Ім’я: Шура Бі-2

Дата народження: 3 лютого 1970 р. (46 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Бобруйськ, Білорусь

Діяльність: гітарист, співак

Вага: 82 кг

Зріст: 178 см

Біографія Шура Бі-2

Олександр Уман, більш відомий під псевдонімом Шура Бі-2 – це людина, все життя якого нерозривно пов’язана з мистецтвом. Спочатку він мріяв пов’язати своє життя з театром, однак згодом переключився на музичну творчість. І не прогадав.

У ролі гітариста, автора пісень і одного з провідних учасників групи «Бі-2» він став відомий не тільки в рідній Білорусі, але і далеко за її межами. Росія, Ізраїль, Литва, Україна і навіть Австралія – в кожній з цих країн пісні, написані Олександром Уманом, користуються величезної популярності. Але що ж робить творчість цього музиканта настільки особливим? Розібратися в цьому вам допоможе невеликий розповідь про життєвий шлях і кар’єрі відомого музиканта.

Ранні роки, дитинство і родина Шура Бі-2

Наш сьогоднішній герой з’явився на світ у місті Бобруйську (Могилевська область) в звичайній радянській родині. У цьому місті він відвідував середню школу, а також займався в різних спортивних секціях. Все складалося досить непогано, однак у п’ятнадцять років наш сьогоднішній герой разом з родиною залишив рідне місто і переїхав у Мінськ.

Шура і Льова Бі-2: не брати, але однодумці

У столиці УРСР майбутній музикант почав відвідувати нову школу, а також знайшов багато нових друзів. Саме вони одного разу привели п’ятнадцятирічного Шуру на заняття в дитячу театральну студію «Ронд», яка ставила на мінській сцені деякі відомі спектаклі. Більшу частину місцевої трупи становили підлітки від 14 до 18 років. У багатьох з них не було ніякого театральної освіти. Однак цей факт анітрохи не заважав молодим акторам ставити п’єси Бориса Віана, Семюеля Беккета і деяких інших відомих драматургів.

Зовсім інша справа – мінське партбюро. Ось ці товариші заважали, як могли. Деякі вистави молодого колективу були закриті відразу після прем’єрного показу. Буквально кілька місяців тому під заборону потрапила сама театральна студія. Гурток закрили, і колишні актори були змушені шукати собі інше заняття.

Як не дивно, факт закриття молодіжного театру не сильно засмутив Олександра Умана і його тодішніх приятелів (одним з яких був Ігор Бортник). Молоді люди дуже скоро знайшли собі нове заняття і змінили театральні сценарії на нотні зошити. В даному контексті варто зазначити, що до кінця вісімдесятих років Шура Бі-2 вже вмів досить непогано грати на гітарі. Уроки молодому хлопцю давав його дядько – Михайло Карасьов, який грав в той період у популярної білоруської групи «Сонячна сторона». Саме він значною мірою допоміг молодим хлопцям освоїтися на мінській сцені. Шура і його друзі отримали все необхідне для репетицій і виступів.

Шура Бі-2 і Настя Полєва: Мій рок н рол Таким чином, вже дуже скоро на музичній карті УРСР з’явився молодий колектив … «Брати по зброї». Однак під цією назвою група проіснувала недовго і вже кілька місяців потому стала називатися «Берег істини», а потім просто — «БІ-2».

Шлях до зірок, групи «БІ-2»

З самих перших виступів Шура і його друг Льова (Ігор Бортник) стали справжніми лідерами молодого колективу. Разом вони писали пісні, працювали над звучанням і вирішували всі нагальні питання, пов’язані з діяльністю групи. У перші роки існування «БІ-2» її склад постійно змінювався. Незмінним ланкою залишалися лише Шура і Льова. Саме вони, власне, й зумовили швидкий успіх молодої групи.

Наприкінці вісімдесятих років наш сьогоднішній герой і його «соратник по сцені» об’їздили з концертами всю Білорусь. Особливо успішним став виступ групи на Могилівському рок-фестивалі, яка і відкрила імена музикантів всій країні. Однак після розпаду СРСР інтерес до групи став різко падати, як, власне, і рівень життя і більшості пострадянських республік.

Реалізувати свій творчий потенціал в подібних умовах було дуже складно, а тому на початку дев’яностих Шура відправився на заробітки в Ізраїль. На Святій Землі він протягом півтора років працював у різних галузях, змінивши за цей час понад 15 професій.

Порятунком знову стала музика. У 1992-му році відтворена група «Бі-2» виступила на Єрусалимському рок-фестивалі і відразу виграла головний приз. Після цього колектив дав кілька клубних концертів, а також записав декілька нових композицій (однією з яких був відомий хіт – «Варвара»). Але після цього Шура і Льова знову роз’їхалися по різних містах.

Шура Бі-2 інтерв’ю Лева залишився в Ізраїлі, а Шура переїхав до Австралії і вже там почав плідно співпрацювати з деякими музичними колективами. Найбільш успішними стали його виступи в складі групи «CHIRON». Однак дуже скоро обидва музиканта знову вирішили об’єднатися в рамках проекту «Бі-2».

Так був записаний дебютний альбом білорусько-ізраїльсько-австралійського колективу – «Безстатева і сумна любов», який, однак, не став дуже популярний. Незважаючи на це, вже через два роки побачила світ друга платівка групи, названа просто – «Бі-2». Цей альбом, власне, і приніс групі популярність і славу. Особливо популярний музичний колектив став після виходу на екрани фільму «Брат-2», головну пісню до якого написали Шура і Льова.

На початку 2000-х років білоруські музиканти стали часто бувати в Росії. За підтримки російських звукозаписних компаній група «БІ-2» зуміла записати кілька успішних альбомів і вже дуже скоро утвердилася в ранзі воістину культового музичного колективу. Кілька разів у Росії і країнах СНД група «Бі-2» визнавалася групою роки (2007, 2010, 2013).

Крім того, в колекції Шури і Льови є безліч нагород MTV, МУЗ-ТВ, «Золотий грамофон», а також деяких інших церемоній і фестивалів. Пісні гурту БІ-2 звучали у багатьох російських фільмах, а також виконувалися учасниками на Матчі зірок КХЛ і на казанської Універсіаді 2013.

Шура Бі-2 з донькою

Інші проекти, Шура Бі-2

Крім участі в групах БІ-2 і CHIRON Олександр Уман також деякий працював у рамках проекту «Непарний воїн» і сольного проекту «Шура Бі-2 Бенд». Проте жоден з цих колективів ніколи не займав у творчості музиканта центральне місце.

Особисте життя Шура Бі-2

На відпочинку в Італії наш сьогоднішній герой познайомився зі своєю майбутньою дружиною Лізою Решетняк. З тих пір закохані не розлучалися. В даний час щасливі подружжя виховує двох дітей – дочку Єву (2010 р.) і сина Олівера (2013 р.).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: