Ім’я: Сергій Собянін

Дата народження: 21 червня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: с. Няксимволь, Тюменська обл.

Діяльність: громадський діяч, політик

Вага: 73 кг

Зріст: 175 см

Біографія Сергія Собяніна

Сергій Собянін – чинний мер Москви, одна з ключових фігур партії «Єдина Росія», державний радник першого класу.

Столичний градоначальник Сергій Собянін

Походження Сергія Собяніна

Сергій Семенович Собянін народився в сім’ї голови сільради та бухгалтера. Інформація про походження Сергія Собяніна різниться: за офіційними даними, предки нинішнього мера Москви по лінії батька були уральськими козаками, а прадід Собяніна переїхав в мансійську село Няксимволь до революції; за іншою версією Сергій Собянін увійшов в багато енциклопедії та наукові праці, присвячені мансі, як один з найвідоміших представників цього народу.

Шкільне фото Сергія Собяніна

Сам Сергій називає себе росіянином і заперечує свою мансійську походження. Також існує версія, що серед предків Собяніна є комі-зыряне, проте ця інформація ніякими авторитетними джерелами поки не підтверджена. Дід Сергія по лінії батька – Федір – був старообрядцем, прожив більше ста років. Батько, Семен Федорович, народився в Няксимволе. Повну середню школу не закінчив. На початку 1950 рр стає головою Няксимвольского сільської ради Березівського району, а в 1967 році сім’я переїжджає в райцентр. Батько працює в Березово директором маслозаводу до початку перебудови.

Дід Сергія по материнській лінії походять з Челябінська. Воював на Російсько-японської і Першої світової війни, став повним кавалером Георгія. Під час революції з натхненням взяв бік червоних, воював під початком Будьонного, дослужився до командира взводу. Потім повернувся в рідне село, де став досить заможним і шанованою людиною. На початку 30-х років був раскулачен і відправлений з родиною у посилання в Няксимволь.

Сергій Собянін на службі Вітчизні

Мати Сергія Собяніна все життя пропрацювала разом з чоловіком, спочатку бухгалтером сільської ради, а згодом – економістом маслозаводу. Сергій Собянін – молодший син у родині. У нього є дві сестри – старша Наталя і середня Людмила.

Сергій Собянін в молодості

Освіта Сергія Собяніна

У 1975 році Сергій Собянін закінчує середню школу райцентру Березово. По закінченні школи Сергій переїжджає в Кострому, де до цього часу вже живе сестра Сергія – Людмила. У Костромі Собянін надходить на механічний факультет Технологічного інституту (спеціальність «Технології металорізальних верстатів та інструментів»). У 1980 році закінчує навчання з червоним дипломом.

Незабаром Собянін вирішує отримати другу вищу освіту і надходить у Ульяновський філія Всесоюзного юридичного заочного інституту, який закінчує в 1989 році. У 1999 році захищає кандидатську дисертацію на тему правового становища автономних округів у складі РФ.

Трудова діяльність

Достовірної інформації про початок трудової діяльності Собяніна не існує. За однією версією, Сергій Семенович переїхав в Кострому і навчався в Технологічному інституті очно, після чого потрапив за розподілом на Костромський завод деревообробних верстатів, звідки переїхав до Челябінська.

Кар'єра Сергія Собяніна почалася в Челябінську

Друга версія протилежна – після закінчення школи Собянін переїхав в Челябінськ і влаштувався на роботу на Челябінський трубопрокатний завод, а в Костромській технологічний інститут вступив заочно. Закінчивши інститут в 1980 році, Сергій Семенович став бригадиром токарів і майстром цеху. Керував комсомольською організацією заводу. У 1982 році почав працювати на посаді керівника відділу комсомольських організацій Ленінського райкому ВЛКСМ міста Челябінська.

Адміністративно-керівні посади

У 1984 році Сергій Собянін отримав від міськкому ВЛКСМ в місті Челябінську напрямок у селище (пізніше – місто) Когалим (Ханти-Мансійський автономний округ). Протягом чотирьох років працював в Когалимі на керівних посадах – заступником голови Когалимскої райради, потім начальником управління ЖКГ міста Когалим, останні два роки був секретарем міськвиконкому міста Когалим.

В кінці 1988 року перейшов на роботу в Ханти-Мансійський окружний комітет КПРС, де пропрацював до 1990 року. Після припинення існування Радянського Союзу був призначений керівником податкової інспекції Когалима, пізніше (грудень 1991) – голова міськадміністрації Когалима. Керував містом до 1993 року. Під час керівництва містом налагодив відносини з ТОВ «Когалымнефтегаз», містоутворюючим підприємством Когалима. Листопад 1993 року ознаменувався призначенням Собяніна першим заступником керівника Ханти-Мансійського АТ з економічних питань.

Сергій Собянін йде у відставку

Політична кар’єра Сергія Собяніна

6 березня 1994 року Сергій Собянін обирається депутатом Ханти-Мансійській окружної Думи, а через місяць стає її головою. Завдяки цьому в 1996 році Він стає членом Ради Федерації. З липня 1998 року обіймає посаду голови комітету за рішенням судово-правових питань. З 2000 року перебирається в Єкатеринбург в зв’язку з призначенням на посаду першого заступника повпреда Президента РФ в Уральському окрузі. Через рік обирається губернатором Тюменської області. У 2004 році стає членом вищої ради «Єдиної Росії».

Робота у федеральних органах влади

У листопаді 2005 року Сергій Собянін призначається керівником Президентської Адміністрації, у зв’язку з чим знімає з себе губернаторські повноваження і переїздить до Москви. Кар’єра в столиці стрімка – з лютого 2006 року стає членом Комісії з військово-технічного співробітництва, у 2008 році керує передвиборним штабом Дмитра Медведєва. У 2009 році обирається головою ради директорів компанії «Перший канал». З січня 2010 року входить в комісію з економічного розвитку РФ, стає членом опікунської ради проекту «Сколково».

Мер Москви Сергій Собянін

У жовтні 2010 року Сергій Собянін входить в список кандидатів на посаду мера Москви. 15 жовтня відбувається голосування в Московській міській думі, за підсумками якого кандидатуру Собяніна затверджується практично одноголосно. При цьому, даючи інтерв’ю перед голосуванням, Собянін відзначав, що програма роботи на посаді мера у нього відсутня, однак існує бачення проблемних моментів, які вимагають якнайшвидшого вирішення. Головними такими моментами Собянін назвав пробки і корупцію.

Сергій Собянін планує благоустрій Олімпійського парку

21 жовтня Собянін офіційно стає мером Москви. Незабаром Сергій Собянін був повторно включено до складу Ради безпеки Росії, ставши, таким чином, першим мером столиці, який отримав таке призначення. 23 листопада Сергій Семенович обирається вища рада московської організації «Єдиної Росії».

Сергій Собянін інспектує підземні переходи

Деякими завданнями, які Сергій Собянін планує вирішувати на посаді мера Москви в середньо — і довгостроковій перспективі, він назвав створення автоматизованої системи управління громадським транспортом, щорічне збільшення ВВП столиці і зарплат москвичів на 4%.

Сергій Собянін. Yesterday Live Виступаючи на прес-конференції, присвяченій першому році роботи на посаді мера Москви 19 жовтня 2011 року, Сергій Собянін заявив, що за рік вдалося змінити стратегію розвитку столиці, домігшись зупинки руйнування історичної частини міста, а також успішно боротися з нелегальною стихійною торгівлею, модернізувати роботу громадського транспорту, а також зробити бюджет більш прозорим.

Сергій Собянін в гостях у багатодітної родини

У 2013 році Собянін повідомив президенту про відставку з посади мера столиці за власним бажанням і балотуватися на дострокових виборах в 2013 році. Володимир Путін підписав цю заяву і призначив його в.о. мера. Політологи пов’язували дії Собяніна з його бажанням довести легітимність своєї посади в очах жителів Москви. За підсумками голосування, що пройшов 8 вересня 2013 року, Собянін здобув перемогу, отримавши трохи більше половини голосів виборців. Друге місце зайняв опозиціонер Олексій навальний.

Особисте життя Сергія Собяніна

Сергій Собянін одружився в 1986 році в Когалимі на Ірині Йосипівні Рубінчик, двоюрідній сестрі колишнього міністра енергетики А. Гаврина. Ірина Йосипівна потрапила в Когалим за розподілом після закінчення вузу за фахом «інженер-будівельник». Пізніше працювала в Тюмені викладачем колажу і флористики, разом з чоловіком переїхала до Москви, де, за словами Собяніна, «працює вихователем в дитячому саду і ніколи ні до якого бізнесу відношення не мала». На початку 2014 року подружжя розлучилося.

Сергій Собянін і його колишня дружина Ірина

Колишня пара Собяніних має двох дочок. Старша Ганна закінчила Санкт-Петербурзьку художньо-промислову академію ім. Штігліца за спеціальністю «монументальне мистецтво». Живе в Санкт-Петербурзі. Молодша дочка, Ольга, вчилася в школі в Москві.

Сергій Собянін зараз

На початку 2016 року Сергій Собянін дав дозвіл на знесення так званого «самобуду» поруч зі станціями метро. У ніч на 9 лютого робітниками було знесено більше сотні торговельних павільйонів. У пресі ця подія отримала назву «Ніч довгих ковшів», багато засумнівалися у правомірності цих дій. Сергій Собянін прокоментував дану ситуацію так: «У Росії не продаються правда, спадщина та історія країни».

Містобудівна політика Сергія Собяніна викликає багато суперечок

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: