлана пішла з модельного бізнесу, повністю розчарувавшись в його навиворіт.

Перші знімки Світлани Ходченко в амплуа моделі

У дитинстві Світлана мріяла про кар’єру хірурга, проте ближче до випускних іспитів зрозуміла, що лікарська діяльність їй не так вже і міла: біологія і хімія ніяк не давалися, а при вигляді крові їй і зовсім ставало погано. Так що після отримання атестата в 2000 році Ходченкова поступила в Інститут світової економіки – так хотіла мама. Втім, дівчина не дотягла навіть до першої сесії. Економіка здалася їй вкрай нудною, і Світлана перевівся на факультет реклами, де, на її думку, повинно було бути багато простору для творчості, але і тут її чекали тільки сухі цифри.

Світлана любить розглядати сімейні фотографії

Рішення стати актрисою прийшов до Світлани досить несподівано – дівчина просто вирішила спробувати себе в цій стезі. Пару років тому, заповнюючи анкету модельного агентства, в графі «Місце навчання» вона написала «Щукінське театральне училище» – просто так. І саме на легендарну «Щуку» пал її вибір.

Ходченкова прийшла в «Щуку» за натхненням

Перед іспитами Світла два місяці відвідувала курси при училищі і в підсумку все-таки надійшла, причому з усієї підготовчої групи конкурс пройшла тільки Ходченкова.

Початок кар’єри Світлани Ходченкової. Успішний дебют

Вже на першому курсі Світлану Ходченкову помітив знаменитий режисер Станіслав Говорухін, який запросив її на проби до фільму «Благословіть жінку». Починаючій актрисі запропонували зіграти головну героїню картини – дівчину на ім’я Віра, закохану в героя Олександра Балуєва. Кастинг пройшов успішно – Говорухін не зміг не затвердити на роль красуню з традиційною слов’янською зовнішністю.

Кінодебют 19-річної Світлани Ходченкової

На знімальному майданчику Світлані доводилося складно: віковий діапазон її героїні змінювався від 18 до 45 років. На грим щодня йшло не менше години, а Світлані потрібно було «вирости» від безтурботної дівчини до навченої життєвим досвідом жінки. До того ж, актрисі довелося знятися в «оголеною» сцені – той момент, коли героїня Світлани виходить з моря. Спочатку планувалося, що актриса буде плавати в купальнику, але в останній момент Станіслав Говорухін вніс до епізод корективи. Світлана не стала сперечатися з покровителем, однак надалі відразу відкидала подібні пропозиції.

Світлана Ходченкова у фільмі «Благословіть жінку», сцена з купанням

Розквіт кар’єри Світлани Ходченкової

Доля склалися таким чином, що Світлана стала висхідною зіркою російського кінематографа ще під час навчання в «Щуку». Ясна річ, викладачі з чистою совістю ставили дівчині «автомати», а от одногрупники уїдливо перешіптувалися за спиною, що дуже засмучувало Світла. Так що коли Ходченкова в 2005 році нарешті отримала диплом, зітхнула з полегшенням і посилено взялася за роботу, тим більше що пропозицій надходило більше ніж достатньо.

У 2005 році Світлана Ходченкова взяла участь в декількох проектах. Спочатку була роль дівчини-староверки у «Мисливцях за картинами», потім участь у 12-серійному проекті «Ріелтор» режисера Олександра Хвана, фільмі «Не хлібом єдиним» Станіслава Говорухіна і серіалі «Талісман любові» з Тетяною Арнтгольц та Любов’ю Толкалиной.

«Не хлібом єдиним» зі Світланою Ходченкової

Близькі Світлани Ходченкової сприйняли роботу в «Талісман любові» неоднозначно. Одні думали, що дівчині не треба було розмінюватися на «мило», інші ж вважали, що цей вчинок допоможе Світлі стати фінансово незалежною. Більше всіх участю Світлани в серіалі був засмучений Говорухін, одного разу навіть заявив: «Свєтка – дівка хороша, тільки мізків немає…». Правда, потім додав: «талант пішло». Тим не менш, роль медіума Кассандри добре запам’яталася глядачам.

Світлана Ходченкова і Станіслав Говорухін на зйомках «Благословіть жінку»

У 2006 році зі Світланою сталося нещастя – на тренуванні проекту «Танці на льоду» вона посковзнулася і вдарилася головою. Прокинулася актриса вже на лікарняному ліжку, в повному подиві – вона геть забула все, пов’язане з виступом на льоду. Лікарі діагностували струс мозку і обіцяли, що пам’ять скоро повернеться. Так і вийшло, але про участь у проекті Ходченкової довелося забути.

Світлані все-таки довелося навчитися кататися на ковзанах

Наступним великим проектом Світлани Ходченкової стала стрічка Павла Санаєва «Нульовий кілометр», де її партнерами по зйомок стали Костянтин Крюков та Олександр Лимарев. Робота над картиною не обійшлася без казусів, наприклад, в одній зі сцен актриса повинна була стати оголеною. Пам’ятаючи про ревнивом вдачу чоловіка (Володимир Яглич), вона поставила режисерові умова: в кадрі повинна з’явитися тільки спина, інакше вона відмовиться від ролі. Згнітивши серце, Санаєв погодився. Перед зйомкою сцени Ходченкова попросила гримера заклеїти їй груди пластиром – на всякий випадок. А на прем’єрі фільму Світлана, її чоловік і весь глядацький зал побачили її груди, прикриту білосніжним тканинним шматочком.

Світлана Ходченкова в драмі «Нульовий кілометр»

У 2009 році на екрани вийшла картина «Кохання у великому місті», де ім’я Світлани Ходченкової з’явилося в титрі поруч з Вірою Брежнєвою та Настею Задорожної. Комедійна стрічка відрізнялася від звичного для Свєти жанру «нової російської мелодрами», але більшість глядачів відзначило, що гра Ходченкової «дуже вигідно виглядала на тлі акторських потугов певичек».

Світлана Ходченкова у фільмі «Кохання у великому місті»

Втім, скоро актриса повернулася до улюбленому амплуа в мелодрамі Романа Просвірніна «Коли ми були щасливі», де Світлана утворила гармонійний творчий союз з Олексієм Зубковим.

Світлана Ходченкова в гостях у Івана Урганта, який Вийшов у 2011 році рімейк «Службового роману», що зібрав в акторському складі колір російського комедійного кінематографа, не обійшовся і без Світлани – вона була затверджена на роль сучасної версії героїні Аліси Фрейндліх. Недотепу Новосельцева зіграв український актор Володимир Зеленський, в Самохвалова перевтілився Марат Башаров, на місце Лії Ахеджакової несподівано прийшов… Павло Воля, так і другопланові виконавці вражали: Іван Охлобистін, Настя Заворотнюк, Аліка Смєхова.

Канонічною «мимри» з Світлани Ходченкової не вийшло

Але – на жаль, незважаючи на гучні імена, переробку радянської класики зустріли дуже холодно. Світлані не вдалося перетворитися в «черству мимру» Калугіну, її образ скоріше нагадував сучасних акул бізнесу в спідницях, чіпких, жорстких, не позбавлених стервозності і сексуальності.

Світлана Ходченкова, Володимир Зеленський, «Службовий роман: Наш час»

У тому ж році на Світлану звернули увагу зарубіжні продюсери. Разом з Костянтином Хабенським вона вирушила на Британські острови, де проходила підготовка до зйомок трилера «Шпигун, вийди геть!». Ходченкова в образі розвідниці Ірини чудово сыгралась з легендарними голлівудськими акторами – Гері Олдманом, Бенедиктом Камбербетчем і Томом Харді. Костянтин же виконав роль радянського дипломата Полякова.

У 2011 році Світлана Ходченкова підкорила Голлівуд

За шпигунської картиною послідували дві добрі вітчизняні комедії: «П’ять наречених» Карена Оганесяна і приурочені до Міжнародного жіночого дня «Мами», де Світлана зіграла з Дмитром Дюжевим і Лією Ахеджаковою.

Лія Ахеджакова та Світлана Ходченкова у фільмі «Мами»

У 2012 році в «послужному списку» Світлани з’явився перший фільм-катастрофа – «Метро» з Сергієм Пускепалисом. Ходченкової довелося зіграти жінку, яка дізнається, що вся її сім’я виявилася заблокованою в затопленому тунелі метро.

Кадр з фільму «Метро» зі Світланою Ходченкової

У 2013 році Світлана другий раз в житті полетіла в Японію, на цей раз – на зйомки голлівудського блокбастера «Росомаха: Безсмертний». Усі задіяні в картині особи, крім Ходченкової, Фамке Янссен і Х’ю Джекмана, були японцями. Завдяки юнацькому досвіду Світлана легко подолала мовний бар’єр і виклалася на повну.

Світлана Ходченкова у фільмі «Росомаха: Безсмертний»

У 2015 році з актрисою знову зв’язався Станіслав Говорухін і запросив її в новий проект – екранізацію оповідань Довлатова «Кінець прекрасної епохи» про пригоди журналіста Лентулова в радянській Естонії. За сценарієм герой Івана Колеснікова, стрімголов, віддається роману з редактором Мариною, персонажем Ходченкової. Фільм, за відгуками критиків, вийшов «інтелігентним і для інтелігентів», а багато глядачі визнали його чи не найкращою роботою Говорухіна.

«Кінець прекрасної епохи»: Ходченкова зіграла редактора Марину

Особисте життя Світлани Ходченкової

З чоловіком Володимиром Яглич актриса познайомилася в Щукінському училищі. Молодий чоловік, який навчався на курс старше, швидко звів знайомство з гарненькою першокурсницею, однак про роман не могло бути й мови – чарівний студент завжди знаходився в компанії якої-небудь красуні з числа однокурсниць, а Світла не могла думати ні про що, крім навчання, репетируючи цілодобово.

Яглич і Ходченкова на прем'єрі фільму «Мала Москва»

Молоді люди знову зустрілися вже на знімальному майданчику серіалу «Моя Прєчістєнка», а кілька місяців потому – на зйомках серіалу «Карусель». Незважаючи на те, що персонажі Ходченкової і Яглич за сюжетом були одружені, у реальному житті вони залишалися виключно колегами. Хоча, як потім зізналася Світлана, Володимир зробив спробу зачарувати дівчину ще під час роботи над «Каруселлю» , але вона просто не зрозуміла його натяків.

У день прем’єри «Каруселі» він подзвонив і запропонував Світлані відсвяткувати в ресторані. Тихий вечеря, по суті, став їх першим справжнім побаченням; незабаром актори почали зустрічатися.

Роман Ходченкової і Яглич народився на знімальному майданчику

Пропозицію руки і серця прозвучало як грім серед ясного неба: в одній з розмов Яглич раптом заявив: «Ну все! Треба заводити сім’ю. Давай одружитися». Десять хвилин Світлана перебувала в стані легкого шоку, потім промовила: «Згодна!».

Ходченкова і Яглич – щасливі разом

Батьки Володимира прийняли невістку радо; при знайомстві мама Яглич розповіла цікаву історію про те, як вперше побачила Світлану у фільмі «Благословіть жінку», і в один з фінальних моментів в кімнату зайшов Володимир з фразою: «З цією дівчиною я зустрічаюся». «Але вона ж стара!», – здивувалася мама, не відразу зрозумівши, що Світла була загримирована.

Фото з весілля Світлани Ходченкової і володимир Яглич

Весілля Ходченкової і Ягылча відбулася в 2005 році. Спочатку життя молодят була насичена яскравими фарбами і щирими почуттями, але зростаюча популярність Світлани і ревнивий вдачу Володимира стали перешкодою для тривалих стосунків – у квітні 2011 року вони офіційно розірвали стосунки.

У 2011 році Ходченкова і Яглич розлучилися

Незабаром знайшовся новий претендент на руку і серце актриси – молодий бізнесмен Георгій Петришин. Вони зустрічалися чотири роки, і нічого не віщувало біди, тож чоловік вирішив зробити коханій пропозицію красиво. Завіса після вистави «Історія кохання» за участю Ходченкової ще не встиг опуститися, а він вже увірвався на сцену і опустився на одне коліно перед Світланою. Приголомшена і розчулена актриса відповіла «Так!» під бурхливі овації глядачів. Але на початку 2016 року, незадовго до весілля, вони посварилися в пух і прах, і церемонії так і не судилося відбутися.

Георгій Петришин робить пропозицію Світлани Ходченкової

Восени 2016 року в ЗМІ з’явилася інформація, що серце актриси завоював лікар Кирило Маслиев.

Світлана Ходченкова зараз

До 2016 року Світлана Ходченкова перетворилася в одну з найбільш популярних вітчизняних актрис. На цей рік було заплановано цілих 10 прем’єр з її участю. Серед них – комедія Дмитра Суворова «Однокласниці», історична драма «Вікінг» за участю Данила Козловського і Максима Суханова, а також фільм-притча «Тінь» з Михайлом Пореченковим.

«Вікінг»: Світлана Ходченкова в ролі візантійської княжни Ірини

А початок 2017 року подарувало шанувальникам Світлани Ходченкової новий серіал з її участю – «Ви всі мене бесіте». Цього разу актриса втілила в життя образ рафінованої журналістки Соні Багрянцевой, яка страждає соціофобією. Але варто їй випити хоча б краплю алкоголю, вона перетворюється в діаметрально протилежної людини. Разом з актрисою в серіалі були зайняті зірка кліпу «Експонат» Юлія Топольницька, Петро Федоров, Олександр Паль і Олександр Петров.

Кадр із серіалу «Ви всі мене бесіте»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: