Ім’я: Стівен Хокінг

Дата народження: 8 січня 1942 р. (75 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Оксфорд р.

Діяльність: фізик-теоретик, астрофізик, математик

Вага: 70 кг

Зріст: 165 см

Біографія Стівена Хокінга

Стівен Вільям Хокінг з’явився на світ 8 січня 1942 в Оксфорді, Великобританія. Батько майбутнього вченого, Френк, займався дослідницькою діяльністю в центрі медицини в Хампстеді, а мати, Ізабель, працювала в тому ж центрі на посаді секретаря. Крім того, у подружжя Хокингов були також дві дочки – Філіпа і Мері. Хокинги усиновили ще однієї дитини – Едварда.

Біографія вченого Стівена Хокінга

Він закінчив університет у рідному Оксфорді, зі ступенем бакалавра в 1962 році. У 1966 здобув вчений ступінь Доктора філософії (Ph.D.), закінчивши при університеті р. Кембриджа коледж Трініті-хол.

Стівен Хокінг у дитинстві і молодості був здоровим

На початку 60-х років у Хокина була виявлена хвороба – бічний аміотрофічний склероз, — яка стала швидко прогресувати, і незабаром призвела до повного паралічу. У 1965 році Стівен Хокінг вступає в шлюб з Джейн Вайлд, яка народила йому двох синів і дочку.

У 1974 році Стівен Хокінг отримує постійне членство в Лондонському королівському товаристві з розвитку знань про природу.

У 1985 році Хокінгу провели операцію на горлі, після якої вчений практично повністю втратив здатність говорити, з тих пір вчений спілкується з допомогою синтезатора мови, який розробили для нього і подарували друзі. Також невелика рухливість деякий час залишалася в вказівному пальці на правій руці вченого. Але незабаром рухомий в тілі Хокінга залишилася тільки одна з мімічних м’язів щоки; через встановлений навпроти цієї м’язи датчик Стівен Хокінг здійснює управління спеціальним комп’ютером, що дають можливість вченому спілкуватися з тими, хто його оточує.

Стівен Хокінг передбачив кінець світу В 1991 році Він розлучився зі своєю першою дружиною, а в 1995 одружився на жінці, яка була до цього доглядальницею вченого, Елайн Менсон, і був одружений з нею до жовтня 2006-го року (11 років), після чого розлучився і з другою своєю дружиною..

Практично повний параліч тіла Хокінга не є перепоною для вченого, що віддає перевагу

Вести насичене життя. Так, у квітні 2007-го, Стівен Хокінг випробував на собі умови польоту в невагомості, зробивши подорож на спеціальному літальному засобі, а 2009-му навіть збирався злітати в космос.

Зі слів вченого, цікаво, що він, будучи професором математики, не має відповідної математичної освіти. Навіть будучи викладачем в Оксфорді, йому доводилося проходити підручник, за яким займалися його студенти, випереджаючи тих знаннях всього на кілька тижнів.

Стівен Хокінг і відкриття «на спір»

Тереном, на якому реалізовувався Стівен Хокінг-вчений, є космологія та квантова гравітація. Головними досягненнями в цих галузях можна назвати дослідження термодинамічних процесів, що відбуваються в чорних дірах, відкриття т. н. «випромінювання Хокінга» (явище, разрабатывавшееся Хокінгом в 75-му році, яке описує «випаровування» чорних дір), висунення думки про процес зникнення інформації усередині чорних дір (у доповіді від 21.07.2004).

Стівен Хокінг попередив людство Стівен Хокінг і ще один вчений, Кіп Торн, в 1974-му побилися об заклад. Предметом суперечки стала природа космічного об’єкта під назвою Лебідь Х-1 і його випромінювання. Так, Хокінг, всупереч власним дослідженням, наполягав, що об’єкт – не чорна діра. Визнавши свою поразку, в 1990 році Хокінг віддав виграш переможця. Забавно, що ставки вчених були вельми пікантні. Хокінг ставив річну підшивку еротичного журналу «Пентхауз» проти підписки на 4 роки на сатиричний журнал — «Private eye».

Ще одне парі, яке Він уклав у 1997 році, вже в парі з К. Торном, проти професора Дж.Прескілла, послужило поштовхом для революційного дослідження вченого і доповіді в 2004 році. Так, Прескилл вважав, що в хвилях, випромінюваних чорними дірами, наявна певна інформація, але люди нездатні її розшифрувати. На що Хокінг заперечив йому, спираючись на власні дослідження 1975 року, що таку інформацію не представляється можливим виявити, оскільки вона потрапляє у Всесвіт, паралельну нашої. У 2004, на конференції з космології в Дубліні, Хокінг пред’явив на суд вчених нову революційну теорію про природу чорної діри, визнавши правоту свого опонента Прескілла. У своїй теорії Він укладав, що в чорних дірах інформація не зникала без сліду, але значно спотворювалася, і одного разу вона покине дірку разом з випромінюванням.

Хокінг — популяризатор науки

Також Стівен Хокінг, відомий як активний популяризатор науки. Першою його науково-популярною роботою стала книга «Коротка історія часу» (1988), яка досі є бестселером.

Учений Стівен Хокінг створив свою всесвіт

Також Він автор книг «Чорні дірки і молоді всесвіти» (вийшла в 1993-м), «Світ у горіховій шкаралупі» (2001р.)

У 2005-му вчений-популяризатор перевидав свою «Коротку історію…», запросивши в співавтори Леонарда Млодинова. Книга вийшла під назвою «Найкоротша історія часу». У співавторстві зі своєю дочкою Люсі, Хокінг випустив науково-популярну книгу для дітей «Джордж і таємниці Всесвіту» (2006р).

Вчений виступав з лекцією і в Білому домі, в 1998-м. Там він дав науковий досить оптимістичний прогноз людству на найближчі 1000 років. Заяви ж 2003-го були менш одухотворяющими, в них він порадив людству не зволікаючи переселятися в інші населені світи, від загрожують нашому виживанню вірусів.

Автор серій документальних фільмів про Всесвіт, що вийшли в 1997 (3-серійний), 2010 (6 серій) і в 2012 (3-серійний) рр.

Нагороди Стівена Хокінга

За свої наукові вишукування Стівен Хокінг нагороджений величезною кількістю нагород і премій, як то: Медаль Ейнштейна (1979), Орден Британської імперії (1982), Орден Кавалерів Пошани (1989), Премія за фундаментальної фізики (2013) і мн.ін.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: