Ім’я: Станіслав Любшин

Дата народження: 6 квітня 1933 р. (83 роки)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 178 см

Біографія Станіслава Любшина

Батьки займалися тваринництвом. Батько агроном, а мати була дояркою на скотному дворі. В сім’ї Любшиных було троє дітей. Станіслав старший. Також у нього є брат і сестра. Зважаючи на те, що фінансовий стан сім’ї залишало бажати кращого, хлопчисько Стас рано почав працювати. У вісім років він був сторожем.

У той час, крім роботи, ніхто ні про що думати не міг. Потрібно було утримувати сім’ю. Ось тоді-то всі працівники скотарні вирішили організувати драматичний гурток. Мама Станіслава була дуже приваблива жінка і, щоб хоч якось розважити себе, вона виконувала головні ролі у виставах, які вони організовували в своєму гуртку. Серед п’єс, поставлених ними: «Гроза», «Гаряче серце» та інші.

Станіслав Любшин народився в творчій родині

Станіслава дуже приваблювала гра мами. І він теж став відвідувати драмгурток і паралельно навчався в школі. Після закінчення школи Любшин вступив в зварювальний технікум. Тут він зарекомендував себе з хорошої сторони і йому запропонували працювати в технікумі. Але він відмовився від цієї пропозиції, адже в його серці надійно закріпився театр. Після технікуму пішов служити в армію. Прийшовши з служби, Станисал чітко знав, що буде поступати в театральний інститут. Але, як і всі його однолітки, він розповів про свою мрію батькам. Батьки підтримали вибір свого сина, а мама навіть заплакала від щастя, звичайно ж.

Театр

Станіслав Любшин закінчив театральне училище імені Щепкіна. В дипломної роботі він постав у виставі «Оптимістична трагедія». Олег Табаков шукав собі молодих акторів. Він був вражений прекрасною акторською грою Любшина, що запрошує його до себе на роботу в театр Сучасник. Незабаром відбувся перший спектакль з участю Любшина. Це була роль Олега Табакова, який не зміг взяти участь у цій виставі, так як виступав в іншому театрі. І роль студента Славки дісталася Любшину. Надалі він по черзі з Табаковим буде грати цю роль.

У театрі «Современник» Станіслав Андрійович грає в ряді вистав: «Голий король», «Два кольори» і не тільки.

Станіслав Любшин. Губи окаянні Через чотири роки Любшин працює в театрі на Таганці. Найяскравіші вистави з його участю: «Добра людина з Сезуана» і «Герой нашого часу», «Велика руда», «Альпійська балада», «Яке воно, море?».

Кіно

Паралельно з грою в театрі Любшин знімається в кіно. На початку творчого шляху він грає красиво, правильно, блискуче. Головний успіх йому приніс фільм «Мені двадцять років». Після цього фільму так само прокинулися знаменитими: режисери Андрій Кончаловський, Тарковський, сценаристи Фінн і Рязанцева. Перша назва фільму було «Застава Ілліча». Любшин постає перед глядачем у ролі Славки Костикова. З цією роллю до актора прийшли своєрідна манера гри, характер, тонкість. Все це він надалі застосовує у своїх роботах, удосконалюючи, що є. Але картина зазнала критики самого Хрущова. Сценаристів змусили переписувати сценарій. Щось переробили в підсумку, що просто прибрали.

Любшин знімається у кінофільмі «Третя ракета». Сюжет фільму про війну. Ще в дитинстві Станіслав мріяв вести бій проти фашистів. Хоч у реальному житті йому не довелося воювати, вийшло знятися в фільмі про це. Далі йдуть фільми, які так само присвячені темі «війна»: «Альпійська балада», «Щит і меч». Останній був знятий за романом Кожевнікова. І якщо книга не користувалася особливою популярністю, фільм став дуже відомим.

Станіславу Любшину фільм «Кін-Дза-Дза» приніс славу

Як незвичайно грав Любшин свої ролі. Він просто вживався в свого персонажа. Думав, говорив, як він. Вміння проходити усі життєві шляхи героїв – це і є професіоналізм актора.

Після «Щит і меч» Любшина починають запрошувати в різні картини. Але буває і таке в світі театру, Станіслава бачили в однотипних ролях. Любшин відмовляється, пояснюючи свій вибір так: «Це кінець всьому. Я характерний актор, і я все відмовлявся і чекав чогось іншого…».

Лінія життя. Станіслав Любшин Незабаром на екрани вийшов фільм «Червона площа», де актор грає комісара Амеліна.

Тут Любшин проявляє себе з іншої сторони свого характеру, поставши перед глядачем одержимим революційною ідеєю.

Пізніше вийшов фільм з його участю «Монолог». Тут його герой молодий чоловік з високими амбіціями.

Станіслав Любшин відіграє різних героїв, унікальні по-своєму.

Станіслав Любшин грає унікальних героїв у театрі та в кіно

Він знімається в картині «Ксенія, кохана дружина Федора», грає блатного злодія.

Ми так само дізнаємося Любшина в картинах: «Моє життя», «Пічки-лавочки», «Степ», «Зустріч», «Слово для захисту», «Шкура», «Вічний чоловік». Перелік фільмів за участю Любшина можна продовжувати і продовжувати.

Станіслав Любшин пробує себе в якості режисера. Таким чином, він знайомиться з Василем Шукшиним. Він то і допоміг режисерові-початківцю, давши сценарій своїй повісті «Поклич мене в далечінь світлу». Любшин починає підготовку до зйомок. Він шукає місце для знімального майданчика. Їде в Держкіно. Але переговори з місцевою владою ні до чого не привели. Всі знали, що картина буде Шукшина, який в цей же час знімав «Калина червона». Керівництво подумало, що Шукшина буде занадто багато на радянському екрані. Але Любшин відрізнявся своїм наполегливим характером, і через кілька років він зняв радіоспектакль за цим сценарієм.

І все – таки телевізійна прем’єра фільму відбулася. «Поклич мене в далечінь» показали в 1977 році. Головну роль виконала Лідія Федосєєва-Шукшина. Любшин також знявся у своєму фільмі. Грав роль алкоголіка.

Цей фільм високо оцінили критики, і він навіть отримав премію ФІПРЕССІ.

Станіслав Любшин продовжує зніматися в кіно

Станіслав Андрійович Любшин продовжує зніматися в кіно, грати в театрі. Прекрасні вистави з його участю: «Тартюф» «Обвал», «Привиди серед нас». «Колія», «Эквус», «Іванов», «Вишневий сад», «Борис Годунов».

Знамениті фільми 80х років: «Забави молодих», «Чорний чернець», «Кін-Дза-Дза», «Кіно про кіно», «Вершник на ім’я Смерть», «Садиба».

Особисте життя

Любшин щасливий у шлюбі. У нього є два сини, які продовжили династію Любшиных. Син Юрій Любшин кінооператор. Його дружиною є Олена Амінова, так само актриса. Донька Дарина Юріївна актриса, режисер.

Станіслав Любшин з Іриною Корнєєвої

Другий син Станіслава Вадим Любшин є актором. Станіслав Андрійович шалено щасливий, що його родина віддала себе самого прекрасного – кінематографу.

Нагороди

Станіслав Любшин отримав премію на кінофестивалі «Молоде кіно, що проходить у Франції, за краще виконання чоловічої ролі у фільмі «П’ять вечорів». Звичайно ж, Любшин Народний артист РРФСР. Він має орден Пошани, орден за заслуги перед Вітчизною.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: