Ім’я: Симона Синьйорі

Дата народження: 25 березня 1921 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Вісбаден, Німеччина

Дата смерті: 30 вересня 1985 р. (64 роки)

Діяльність: актриса

Біографія Сімони Синьйорі

Дитинство Сімони Синьйорі

Симона Синьйорі (повне ім’я Симона Анриэтта Шарлотта Каминкер) — француженка, але з’явилася на світ у Німеччині. Незабаром сім’я Сімони переїхала в Париж, де майбутня акторка провела дитячі та юнацькі роки.

Під час окупації Франції Німеччиною у Другій світовій війні батько Сімони був у Лондоні, тому молодій дівчині довелося рано почати заробляти, щоб прогодувати себе і сім’ю. Воєнний час — важка школа. Сімоне довелося поміняти десятки професій. Вона займалася стенографією, журналістикою, викладала англійську та латинь.

Актриса Симона Синьйорі в молодості була писаною красунею

Пізніше дівчина вступила на драматичні курси С. Сикар, і тільки після їх закінчення на неї звернули увагу кінематографісти. Тоді Симона вже носила прізвище Синьйорі, дівоче прізвище своєї матері. Стати Синьйорі замість Каминкер дівчина була змушена через переслідування євреїв нацистами — надто по-єврейськи звучало тоді «Каминкер».

Початок кар’єри Сімони Синьйорі в кіно

Кінематографічний шлях Сімони, як, втім, і більшості молодих артистів, починався зі зйомок у масових сценах. Першими картинами Сімони стали «Вечірні відвідувачі» і «Діти райка» Марселя Карне. У цих фільмах молода актриса навіть не згадується в титрах. Незабаром Симону помітив Іва Аллегре, запросивши її в свої стрічки «Демони зорі», а потім «Деде з Антверпена». Аллегре не тільки вміло використовував у кінематографі «злегка вульгарну», за виразами місцевої преси, красу, але й згодом став її першим чоловіком. Перша популярність до неї прийшла саме після участі в проектах Аллегре.

Такі невеликі ролі Сімони — епізоди в «Чарівному принца» та «Болеро». Обидва фільми були зняті в 1941 році. Тоді вона вже користувалася всенародним визнанням у Франції. На міжнародному рівні Симона Синьйорі стала відомою після 1950 року. Блискуче виконання актрисою ролей різноманітного характеру — від трагічних і романтичних до побутових і комедійних — призвело до того, що її все частіше стали запрошувати на знімальний майданчик. Фактично, до того часу Симона Синьйорі стала однією з найпопулярніших французьких актрис.

Кращі ролі Сімони Синьйорі

У 1953 році Симона здивувала всіх своїх шанувальників. Її запросили попрацювати над картиною «Тереза Ракен». Після закінчення роботи над фільмом глядачі побачили на екранах зовсім іншу Симонові. Перед ними постала аскетична, холодна жінка, всю себе посвящающая турботам про болеющем дружині. Однак героїня Сімони зустрічає чоловіка, який зумів пробудити в ній пристрасть і справжні почуття.

Ів Монтан і Симона Синьйорі Симона Синьйорі працювала над картиною на тлі особистої драми: якраз тоді вона розлучилася зі своїм чоловіком Івом Аллегре і незабаром вийшла заміж вдруге. Черговим обранцем прекрасною француженки став один із секс-символів епохи — співак і актор Ів Монтан. В парі з Монтаном актриса з’явилася на екранах в «Салемских колдуньях» 1956 року. Чудово вдалася актрисі роль суворою і нелюдимої Елізабет Проктор, дружини фермера. За цю роль Симона отримала премію на міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах.

До того часу актриса завоювала світову популярність завдяки роботам з режисерами Ж. Беккером («Золота каска»), Л. Бунюелем («Смерть у цьому саду»), Дж. Клейтоном («Місце нагорі»). Про останньому фільмі варто згадати окремо. За роль у цій стрічці Симона Синьйорі зібрала цілу колекцію нагород — починаючи від призу Каннського кінофестивалю і призу французької та англійської кіноакадемій і закінчуючи «Оскаром». Варто зауважити, що Симона Синьйорі — одна з небагатьох французьких кіноактрис, які зуміли завоювати цю найпрестижнішу американську нагороду.

Нове амплуа Сімони Синьйорі

До кінця шістдесятих Симона Синьйорі стала з’являтися на екранах в новому амплуа. Період ролей дівчат, одержиме почуттями і пристрастю, відійшов на другий план, поступившись місцем більш зрілим і майстерним психологічним ролям. Серед кіноробіт цього періоду творчості Сімони Синьйорі варто відзначити «Смертельно небезпечна справа» і «Армію тіней». У першій картині Симона взяла на себе дуже складну роль полонянки нацистського концтабору. Другий фільм запам’ятався глядачеві по ролі учасниці руху Опору, зіграної Синьйорі. У 1979 році Симона Синьйорі вперше зіграла жінку в картині «Дівчина-підліток», і ця роль вдалася в неї блискуче.

Симона Синьйорі багато знімалася в кіно

Безмежне майстерність і геніальний, вражає своєю широтою діапазон ролей Сімони проявився також у стрічках «Кіт» П. Граньє-Дефера, «Чайка» С. Люмета. За роль в «Коте» Симона Синьйора отримала премію на западноберлинском кінофестивалі в 1971 році.

Однією з кращих ролей геніальної французької актриси стала участь в екранізації повісті «все життя попереду» Р. Гарі. У цій картині Симона Синьйорі зіграла роль тітки Рози. В образі тьоті Рози, мабуть, найбільше запам’яталася глядачеві пізня Симона. Це був 1977 рік. В наступному році актриса зібрала за цю роль колекцію нагород, порівнянну по своїй значимості з колекцією премій за «Місце нагорі». Робота у фільмі «все життя попереду» стала останньою великою роботою актриси.

Особисте життя Сімони Синьйорі

Першим чоловіком Сімони Синьйорі став режисер Ів Аллегре, дав їй дорогу у великий кінематограф». Шлюб був цивільним і щастя Сімони і Верба тривало дуже недовго. У шлюбі, однак, у них народилася дочка Катрін. Коли Ів і Симона розлучилися, дочка залишилася з матір’ю.

Другий шлюб актриси гідний пера поета. Симона Синьйорі познайомилася зі співаком Івом Монтаном 19 серпня 1949 року в провансальському ресторані «Золота голубка». Через два роки вони відсвяткували в цьому ж закладі своє весілля. Пабло Пікассо надіслав молодятам весільний подарунок — ескіз, наррисованный фломастерами. Фломастери тоді ще були в дивину. Вербу і Сімоне було 28 років.

Симона Синьйорі і Ів Монтан

Щаслива сім’я одного разу мало не зруйнувалася — у Верба почався бурхливий роман з Мерилін Монро. Однак у Сімони вистачило терпіння не розлучитися з чоловіком — вона розуміла, що перед красою легендарної Монро не може встояти ніхто. Незважаючи на стосунки з Монро, Ів продовжував любити Симона і незабаром повернувся до неї. У Сімони і Монтана не було дітей. Дочка актриси від першого шлюбу Катрін Аллегре стала актрисою. Онук Сімони Бенжамін Кастальді зараз відомий французький телерепортер.

Останні роки Сімони Синьйорі

Симона Синьйорі так і не змогла виконати одну зі своїх заповітних мрій — працювати в Голлівуді. Влада США неодноразово відмовляли Сімоне і її чоловікові Іву Монтану у візах. В останні десятиліття життя Симона крім акторської діяльності, зайнялася також написанням книг. Зборів мемуарів актриси «Ностальгія вже не та» і «Буде завтра радісним?» побачили світ у 1976 і 1979 році відповідно. Після їх публікації Симона Синьйорі зайнялася літературною діяльністю і сіла писати роман. Книга була закінчена і під назвою «Прощай Володя» надрукована незадовго до смерті актриси. Сюжет роману оповідає про безрадісне життя єврейської сім’ї в Україні.

Окрім творчої діяльності актриса отримала популярність як активний громадський діяч. Разом з Івом Монтаном Симона виступала проти тоталітаризму і закликала до боротьби з ним в Чилі, Чехословаччини, Греції, СРСР.

В останні роки Синьйорі часто хворіла. Вона як і раніше любила Монтана і жила з ним. У вісімдесятих Симона пристрастилася до алкоголю і практично осліпла від прогресуючої катаракти. Ів піклувався про неї і постійно повторював, що хоче померти раніше за неї. Але доля вирішила по-іншому… Симона померла 30 вересня 1985 року в містечку Отей-Антуй в Нормандії. Причиною смерті актриси став рак. Симона Синьйорі було 64 роки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: