Ім’я: Шавкат Мірзіяєв

Дата народження: 24 липня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Джизакская область, Узбекистан

Діяльність: президент Республіки Узбекистан

Вага: 75 кг

Зріст: 168 см

Біографія Шавката Мирзияева

Шавкат Мірзіяєв (Мизриеев) – узбецький політик. У вересні 2016 року, після 13-ти років перебування на посаді прем’єр-міністра, був призначений виконуючим обов’язки президента Республіки Узбекистан. За підсумками президентських виборів 4 грудня 2016 року став новим президентом Узбекистану.

Президент Республіки Узбекистан Мірзіяєв З Повернення Будівель Дитячих Садків

Ранні роки

Народився Шавкат Миромонович Мірзіяєв в сім’ї медиків. У перекладі з татарської його ім’я означає «влада», «могутність», з узбецького – «доброта». Батько Шавката, виходець з таджицького кишлаку Яхтан, в ранньому дитинстві був змушений переїхати в Зааминский район Джизаксой області Узбекистану, де згодом зайняв посаду головного лікаря в місцевому туберкульозному диспансері. Його дружина, мати Мирзияева, яка працювала в цій же лікарні медсестрою, випадково заразилася туберкульозом і рано померла. Троє дітей – Шавкат і дві його рідні сестри – залишилися без матері. Після смерті дружини глава сімейства познайомився з іншою жінкою, татаркою за національністю. Таким чином у Мирзияева з’явилися мачуха і зведена сестра і брат.

У 1981 році Мірзіяєв отримав диплом інженера-меліоратора в Ташкентському інституті іригації і меліорації. У радянський час ця професія була чи не найактуальнішою в славиться колосальними посівними площами бавовни Узбекистані. Майбутній політик був комсомольським активістом (секретар, парторг при університеті), написав наукову працю на тему «Модель взаємодії пневмашины з грунтом в поливної борозні». Після закінчення навчання Мірзіяєв залишився в альма-матер у якості молодшого співробітника, потім старшого викладача, а потім і проректора з науковим ступенем. Поєднував наукову діяльність з роботою на сільськогосподарських підприємствах.

Політична кар’єра

У 1991 році Шавкат Мірзіяєв був призначений хокимом, тобто главою адміністрації Мірзо-Улугбекского району Ташкента, а також обраний депутатом Верховної Ради республіки. На цій посаді працював до 1996 року, поки не очолив адміністрацію рідний Джизацької області, ставши паралельно депутатом Верховної Зборів республіки від Бахмальского округу (1999-2004 рр.). На посаді голови Джизацької області він пробув 5 років, помінявши її на посаду хокіма вже Самаркандської області, вотчини президента Карімова (2001-2003 рр.).

Президент Іслам Карімов Узбек Шавкат Мірзіяєв і

12 грудня 2003 року Верховне зібрання Узбекистану призначило Шавката Мирзияева прем’єр-міністром республіки. На цю посаду його рекомендував чинний на той момент президент Іслам Карімов. Вже на наступний рік була створена підконтрольна Шавкату Мирзияеву Ліберально-демократична партія, в 2005 році отримала більшість на парламентських виборах. Мірзіяєв числився в ній членом політичної ради, що дозволило йому в тому ж році зберегти крісло прем’єр-міністра – новий парламент проголосував за його кандидатуру.

На фото: Шавкат Мірзіяєв і Володимир Путін

Будучи прем’єр-міністром, Мірзіяєв особисто контролював сільськогосподарський сектор країни, курирував виконання виробничих планів по бавовні і зерна. Через п’ять років, на початку 2010 року, він був перепризначений на ту ж посаду завдяки протекції чинного президента.

Шавкат Мірзіяєв став кандидатом у президенти Узбекистану Через п’ять років Шавкат Мірзіяєв знову був висунутий на посаду прем’єр-міністра. Таким чином, протягом дванадцяти років, аж до смерті президента Іслама Карімова у вересні 2016 року, Шавкат Мірзіяєв був беззмінним прем’єром Узбекистану. Організацією похорону колишнього президента, як і прийомом іноземних делегацій, займався також він. Через тиждень після смерті Карімова парламент в обхід Конституції затвердив і призначив Мирзияева виконуючим обов’язки президента. Незабаром він був висунутий в кандидати на дострокові президентські вибори, які були призначені на 4 грудня 2016 року.

Шавкат Мірзіяєв небезпідставно вважався ключовим претендентом на посаду президента Узбекистану. За довгі роки, проведені в кріслі прем’єр-міністра, він став компромісною фігурою для всіх владних кланів. Його підтримують глави силових відомств, зокрема, голова державної РНБ Рустам Иноятов, входив у найближче оточення колишнього президента Карімова.

Приймаючи посаду виконуючого обов’язки президента, Шавкат Мірзіяєв пообіцяв продовжити намічений Ісламом Карімовим курс. Одним з перших кроків Шавката стало створення віртуальної приймальні для громадян Узбекистану, що було схоже на початок передвиборної кампанії кандидата. Крім того, у політика з’явилася сторінка в Facebook, публічно висвітлює його діяльність на посаді в. о. президента.

Шавкат Мірзіяєв був найбільш вірогідним кандидатом у президенти

У короткий термін Мирзяевым були проведені кадрові перестановки в регіонах, які, як вважав ряд ЗМІ, повинні були забезпечити формальний характер майбутніх виборів. Він також зробив ряд серйозних кроків по відновленню стратегічних відносин з сусідами: Казахстаном, Таджикистаном і Киргизстаном.

Тим не менш, багато аспектів політичного життя не змінилися з новим правителем. В Узбекистані як і раніше заблокована діяльність опозиційних ЗМІ, також порушуються громадянські права громадян, зокрема, як і раніше, діє «виїзна віза» для виїзду за кордон і тривають примусові роботи на бавовняних полях.

Особисте життя Шавката Мирзияева

Довгий час політик перебував у тіні колишнього президента і не був публічною персоною. Тому доступної інформації про його особисте життя вкрай мало. Відомо, що після інституту Мирзиеев одружився на дочці одного з міністрів Узбекистану. Про неї відомо лише те, що її племінниця була дружиною загиблого в автомобільній аварії ймовірного спадкоємця мільярдера Алішера Усманова.

Шавкат Мірзіяєв зараз

5 грудня 2016 року підсумки проведених напередодні виборів президента Республіки Узбекистан були підведені. Шавкат Мірзіяєв з 88,62% голосів виборців здобув перемогу. Інавгурація Мирзияева відбулася 14 грудня.

Новий президент Республіки Узбекистан Мірзіяєв з повернення будівель дитячих садків

Головною інтригою відразу після виборів стало призначення нового прем’єр-міністра Узбекистану. Ним став Абдулла Аріпов, який раніше обіймав посаду віце-прем’єра, однак в 2012 році з-за гучної справи про корупцію був знятий з посади. Згодом звинувачення були зняті.

Новоспечений президент доручив комісії на чолі з Ариповым зайнятися створенням т. зв. народних прийомних для відкритого діалогу з населенням.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: