Ім’я: Стів Джобс

Дата народження: 24 лютого 1955 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Сан-Франциско, США

Дата смерті: 5 жовтня 2011 р. (56 років)

Діяльність: інженер, підприємець

Біографія Стіва Джобса

Стів був не бажаною дитиною. Через тиждень після його народження, незаміжня мама Джобса, в той час аспірантка Джоанна Шибл, віддала власного малюка на усиновлення. Його прийняли Пол і Клара Джобс з каліфорнійського Маунтін-В’ю. Вони назвали новонародженого Стівен Пол Джобс. Прийомна мама працювала в бухгалтерській фірмі, а батько працював механіком в компанії, яка виробляла лазерні установки.

У 13-річному віці Стів, з дитячою примхою, зателефонував тодішньому президенту Hewlett-Packard Вільяму Х’юлетту додому. Джобс збирав електроприлад, і йому були потрібні якісь деталі. Хьюлетт промовив з хлопчиком 20 хвилин, погодився надіслати деталі і запропонував попрацювати влітку в його компанії. На першій роботі Стівен познайомився з людиною, зустріч з яким визначило подальшу долю хлопчика, Стівеном Возняком. В результаті Стів кинув Каліфорнійський університет Берклі, куди ходив на заняття, і став працювати в Hewlett-Packard. Джоб пристрасно захоплювався радіотехнікою.

Недовчився

У 1972 році Джобс поступив до коледжу Ріда в Портленді, але відрахувався після першого семестру. Пізніше Стів пояснив, що вибрав дорогий коледж і всі заощадження батьки витрачали на навчання. Сам молодий чоловік сенсу в цьому не бачив. Тоді він і гадки не мав, з чим пов’яже своє життя, і не розумів, як коледж допоможе з вибором. Потім Стівен зізнався, що це було найкращим рішенням у його житті.

Йому вдалося змінити світ

Замість уроків Стівен Джобс сконцентрувався на улюбленому занятті. Але бути вільним студентом у вузі було нелегко. Він не мав кімнати в гуртожитку, спав у друзів на підлозі, здавав пляшки від Коли, щоб купити собі їжі.

Таке життя тривало 18 місяців, після чого Стів Джобс повернувся до Каліфорнії. Там він зустрівся з приятелем і технічним генієм Возняком. Далі Стівен влаштувався на роботу техніком у фірму Atari. Тоді у нього не було амбітних планів, йому просто були потрібні гроші.

Хіпі

Тоді у Стіва був інтерес до субкультури Хіпі, до того ж, він мріяв побувати в Індії. Але разом з цим він любив електроніку. З Возняком він пішов в комп’ютерний клуб в Пало-Альто Хоумбрю. Цей клуб дав багато майбутніх засновників корпорації Apple. Зокрема, він допоміг розпочати співпрацю з телефонним гігантом AT&T (T), але не в тому вигляді, в якому хотілося. Тоді Джобс прочитав про відкриття радіоаматорів, яка дозволяла нелегально підключитися до AT&T і безкоштовно дзвонити на далекі відстані. Він загорівся перспективною справою.

Стів зустрівся з Джоном Дрейпером, який популяризував відкриття. І почав разом з Возняком виготовляти ці «сині коробки», тобто спеціальні пристрої, що дозволяли телефонувати далеко і безкоштовно. Друзі разом возилися з електронікою в гаражі. Але цим вони займалися недовго, Джобс почав збиратися в Індію, як мріяв. І звідти повернувся з ідеями, поголеною головою і в індійському одязі. Тоді-то з засновниками Apple стався цікавий випадок. Джобсу в Atari доручили завдання, створити електросхему для гри Breakout. Стіву належало звести до мінімуму кількість чіпів на платі, за кожен чіп покладалася плата 100 доларів. Друзі справу розділили, роз’єднали та плату. У підсумку, була представлена плата з 50 чіпами, настільки щільний, що її не можна було відтворити при масовому виробництві. Заплатили, за словами Джобса, 700 доларів, а не 5 тисяч.

Перший комп’ютер

Стіву було 20 років, коли він побачив комп’ютер, який Возняк зробив для себе. Останній переконав Джобса створювати ПК для продажу. Спочатку планували створювати лише друковані схеми, але в підсумку прийшли до складання комп’ютерів.

З дружиною Лорен

В 1976 році в справу взяли кресляра Рональда Уейна. Три людини 1 квітня 1976 року створили Apple Computer Co у формі партнерства. Для стартового капіталу Стів продав свій мікроавтобус, а Возняк програмований калькулятор. Вийшло 1300 доларів. Трохи пізніше був отриманий перший замовлення від місцевого магазину електроніки. Але грошей у команди не було, щоб купити деталі для 50 комп’ютерів. Вони попросили у постачальників кредит на 30 днів. Вже через десять днів в магазин надійшла перша партія. Комп’ютер номер один отримав назву Apple I. Кожен коштував 666.66 доларів.

Перший масовий комп’ютер у світі з’явився в тому ж році. Возняк завершив роботу над Apple II. Джобс розпорядився про початок рекламної кампанії і створення красивої упаковки з логотипом. Такі комп’ютери розлетілися по світу тиражем 5 мільйонів екземплярів. В результаті, вже в 25 років Стів Джобс став мільйонером.

Стів Джобс на відео В кінці 1979 року Стів і інші співробітники Apple потрапили в дослідницькому центрі «Xerox (XRX)». Джобс побачив комп’ютер Alto. І відразу ж загорівся ідеєю створення ПК з інтерфейсом, який дозволяє давати команди курсором.

Тоді як раз розроблявся комп’ютер Lisa (так звуть доньку Стіва Джобса). У 1980 році знаменитість намагався очолити цей проект, який був аналогом Xerox, але в підсумку став на чолі іншого – Macintosh. І тут почалася конкуренція між проектами. Macintosh виявився комерційно успішним.

А трохи пізніше виник конфлікт між Джоном Скаллі і Стівом Джобсом, в результаті останній був змушений піти з Apple. У 1985 році з корпорації пішов Возняк. Тоді ж Стів заснував компанію NeXT, яка працювала в області апаратного забезпечення. А в 1986 році Джобс став біля керма анімаційної студії Pixar. Вона випустила такі фільми, як «Корпорація монстрів» та «Історія іграшок». У 2006 році Стів продав своє дітище Walt Disney, але залишився в раді директорів. Одночасно він став акціонером Disney з 7 відсотками акцій.

Варто зазначити, що в 1996 році Стів Джобс повернувся в Apple, коли та вирішила придбати NeXT. Стівен тоді потрапив у раду директорів і став керуючим компанії. У 2000 році засновник потрапив в книгу рекордів Гіннеса – виконавчий директор з самою скромною заробітною платою. За документами він отримував 1 долар на рік.

Геній — Стів Джобс В 2001 році Стів представив перший плеєр під назвою iPod. Пізніше продаж цього продукту приносила компанії основний дохід. Через п’ять років Apple представила мережний мультимедійний плеєр Apple TV. А в 2007 році в продажу з’явився мобільний телефон iPhone. Через рік вже продемонстрували найтонший ноутбук на планеті MacBook Air.

Поза бізнесу

Справа повністю захопило життя Стіва Джобса. Він ледь помітив, що у нього народилася донька Ліза в 1977 році. Дівчинка жила з мамою, яка так і не вийшла заміж за засновника великої корпорації. Спілкуватися з дитиною Стів почав тільки через роки. 5 жовтня 2011 року Стів помер від зупинки дихання, викликана раком підшлункової залози.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: