Ім’я: Стас Намін

Дата народження: 8 листопада 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: музикант, композитор і продюсер

Вага: 65 кг

Зріст: 163 см

Біографія Стаса Наміна

Стас Намін вніс величезний внесок у розвиток поп-культури в Росії, але з початку нульових він фактично пішов у тінь. Він створив групу «Квіти», один з перших продюсерських центрів, перший музичний фестиваль — все це заслуги майстра.

Дитинство Стаса Наміна

Майбутній творець групи «Квіти» Стас Намін (справжнє ім’я Анастас Мікоян) з’явився на світ в Росії, в місті Москва. Його батько – Олексій Мікоян, військовий льотчик, учасник Великої вітчизняної війни. Тому дитинство хлопчика минало на території військових гарнізонів у Білорусії, Росії (під Мурманськом) і Східної Німеччини.

Батьки Стаса Наміна

Мати – Нами Мікоян (Арутюнова), музикант, мистецтвознавець і письменник. Вона прищепила синові любов до музики та мистецтва. У домі часто бували відомі композитори та музиканти.

У 1957 році Стас пішов у 74-шу обшеобразовательную школу міста Москви, але вже з 1961 року перейшов у Московське Суворовське училище за бажанням батька.

Перша участь в музичних колективах

В училищі він вперше почув твори The Beatles і Rolling Stones, що позначилося на захоплення рок-музикою. У 1964 році він став учасником першої в своєму житті музичної групи «Чародії», створеної в Суворовському училищі. У 1967 році разом з друзями дитинства і рідним братом (Олександром) Стас створив нову групу – «Політбюро».

Стас Намін в молодості

Після початку навчання в Інституті іноземних мов у 1969 році він стає лідером відомого тоді серед студентів музичного колективу «Відблиски».

Стас Намін і група «Квіти»

Під впливом руху хіпі «Діти квітів» в 1969 році Стас Намін створює групу «Квіти». Їм вдалося навіть випустити платівку на відомій тоді фірмі «Мелодія». Але із-за схожості їх музичних творів зі стилем радянської естради група «Квіти» потрапила під тотальну заборону для радянських центральних засобів масової інформації, і потім виходили лише нечасті компромісні запису, вперше зробили рок-музичні елементи в радянську культуру. У 1975-му стався конфлікт «Квітів» з філармонією, яка спробувала забрати у музикантів назву, щоб комерційно його використовувати

Стас Намін і група «Квіти»

З 1974 року група «Квіти» почала гастрольну діяльність. З 1977 року в зв’язку з забороною від Міністерства Культури СРСР (навіть сама назва було заборонено як «пропаганда західної ідеології та ідей хіпі») вона була перейменована учасниками до «Групи Стаса Наміна». Ще перебуваючи під забороною на території СРСР, вони змогли випустити кілька пластинок і відновити колишню популярність вже з новою назвою.

Стас Намін і Група Квіти — Світло і радість На тлі Олімпійської відлиги 1980 року група почала періодично з’являтися на радіо і телевізійних каналах. Тоді ж був випущений і авторський альбом «Гімн сонцю». Але після загострення конфлікту з владою їм не вдається випускатися навіть на приймала їх «Мелодії».

Відновилася активна діяльність «Квітів» тільки в 1986 році, коли почалася знаменита перебудова. Саме тоді вони змогли виступити вперше в зарубіжних країнах і до 1990 року здійснити світове турне, що раніше було практично фантастикою. Група стала першою вітчизняною рок-групою, яка здійснила турне по Сполучених Штатах, а потім, вирвавшись на волю, через кілька років об’їздила з гастролями весь світ: Східну і Західну Європу, Південну і Північну Америку, Африку, Японію, Австралію та ін

Стас Намін говорить про корупцію. Інтерв’ю. Але у 1990 році стався розкол групи. Їх діяльність повністю припинилася.

Стас Намін в кіно

У 1982 році Стас Намін вирішує змінити сферу діяльності через неможливість продовжувати професійну музичну кар’єру, і надходить на Вищі курси сценаристів і режисерів при Держкіно СРСР. У наступному році він став автором першого відеокліпу в країні на свою пісню «Старий Новий Рік». Він був заборонений до показу через явного політичного підтексту. Його вперше показали в ефірі лише в 1986-му в США на каналі MTV.

Першим досвідом зйомок у кіно для Стаса Наміна був «Ненудний сад» в 1991 році. Там він виступив не лише продюсером, але й співавтором.

Починаючи з 1992 року він випускає цикл документальних фільмів під назвою «International Geographic». В рамках нього були показані глядачам такі міста і країни, як Єрусалим (1992 рік), Таїланд (1993 рік), Нью-Йорк (1995 рік), Нова Мексика (1996 рік), острова Пасхи, Таїті і Бора-Бора (1997 рік), країни Африки і Південної Америки (2002-2007 рік) і Амазонія (2007 рік).

Стас Намін на зйомках програми «Інтернешнл Географик»

Також, починаючи з 1989 року, було випущено кілька фільмів-концертів, де Стас Намін фігурував як продюсер і режисер. Серед них фестивалі світу в Лужниках у 1989 році, «Рок з Кремля» у 1992 році, 3 частини фестивалю «Єдиний світ» у 1990, 1995 і 1997 роках.

Центр Стаса Наміна

У 1987 році Стас Намін створив недержавну організацію «Центр Стаса Наміна» в Зеленому Театрі Парку Горького. Він зібрав молодих і талановитих музикантів, нові музичні колективи («Парк Горького», «Моральний кодекс», «Калинов мост», «Сплін»), поетів, художників і дизайнерів. Фактично це був перший продюсерський центр в Росії. Саме в цьому центрі Стас Намін створив групу «Парк Горького», придумавши імідж, репертуар і виступивши в якості продюсера. Група виступала на грандіозний рок-фестивалі в Лужниках у 1989 році поряд з такими музикантами як Bon Jovi, Motley Crue, Оззі Озборном, Scorpions, Cinderella.

З початку діяльність центру була абсолютно некомерційною, тому що самого поняття шоу-бізнес тоді ще не існувало. Центр Стаса Наміна включає в себе звукозаписывающию студію, продюсерський центр, концертне агентство, дизайн-студію, модельне агентство, рок-кафе, галерею сучасного мистецтва, радіо станцію, телекомпанію й глянцевий журнал.

У 1987 році Наминым був створений Московський симфонічний оркестр, головний диригент – Костянтин Кримец. У 1997-99 роках Московський симфонічний оркестр записав понад вісімдесяти компакт-дисків з музикою для кінофільмів, мультиплікаційних фільмів та комп’ютерних ігор, які були випущені в Японії, США, Китаї, Австрії та Англії.

Центр Стаса Наміна - організація концертів в СРСР

А 90-х роках минулого століття центр провів в СК «Олімпійський» перші незалежні гастролі закордонної зірки – Iron Maden, хоча до цього часу будь-концертною діяльністю на території Росії займався Держконцерт. У 1991 році, захопившись повітроплаванням, Намін створив свій перший повітряний кулю і організував перший у Росії фестиваль повітряних куль на Червоній площі.

У другій половині дев’яностих Стас Намін повернувся до музичної творчості, почавши роботу над кількома сольними альбомами в різних жанрах – етно, рок, джаз. Найбільш відомий альбом гітарних імпровізацій у стилі арт-рок «Камасутра», присвячений його пішла з життя другові, відомому музиканту Френку Заппе, був випущений в 2000 році.

Також в дев’яностих Намін організував кілька великих фестивалів: «Рок з Кремля» (1992), серію фестивалів «Єдиний світ» (1990, 1995, 1997 рр..), брав участь в організації XX Московського міжнародного кінофестивалю (1997 р.).

Театр Стаса Наміна

У 1999 році був створений Театр Стаса Наміна – Московський театр музики й драми. Початком став відомий рок-мюзикл «Волосся», вперше поставлений в Росії як жанр. Цей мюзикл входить в постійний репертуар театру. Камерні музичні постановки, побудовані на режисури, акторської гри і живої музики, користуються величезної популярності. Найвідоміша постановка театру, напевно, рок-опера Е. Веббера «Ісус Христос Суперзірка».

Мюзикл «Волосся» в Театрі Стаса Наміна

У сезоні 2009-2010, до десятиріччя театру, Намін представив серію прем’єрних вистав – мюзикли «Бременські музиканти», «Три мушкетери», «Портрет Доріана Грея», «Аліса в Країні чудес», «Бітломанія» та музичні вистави для дітей «Снігова королева» і «Маленький принц», мюзикл Геннадія Гладкова «Пенелопа, або 2+2».

Відродження групи «Квіти» Стаса Наміна

У 1999 році Стас Намін зібрав свою групу «Квіти» для великого концерту до тридцятирічного ювілею, де виступили всі, хто коли-небудь перебували в складі. Але цей захід не стало початком тріумфального повернення групи на сцену. Музиканти виступають у рамках Московського театру музики і драми, створеного Стасом. Зокрема, вони взяли активну участь у мюзиклах «Ісус Христос — суперзірка» і «Волосся».

Стас Намін і Група Квіти — Літній вечір Постійний свій склад колектив сформував лише у 2000 році. У нього були включені Олег Предтеченський (гітара, вокал), Валерій Діордіца (клавіші, вокал), Олександр Гредицин (бас-гітара і вокал), Юрій Вилькин (тільки гітара) і Алан Аспамазов(саксофон, клавіші і вокал). Після цього почалося повернення групи «Квіти» до активної гастрольної та творчої діяльності.

2009 рік був ознаменований виходом подвійного альбому «Назад в СРСР», що включив хіти 1969-1983 років. Випустили Пластинку до сорокарічного ювілею колективу. І вже через рік група вперше за 20 років почала концертну діяльність — спочатку виступивши в Москві, потім почавши регулярні гастролі.

2011 рік був відзначений новим альбомом «Розплющ своє вікно», що включив 15 пісень 1980-х років, раніше не виданих, і 2 нових пісні «Розплющ своє вікно» та «Гімн героям нашого часу».

Стас Намін і група «Квіти» - виступ в Крокусі з програмою Влада Кольорів

У 2013 році колектив «Квіти» випустили відразу два нових концертних альбому – «Людина розумна» і «Влада квітів». А до сорокапятилетию групи в 2014 році «Квіти» запланували великий тур по сорока п’яти містах Росії і зарубіжжя.

Стас Намін сьогодні

Паралельно з роботою над творчими проектами, з 2008 року Намін займається викладацькою діяльністю і є професором і художнім керівником курсу факультету культурології та музичного мистецтва Московського державного гуманітарного університету ім. Шолохова, а з 2010 року – професором і художнім керівником курсу мюзиклу факультету музичного театру Російської академії театрального мистецтва (ГІТІС).

Особисте життя Стаса Наміна

У Стаса Наміна було три офіційних шлюбу. Перша дружина Анна в даний час є директором його продюсерського центру і завідує всіма фінансовими питаннями. Від неї у нього є дочка Маша (1977 рік). Саме Марія і подарувала йому онуку Асю.

Друга дружина співака – відома співачка і красуня Людмила Сенчина. Цей шлюб тривав сім років.

Стас Намін і Людмила Сенчина

Нинішня дружина Стаса – Галина — знаходиться поруч з ним протягом вже 25 років. Разом з нею Намін прийняв і її сина Рому (1983 р.) від першого шлюбу. Загальний дитина — Артем — з’явився значно пізніше – у 1993 році.

Стас Намін з дружиною Галиною

Сьогодні Стас Намін крім виступів займається продюсуванням і організацією різних фестивалів, як кіно-, так і музичних, у тому числі і міжнародних. Крім того, він встигає займатися власними модельним агентством, артистичними клубами і ресторанами. Також не раз брав участь у благодійній діяльності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: