Ім’я: Согдіана

Дата народження: 17 лютого 1984 р. (32 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Ташкент, Узбекистан

Діяльність: співачка, актриса

Вага: 50 кг

Зріст: 175 см

Біографія Согдіани

Оксана Нечитайло, більш відома під псевдонімом Согдіана – співачка, що стала ковтком свіжого повітря на російській естраді. Глядачі запам’ятали її як одну з «фабриканток» Віктора Дробиша, але всього через рік після завершення проекту вона співала на головній сцені країни разом з улюбленою співачкою Софією Ротару.

Согдіана привнесла в російську естраду чарівний східний колорит

Дитинство Согдіани

Согдіана народилася в Ташкенті, хоча східних коренів в її генеалогічному дереві немає. Сім’я Нечитайло влаштувалася в столиці Узбекистану завдяки дідусеві-військовому. Батько співачки Володимир Нечитайло, спочатку працював інженером, потім піднявся по кар’єрних сходах і став заступник директора заводу «Компресор». Покликання матері, Лариси Федоринской, була медицина.

Дитячі фото Согдіани

Оксана була наймолодшою дитиною в родині, її опікав брат Сергій, який був старший дівчинки на 12 років. Поки батько виконував план з випуску компресорного обладнання і фільтрів широкого призначення, а мама рятувала життя, Сергій водив талановиту сестричку в ізостудію і на танцювальний гурток.

Маленька Оксана Нечитайло обожнювала співати і танцювати

Бабуся, яка в свій час співала в церковному хорі, прищепила їй любов до музики, тому що на всіх сімейних святах Оксана влаштовувала справжні концерти. Першу пісню дівчинка заспівала в 4 роки – це було сумне вірш про цуценя з журналу «Веселі картинки», проспіване під акомпанемент гітари брата.

Согдіана з братом Сергієм

У 1991 році батьки, відзначили творчі здібності молодшої дочки, вирішили віддати Оксану в музичну школу імені Глієра на клас фортепіано. Паралельно дівчинка навчалася в спецшколі при консерваторії. Ці роки Согдіана згадує з посмішкою: вона «купалась» в музиці, наче в безкрайому океані.

Согдіана закохалася в музику з дитинства

Школярка завжди з нетерпінням чекала моменту, коли зможе втекти на заняття в музичну школу – в загальноосвітній їй було нудно. До того ж однокласники постійно дражнили її з-за високого зросту, вона для них була «жирафой», то «каланчею».

У дитинстві Согдіана комплексувала з-за високого зростання

Батьки вірили, що їх дочка стане відомою піаністкою, але в 2001 році Оксана заявила, що буде вступати в Національну узбецьку консерваторію на естрадне відділення. Для родичів ця новина стала справжнім шоком, однак родина підтримала вибір Оксани: батько почав освоювати роль продюсера висхідної зірки, а мати створювала для дочки-співачки сценічні костюми.

Согдіана з батьком, Володимиром Нечитайло

Володимир Нечитайло залишив свій бізнес і влаштувався в продюсерський центр за скромну плату, щоб допомогти кар’єрі дочки. Як згадувала Согдіана, спочатку було дуже важко, доводилося виступати безкоштовно, щоб заробити ім’я. Незабаром вона почала отримувати перші гонорари – 10 доларів, 50.

Народження співачки Согдіани

Дебют юної співачки відбувся в 1999 році на музичному конкурсі САДО. Потім були фестивалі AzizOna Yurtim Navolari (Узбекистан), «Шлях до зірок» (Росія), «Діскавері» (Болгарія), Canconi Daimondo (Італія). Оксана Нечитайло завжди виявлялася у списку лауреатів.

Перший кліп Согдіани – «Ассоль», 2000 рік, В 2001 році вийшов перший альбом початківець співачки Оксани – «Mening Kunglim» (в перекладі на російську – «Моя душа»), в який увійшли пісні на узбецькій, російською та англійською мовами. Серед них була популярні композиції «Ассоль» і «Ніч і сонце».

Після виходу альбому про Согдиане заговорив весь Узбекистан

У 2003 році вона була удостоєна Державної премії Узбекистану «Нихол». Наступним кроком у кар’єрі Оксани Нечитайло став випуск другого альбому «Mening Shahzodam… Baribir Kelar!» і відеокліп на заголовну пісню ««Mening Shahzodam».

У 2005 співачка спробувала себе у кіно, зігравши у фільмі «Ходжа Насреддін». Картина з аншлагом йшла в кінотеатрах Узбекистану. Це був справжній тріумф! Але Оксана відчула, що зайшла в глухий кут, досягла стелі. Потрібно було щось змінювати, і співачка вирішила почати з імені.

Согдіана на зйомках фільму «Ходжа Насреддін – гра починається»

Вона довго шукала відповідний псевдонім, поки не прочитала про давній країні Согдиане, що розкинулася між річок Зарафшан та Кашкадарья. Назва настільки сподобалося Оксані, що, заповнюючи заявку на конкурс «Нова хвиля», у графі «Сценічне ім’я» вона вказала – Согдіана.

Псевдонім «Согдіана» народився у 2005 році

«І хоча в Юрмалу тоді я не поїхала, з тих пір «справа пішла» – на наступному конкурсі в Італії я взяла одразу два перших призу… Шанувальники вже добре знали мене під цим ім’ям, так що кар’єру довелося починати практично заново», – поділилася співачка.

Согдіана (зліва) з іншими учасниками «Фабрики зірок-6»

У 2006 році зірка Середньої Азії вирушила підкорювати Росію, ставши учасницею шоу «Фабрика зірок-6» під продюсерством Віктора Дробиша. Тут співачці довелося відстоювати право на своє нове ім’я: продюсеру воно здалося надто незвичайним, він був упевнений, що шанувальники просто його не запам’ятають. Творці шоу наполягали, щоб дівчина знову стала Оксаною, але співачка не піддалася на їх умовляння і вимоги. Тоді Дробиш запропонував додати до псевдоніму дівоче прізвище мами – Федоринская. А через пару тижнів необхідність прізвища відпала – псевдонім виявився дуже вдалим.

Після «Фабрики зірок-6» Согдіана стала відома і в Росії

Хоч дівчина й не потрапила в трійку переможців разом з Дмитром Колдуном і іншою східною красунею – Зарою, проект дав їй безцінний досвід і можливості. Саме на проекті Согдіана заспівала у фіналі з Ларисою Доліною, а також записала хіт «Серце-магніт» — україномовну версію пісні «Yurak Mahzun». Вже в листопаді ця композиція принесла Согдиане статуетку «Золотого грамофона».

Согдіана і Лариса Доліна – «Понівечена душа» В цьому ж році вона знову з’явилася на великому екрані – її нове ім’я оспівали в однойменному узбецькому фільмі: «Мені запропонували головну роль, до того ж сценарій писався «під мене» – сценаристи навіть змінили ім’я героїні з Зумрат на Согдіану».

Согдіана у фільмі «Согдіана»

Після проекту життя колишньої «фабрикантки» кардинально змінилася: спочатку Согдіана з колегами по шоу вирушила в довгострокове турне по Росії і країнам СНД, потім була робота над першим російськомовним альбомом, другий «Золотий грамофон» за пісню «Синє небо» і премія мерії Москви «Пілар» за внесок у розвиток російської популярної музики.

Согдіана – багаторазовий лауреат «Золотого грамофона»

У 2011 році, маючи в своїй скарбничці досягнень 3 альбому (2 узбецькою мовою, і один – російською), десятки нагород і премій, 12 відеокліпів і звання Народної артистки Чеченської Республіки, Согдіана випустила четвертий студійний альбом «Едем».

Особисте життя Согдіани

У лютому 2007 Согдіана познайомилася з бізнесменом-індусом Рамом Говиндом: «Я співала на його дні народження в Ташкенті. Він просто чудовий, найкращий!». Незабаром пара зв’язала себе узами шлюбу, а в жовтні співачка народила первістка Арджуна. Публіка порівнювала їх пару з Айшварією Рай і Абхишеком Баччаном, але Рам виявився справжнім тираном: він щодня влаштовував молодій дружині скандали, забороняв виступати і спілкуватися з колегами: «це моя дружина буде співати за гроші? Що про мене скажуть? Що я не можу її забезпечити?».

Согдіана і Рам Говінда не змогли поділити сина

Согдіана перша запропонувала розлучитися, чоловік погодився, але під час шлюборозлучного процесу встиг вивести Арджуна в Індію. Співачка побачила сина лише через три роки, коли Рам повернувся в Ташкент.

Согдіана і її старший син Арджун

У той важкий період зірка познайомилася з Баширом Куштовым – президентом хокейного клубу «Рись».

Согдіана і Башир Куштов

Він став її опорою, і через сім місяців після знайомства, у вересні 2009 року, співачка знову вбралася в вінчальну сукню. У 2010 у пари народився син Михайло, який став десятим дитиною Башира.

Согдіана і її другий чоловік з дітьми від минулого шлюбу

Але вже навесні 2014 року Согдіана і Куштов розлучилися. Причиною знову стала патологічна ревнощі чоловіка. З тих пір Согдіана не раз заявляла, що більше не стане виходити заміж. Хоча співачка довгий час прожила на Сході, терпіти витівки тиранів-навіжених вона не має наміру.

Согдіана зараз

В 2014 році, після трирічної перерви, Согдіана повернулася на сцену з новим кліпом на пісню «Блискавка». Вона була здивована, що її до сих пір пам’ятають і люблять: повернувшись до Москви, вона першою справою включила радіо, щоб бути в курсі музичних новинок, і вже через 15 хвилин почула в ефірі свою пісню. На іншій хвилі вона почула ще один власний хіт. А коли співачка залізла в інтернет, то виявилося, що в російськомовному сегменті у Согдіани як і раніше величезну безліч шанувальників.

Согдіана – «Блискавка», що 2014 рік 2015 рік закрутив Согдіану у вирі музичних подій. Шанувальники почули нову пісню «Епідемія», яка виявилася російськомовною версією композиції «Mening Shahzodam». Потім був кліп на пісню «Птах без крила» і виступ на 20-ій церемонії премії «Золотий грамофон» з мега-хітом «Серце-магніт».

Новий образ Согдіани

На початку 2016 року співачка виступила в дуеті з Авраамом Руссо, а в лютому на екрани вийшов кліп на їхню спільну пісню «Немає нічого неможливого».

Согдіана і Авраам Руссо – «Немає нічого неможливого», 2016 рік

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: