Ім’я: Сулейман Керімов

Дата народження: 12 березня 1966 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Дербент, Дагестан

Діяльність: підприємець, політик

Біографія Сулеймана Керімова

Сулейман Абусаідовіч Керімов – відомий російський бізнесмен, член Ради Федерації Федеральних Зборів РФ від Дагестану, власник російського футбольного клубу «Анжі».

Підприємець, політик і меценат Сулейман Керімов

Ранні роки. Родина

Сулейман Керімов народився в Дербенті – дагестанському місті з багатовіковою історією, розташоване на Каспійському узбережжі. Він став третім і наймолодшою дитиною в сім’ї.

Його батько, Абусаид Керимович, був юристом, служив у Дагестанському карному розшуку, а мати працювала в Ощадкасі бухгалтером. Сулейман закінчив звичайну радянську школу, як і його старші брат і сестра. За словами вчителів і однокласників, Керімов обожнював математику і, на відміну від багатьох школярів, не тільки добре вчився, але й приділяв багато часу і сил спорту. Швидкість реакції, спритність і швидкість Сулейман розвивав на тренуваннях з дзюдо, а силу та витривалість – на тренуваннях з гирями. Причому це були не швидкоплинні захоплення – пізніше, в інституті, Керімов став КМС з дзюдо, а в армії здобув перемогу на чемпіонаті дивізії з гирьового спорту.

У 2011 Керімов став власником ФК «Анжі»

Школу Керімов закінчив у 1983 році, отримавши атестат з відзнакою. Успіхи в точних науках допомогли йому успішно здати іспити в Дагестанський політехнічний інститут поступити на будівельний факультет. В ті роки у студентів денного відділення не було відстрочки від армії, тому в 1984 році Сулейман вирушив служити у війська РВСН. Рішучість і відповідальність Керімова не раз відзначалися командирами, і службу він успішно закінчив у 1986 році в званні старшого сержанта.

Після повернення з військової служби Сулейман перевівся з Політеху в Дагестанський державний університет, змінивши будівельний факультет економічний. Однокашники відгукувалися про нього, як про інтелігентну, привабливу і відповідальну людину. Відповідальність та вміння знаходити спільну мову Керімов розвивав і на громадській роботі, зокрема, на посаді заступника голови університетського профспілкового комітету.

Кар’єра і перший капітал

По закінченні університету Сулейман Керімов був прийнятий на посаду економіста на завод «Ельтав» в Махачкалі, один з найбільших в Дагестані. Протягом шести років кар’єра Керімова йшла в гору: від рядового економіста він пройшов шлях до помічника гендиректора.

Сулейман Керімов в молодості

Після розпаду СРСР завод «Ельтав» став одним із співзасновників Федерального промислового банку. Банк був необхідний для взаємодії виробництва з суміжними підприємствами та споживачами, які перебували в різних країнах. Представляти інтереси заводу в банку і став Керімов, з часом перебравшись до столиці остаточно.

Той час, як і людей, які заробили тоді перші капітали, можна оцінювати по-різному. Але незалежно від особистих пристрастей і політичних переконань всі, хто знав тоді Сулеймана Керімова, відзначали його уважність до деталей, блискавичну реакцію і здатність приймати нетривіальні рішення.

Нафта Москва

До 1999 року Керімов придбав і довів до 100% свою частку в фірмі «Нафта-Москва» – російському нафтовому трейдері. З цього моменту розпочався процес реорганізації компанії в повноцінний інвестиційний холдинг.

На думку деяких контрагентів, бізнес Сулейман Абусаідович вів досить жорстко. Але в бізнесі, як і в політиці, гравців оцінюють за єдиним критерієм – за результатом. А з цим у Керімова проблем не було. За мінімальний термін його компанія «Нафта-Москва» увірвався в трійку лідерів ринку злиттів і поглинань, зайнявши почесне місце нарівні з «Русалом» Олега Дерипаски і «Millhouse» Романа Абрамовича, з якими згодом він став співпрацювати. Таке сусідство показує незаперечний результат, і об’єктивніше можуть бути тільки показники прибутковості. З ними у Керімова теж все в порядку – по деяких операціях показники досягали 600%.

Акції компанії «Нафта-Москва» Керімов придбав у 1999 році

Керімов розумів, що в нафтовій і газовій промисловості можна заробити величезні суми грошей. За період з 2002 по 2008 рік інтереси «Нафта-Москва» стосувалися придбання акцій різних вітчизняних підприємств. Представники і керівники цих компаній відгукувалися про Керімова, як про людину чіпкої і завжди досягає поставленої мети. При цьому багато відзначали його східне чарівність і виражену харизму природженого лідера.

З 2006 року інтереси структур Сулеймана Керімова були переорієнтовані на західні ринки і роботу з іноземними цінними паперами. За аналогією з фінансовою участю «Ощадбанку» і «ВТБ» у вітчизняних проектах, за кордоном до співпраці залучалися Deutsche Bank, Morgan Stanley і Credit Suisse. В той час, приступаючи до покупок акцій західних компаній (в числі яких були British Petroleum, Volvo та ін), Керімов особисто знайомився з директорами провідних інвестиційних банків і найбільших компаній, зокрема – з засновником Microsoft Біллом Гейтсом.

На фото: Олег Дерипаска, Володимир Євтушенков, Сулейман Керімов

Світова економічна криза 2008 року, за оцінками різних експертів, обійшовся Керімову в $20 млрд. Хто пов’язує це з помилковим плануванням, хтось- з надмірним захопленням. Але незалежно від ставлення до події, всі сходяться на тому, що величезні втрати не вибили Керімова з колії, у повній відповідності з постулатом Ніцше – «те, що нас не вбиває – робить нас сильнішими».

У портфелі Керімова в різний час з’являлися акції різних компаній, від монополістів, таких як «Газпром», «Ощадбанк», «Роснефть» і «Уралкалий», до менш відомих, таких, наприклад, як «Варьеганнефтегаз», «Поліметал», «Мостелеком», «Меркадо» та інших.

Полюс Золото

Акції компанії «Полюс Золото», найбільшого виробника золота у Росії, Керімов придбав у 2009 році. До 2012 року компанія вийшла на IPO на Лондонській біржі (LSE), а в 2015 структури Керімова консолідували права на 95% акцій компанії, провівши викуп акцій у міноритаріїв. У квітні 2016 року Керімов ввів двох старших дітей у склад правління компанії «Полюс золото».

Сулейман Керімов на ПМЕФ-2013

Роль Керімова в Благодійності

У 2013 році бізнесмен передав всі свої активи в управління започаткованого ним благодійного фонду Suleyman Kerimov Foundation, який дуже тісно взаємодіяв з найбільшими російськими та міжнародними благодійними організаціями.

Відкриття Московської соборної мечеті

Фонд існує з 2007 року і реалізує гуманітарні, освітні та культурні проекти не тільки в Росії, але і в багатьох інших країнах – Вірменії, Бельгії, Китаї, Німеччині, Греції, Ізраїлі. Найзначніші суми інвестуються в Дагестан.

З 2006 Сулейман Керімов сприяє розвитку вільної боротьби на території Росії. Його благодійний фонд разом з Федерацією спортивної боротьби Росії та Фондом підтримки спорту «Нова перспектива» фінансує національну програму розвитку вільної та греко-римської боротьби «Борись і перемагай».

Підприємець активно займається популяризацією спорту

Є Головою Опікунської Ради Федерації спортивної боротьби Росії з моменту його заснування в 2006 році. Також входить в Опікунську раду освітнього центру для обдарованих дітей «Сіріус» в Сочі.

Політика

З 2008 року Керімов представляє Республіку Дагестан в Раді Федерації РФ у верхній палаті Парламенту. Представляє в СФ законодавчий орган державної влади Республіки Дагестан. З вересня 2016 року бізнесмен був обраний сенатором Ради Федерації від Республіки Дагестан.

Сулейман Керімов представляє Республіку Дагестан в СФ

З березня 2008 по березень 2011 – член Комітету ради федерації по фінансових ринках і грошовому обігу.

До обрання представником до Ради Федерації, депутат Державної Думи Федеральних Зборів РФ IV скликання, заступник голови Комітету Державної Думи з фізичної культури, спорту та у справах молоді.

Особисте життя

Сулейман Керімов одружений зі студентських років і виховує трьох дітей: старша дочка Гульнара (1990), середній син Абусаид (1995) і молодша дочка Амінат (2003).

Сулейман Керімов зараз

У 2016 році бізнес-видання Forbes оцінив стан Сулеймана Керімова в $1,6 мільярда. Підприємець входить в число найбагатших бізнесменів Російської Федерації.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: