Ім’я: Сільвіо Берлусконі

Дата народження: 29 вересня 1936 р. (80 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Мілан, Італія

Діяльність: бізнесмен, політик

Вага: 77 кг

Зріст: 165 см

Біографія Сільвіо Берлусконі

Один з найбагатших людей Італії Сільвіо Берлусконі народився 29 вересня 1936 року в Мілані. Батько Сильвіо, Луїджі Берлусконі, працював у банку, і вихованням сина більше займалася мама, Розелла Боссі.

Навчання і бізнес

Після закінчення звичайної середньої школи, юний Берлусконі вступив в Міланський університет. Батько мріяв, щоб син пішов по його стопах і став банкіром, але Сільвіо вибрав юриспруденцію. Ще під час навчання у вузі Берлусконі не тільки писав наукову роботу по рекламі, але і підробляв у будівельній компанії Immobiliare costruzioni. Тут він набув першого досвіду, і після закінчення університету в 1961 році почав свою ділову життя в будівельній сфері. Він заснував невелику будівельну компанію Cantieri Riuniti Milanesi, а через рік ще одну — Edilnord. Протягом 10 років його компаніями були зведені житлові комплекси в Бругерио, мікрорайони Мілан-2 і Мілан-3, і перший в Італії великий супермаркет «Соняшник». Будівельний бізнес був основною діяльністю Берлусконі протягом 20 років.

Ще під час навчання в університеті Сільвіо зацікавився рекламою, як засобом просування бізнесу. В кінці 70-х років Берлусконі зрозумів, що Італія готова до перегляду нового комерційного телебачення. Всю свою енергію він сконцентрував на новому напрямку роботи. Першим ділом, Берлусконі придбав пакет акцій популярної газети Il Giornale. Далі він звернув свій погляд на телекомунікації. У 1980 їм був створений Canale 5, який став першою національною комерційної телевізійної мережею в Італії. Через кілька років були засновані ще два телеканали: Italia і Retequatro. Згодом ці канали перетворилися в медійний холдинг «Mediaset». Не менш важливим моментом у становленні Берлусконі, як медіамагната, стало створення компанії Pubitalia’80, яка займалася створенням інформативної реклами та організація програмних графіків з підбором найпопулярніших телепрограм.

Сільвіо Берлусконі почав займатися бізнесом з ранніх років

Через кілька років був заснований журнал Sorrisi e Calzoni TV. Він майже відразу ж став одним з найбільш популярних журналів в Італії, його тираж перевищив 2 мільйони примірників. Це тільки зміцнило позиції Берлусконі в сфері друкованих видань і стало поштовхом до створення видавничого дому Mondadori, який став провідному в Італії.

Успіх італійського комерційного телебачення підштовхнув Берлусконі до основи аналогічних комерційних телеканалів у Франції (La Chinq), Німеччини (Telefunt) та Іспанії (Telechinco). Всі ці проекти були створені в рамках Fininvest holding company, компанії, яка об’єднала понад 150 фірм різного спрямування. Сюди входили не тільки медійні проекти, але і мережа супермаркетів «La Stando», банк Mediolanum, комп’ютерна компанія Olivetti, страхові компанії, інвестиційні та пенсійні фонди, а з 1986 року і відомий футбольний клуб «Мілан».

«Берлусконізм» був майже у всіх сферах життя італійців. А з початку 90-х років «Fininvest holding company» стала найбільшою медіа-групою в Європі.

Політична кар’єра

Після створення своєї «імперії», Сільвіо Берлусконі несподівано вирішив залишити бізнес і зайнятися політикою. Сприяла цьому, як ні дивно, купівля футбольного клубу «Мілан». За кілька років він зумів перетворити футбольного аутсайдера в успішну команду світового рівня. В цей же час у італійського магната почалися проблеми з прокуратурою. Представники закону Берлусконі звинувачували у дачі хабара чиновникам. Допомогти Сільвіо зміг «лівий» Беттино Кракси. Проголосували за комуністів, вболівальники «Мілана» допомогли Кракси міцно зміцнитися в уряді. Згодом політик прийняв закони, які зупинили розслідування прокуратури стосовно Берлусконі.

Після цього Сільвіо всерйоз задумався про політичну кар’єру. У січні 1994 року він залишив свою посаду в «Fininvest holding company» і створив політичний рух. Берлусконі не був оригінальним і назвав свою партію головним гаслом уболівальників — «Вперед, Італія» (Forza Italia).

Сильвіо Берлусконі став політиком в 1994 році

Вже через 3 місяці його партія перемогла на виборах. В коаліції з неофашистами і Лігою Півночі вони набрали 366 місць у парламенті. Перемоги молодої політичної сили сприяло активне використання інформаційних ресурсів, що належать Берлусконі. Важливий і той факт, що в цей же час «Мілан» став чемпіоном Італії, і його власник виглядав в очах виборців-вболівальників справжнім переможцем.

10 травня 1994 року Сільвіо Берлусконі був вперше обраний прем’єр-міністром Італії. Проте вже через кілька місяців отримав повістки з прокуратури і змушений був піти у відставку. Він ще двічі повертався у крісло прем’єр-міністра — в 2001 і 2008 році. З 2006 по 2008 Берлусконі був депутатом Європарламенту.

Творча діяльність

Ще під час навчання в університеті Сільвіо Берлусконі підробляв співаком на круїзних лайнерах. Гра на музичних інструментах, спів допомогли молодому студенту оплатити навчання в престижному вузі. Перший свій альбом любовних балад «Better with a Song» Берлусконі випустив у 2003 році. Потім був ще збірка пісень, присвячений 70-річчю політика. А в четвертому альбомі «Il vero amore» Берлусконі виступив ще й автором віршів.

Берлусконі співає і пише вірші

Особисте життя

Сільвіо Берлусконі був двічі одружений. З першою дружиною Карлою Элвирой Далл’Ольо він прожив у шлюбі 20 років. Їх спільні діти — син Пьерсильвио і донька Марина — працюють в компанії батька.

Другою дружиною Берлусконі стала Вероніка Ларіо. У них народилося троє дітей: дочки Барбара і Елеонора, і син Луїджі. Пара розлучилася в 2010 році.

Сильвіо Берлусконі часто опиняється в центрі скандалу

У 2011 році Сільвіо Берлусконі звинувачували у користуванні послугами неповнолітніх повій і організації оргій на своїй віллі в Аркорі. «Це повний абсурд — подумати, що я міг заплатити за інтимний зв’язок з жінкою, — зізнався політик, — Такого ніколи не було в моєму житті. Я вважаю це принизливим». У той же час Берлусконі оголосив всьому світу: « Так, я люблю бути серед молодих людей, мені подобається їх слухати, подобається оточувати себе молоддю». Суд виправдав магната.

У Берлусконі часто виникали проблеми з законом. Він проходить обвинуваченим і свідком у більш ніж 50 судових справах. Але це не заважає йому залишатися одним з найвпливовіших і найбагатших людей не тільки в Італії, але і у всьому світі. Його бізнес з кожним днем тільки процвітає.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: