Ім’я: Шон Бін

Дата народження: 17 квітня 1959 р. (57 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Шеффілд, графство Йоркшир, Англія

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 82 кг

Зріст: 178 см

Біографія Шона Біна

Шон Бін – це один з найбільш відомих акторів у сучасній історії Англії. Його називали останнім лицарем світового кінематографа, а також одним із найталановитіших людей Британії. Сьогодні кожен новий фільм з участю улюбленого актора відразу ж приковує до себе увагу глядачів. Але чи було так завжди? Звичайно, немає. Адже шлях Шона Біна до вершин світового кіно був важкий і довгий. Однак від цього перемоги актора і нові звершення знаменитого британця стають лише тільки в сотні разів цінніше.

Дитинство Шона Біна

Шон Бін народився у досить заможній родині, яку легко можна було назвати заможної навіть за мірками багатої Західної Європи. Його батько володів власним виробництвом по виготовленню металоконструкцій. У його компанії працювало понад п’ятдесят осіб. Однією із службовців була й мати майбутнього актора, яка виконувала в фірмі функції секретаря.

Шон Бін вмирає в кожному фільмі Вельми примітно, що щасливі батьки після народження сина спочатку назвали його Шоун. Однак згодом сам актор спростив вимову свого імені і став скрізь з’являтися під ім’ям «Шон».

Незважаючи на хороші заробітки батьків, майбутній британський актор в дитинстві був справжнім хуліганом. Він безперервно проводив з друзями на вулицях рідного Шеффілда, ганяв у футбол і мріяв виступати в Прем’єр-лізі завжди з місцевою командою. У якийсь момент мрія про кар’єру професійного спортсмена почала набувати реальних рис, проте все змінив один єдиний випадок. Забравшись разом з друзями в один із старих будинків, Шон Бін випадково напоровся на шматок скла, яке, розбившись, сильно пошкодило йому ногу. Таким чином, про кар’єру футболіста можна було забути.

Закінчивши школу, Шон довгий час не міг визначитися з вибором подальшої кар’єри. Деякий час він працював продавцем в супермаркеті, прибиральником снігу в місцевому муніципалітеті, а потім зварювальником в компанії батька.

Намагаючись дати своєму синові хорошу освіту, батьки віддали хлопця в один з місцевих коледжів, в якому він нетривалий час навчався на зварювальника. Однак плідних відносин з навчанням у Шона не вийшло, і дуже скоро він залишив коледж. Через деякий час він вже за власним бажанням відправився в інший навчальний заклад, але незабаром знову махнув на навчання рукою.

У якийсь момент Шон навіть став замислюватися про кар’єру військового, проте раптом зовсім випадково натрапив на оголошення театральної студії, яка діяла при Ротеремском коледжі мистецтв і технологій. Зібравши всі необхідні документи, Шон Бін вступив на драматичний курс, де незабаром став осягати ази професії актора.

Шон Бін - кадр із серіалу

У цьому місці хлопець вперше почав з’являтися на сцені і брати участь у підготовці різних постановок. Після цього були ролі в Ротеремском міському театрі, а потім навчання в лондонській Королівській академії драматичного мистецтва. Тут він отримав стипендію, а також можливість розвивати свій акторський талант.

Кар’єра Шона Біна в кіно і театрі

Ще під час навчання наш сьогоднішній герой почав брати участь в кількох спектаклях, що ставилися режисерами Академії. Так, у 1983-му році він відзначився у постановці «Ромео і Джульєтта» (роль Тібальда), а також в декількох інших виставах.

У 1988-му році Шон Бін закінчив навчання і отримав срібну медаль (яка для колишнього двієчника була справжнім сюрпризом). В кінці 80-х – початку 90-х актор став активно працювати на телебаченні, беручи участь в різних серіалах і телеспектаклях. Одними з найбільш примітних робіт в ранній кар’єрі Шона Біна стали такі картини як «Інспектор Морс», «Сліди вітру», «Поле», «Кларисса», «Пригоди королівського стрілка Шарпа». Яскравий акторський талант і цікава зовнішність допомагали акторові з легкістю отримувати нові ролі. Він знімався часто і багато. Проте дрібні роботи в кіно не могли задовольнити пристрасті молодого актора.

Саме тому у 1991-му році актор зважився на переїзд до США та участь у зйомках політичного трилера «Ігри патріотів». У даній стрічці Шона Біна дісталася роль терориста Шона Міллера – головного негативного персонажа фільму. І актор впорався з нею блискуче.

Дана стрічка ознаменувала зліт кар’єри талановитого британця, а також принесла йому безліч інших ролей. Вельми примітно, що в даний період часу за Шоном стало закріплюватися амплуа негативного персонажа. Своєрідним доповненням до загальним положенням справ став шрам над оком, який актор ненавмисно заробив під час зйомок фінальної сутички з Харрісоном Фордом у фільмі «Ігри патріотів». Ця характерна деталь його зовнішності згодом дозволила британцеві більш яскраво проявити себе в інших кінематографічних образах. Так, зокрема, найбільш важливими пунктами у фільмографії актора стали фільми «Золоте Око» (де він виконав роль головного противника Джеймса Бонда), «Ронін», «Еквілібріум», «Не говори ні слова», «Скарб нації». У кожній з цих стрічок Шон Бін зіграв негативних персонажів.

Кіноновинки. Шон Бін знову стане терористом. У якийсь момент таке положення справ набридло акторові, і згодом він навідріз відмовлявся від такого роду ролей. У певний період акторові стало здаватися, що подібний крок був необачним рішенням. На кілька місяців Шон Бін залишився без нових ролей. Однак незабаром положення виправилося, і нові пропозиції про зйомки стали надходити британцеві одне за іншим.

Шон Бін зараз

Новий зліт популярності актора пов’язаний з фільмами «Володар кілець», «Темні сили», «Сайлент Хілл», «Персі Джексон і викрадач блискавок», «Втрачене майбутнє», «Епоха героїв», «Чиста шкіра», а також популярним телесеріалом «Гра престолів».

В даний час до виходу готується відразу чотири нових фільми з участю Шона Біна, які мають побачити світ у найближчі роки.

Особисте життя Шона Біна

В житті імпозантного британця було чотири шлюбу. Перший раз Шон Бін одружився ще під час навчання в Академії. Його обраницею стала дівчина на ім’я Дебра Джеймс, з якою вони розлучилися через кілька років спільного життя.

Після офіційного розлучення в життя Шона Біна з’явилася інша жінка — Мелані Хіл. Відносини закоханої пари, які розвивалися поступально. Довгий час двоє молодих людей жили у цивільному шлюбі, проте після появи доньки Лорни (1987 р. н.) вирішили узаконити свої стосунки. У 1991-му році в сім’ї з’являється друга дочка – Моллі.

Шон Бін з четвертою дружиною Джорджиной Саткліфф прожив всього два роки

Розлучення з другою дружиною сталося після 15 років спільного життя. Вельми примітно, що вже два місяці актор одружився знову – його обраницею стала актриса Абигэйл Краттенден, кілька років тому подарувала йому вже третю дочку.

У 2008-му році Шон Бін у четвертий раз зважився зв’язати себе узами шлюбу. Його дружиною стала дівчина на ім’я Джорджина Саткліфф. Цей союз проіснував трохи більше двох років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: