Ім’я: Сергій Юрський

Дата народження: 16 березня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актор, режисер, актор озвучування

Вага: 80 кг

Зріст: 181 см

Біографія Сергія Юрського

Сергій Юрський – це талановитий актор і режисер, за свою довгу кар’єру доклав руку до створення цілої безлічі найрізноманітніших фільмів. Багатогранність його таланту вражає, адже цей видатний майстер, здатний, здається, абсолютно на все. Він знімався в кіно, грав у театрі, працював в якості режисера, письменника, актора озвучування.

Актор і режисер Сергій Юрський

І це ще далеко не повний список його робіт! Сергій Юрський – це чоловік з незвичайним талантом і цікавою долею. І переконатися в цьому ви зможете разом з нами.

Дитинство і родина Сергія Юрського

Сергій Юрійович Юрський з’явився на світ в Ленінграді 16 березня 1935 року. Його мама була музичним педагогом, а батько працював в якості актора і режисера в різних театрах і містах СРСР. Саме тому сім’я нашого сьогоднішнього героя часто переїжджала з одного міста в інше. Ленінград, Москва, Саратов, Андижан… Всі ці міста, немов шматочки мозаїки, складалися в химерне полотно життя майбутнього майстра. Сергій Юрський слідував за своїм батьком, а той в свою чергу завжди давав йому привід собою пишатися.

Актор Сергій Юрський в ролі Остапа Бендера

Після закінчення Другої Світової війни Юрський-старший влаштувався режисером в Московський цирк на Кольоровому бульварі. Саме тут у світі циркового закулісся і пройшло дитинство і юність Сергія. Спочатку, як і його батько, наш сьогоднішній герой мріяв пов’язати своє життя з цирковим мистецтвом, проте в якийсь момент все ж змінив рішення і вирішив стати театральним актором. Дізнавшись про таке рішення сина, батьки спочатку прийняли його досить прохолодно. Саме тому свій творчий шлях Сергій почав дещо пізніше, ніж більшість інших акторів.

Після п’яти років життя в Москві, сім’я нашого сьогоднішнього героя знову переїхала в Ленінград. У цьому місті Сергій закінчив школу (отримавши, до речі, при цьому золоту медаль) і поїхав поступати в Ленінградський університет на факультет правознавства. У цьому місці наш сьогоднішній герой вперше почав грати в студентському театрі. І саме тут, а не в навчальних класах, робив свої найбільш значні успіхи. Його любила публіка, а тому в якийсь момент молодий актор просто залишив юриспруденцію і, наперекір батькам, вирішив поступати в Ленінградський театральний університет. Тут на курсі Леоніда Макарьева молодий хлопець удосконалював своє вроджене майстерність. І дуже скоро це принесло свої плоди.

Сергій Юрський — Підкидна дошка Не по роках зрілу гру талановитого актора відзначали всі вчителі, а тому вже на другому курсі наш сьогоднішній герой почав отримувати пропозиції від відомих режисерів Ленінграда. Так Сергій Юрський опинився в трупі Великого драматичного театру. Під керівництвом режисера Р. Товстоногова він виконав безліч чудових ролей. Серед таких одним з найбільш яскравих стала роль Олександра Чацького у виставі «Горе від розуму». Саме ця акторська робота поставила нашого сьогоднішнього героя в один ряд з визнаними діячами театру, забезпечивши Сергія Юрського новими цікавими ролями.

«Божественна комедія», «Три сестри», «Кар’єра Артура Уї», а також багато інших постановки зробили молодого актора справжньою зіркою БДТ, а також принесли йому в 1968 році-звання Заслуженого артиста РРФСР.

Зоряний шлях Сергія Юрського: актор, режисер, письменник

Варто відзначити, що саме в 1968-му році життя нашого сьогоднішнього героя з’явилася і ще одна яскрава роль – на цей раз кінематографічна. Виконавши у фільмі «Золоте теля» роль відомого махінатора Остапа Бендера, Сергій Юрський моментально став популярним у всіх куточках СРСР. Дана акторська робота стала не першою кінематографічною роллю в кар’єрі нашого сьогоднішнього героя, однак саме вона принесла йому найбільший успіх. У цьому шедеврі кіно також знімалися Зіновій Гердт, Євген Євстигнєєв і Леонід Куравльов.

Сергій Юрський — «Гарне виховання» Згодом у житті Сергія Юрського було ще безліч чудових фільмів найрізноманітнішого спрямування. «Республіка ШКІД», «Вибір цілі», «Любов і голуби», «Шукайте жінку», «Кінець вічності», «Королев» та багато інших – кожна з цих картин стала важливою сходинкою у кар’єрі нашого сьогоднішнього героя. У загальній складності талановитий актор за своє довге життя виконав близько п’ятдесяти екранних ролей. Він грав Ціолковського, Оппенгеймера, Сіднея Рейлі, а також багатьох інших цікавих персонажів. Такою насиченою фільмографії можна тільки позаздрити. Дивлячись на список ролей Сергія Юрського, розумієш, що численні нагороди цього актора зовсім не випадкові. Медаль Пушкіна, два ордени «За заслуги перед вітчизною» (3, 4 ступеня), премія фестивалю «Кінотавр», а також звання Народного артиста РРФСР – все це лише маленька дещиця того визнання, яке дійсно заслуговує наш сьогоднішній герой.

За своє довге життя він брав участь в озвучуванні фільмів, працював в якості сценариста і написав відразу три чудові книги. Крім того, починаючи з 1974-го року, Сергій Юрський плідно працює в театрі і в кіно в якості режисера-постановника. Під його керівництвом поставлено безліч вистав у Театрі Моссовєта, театрі «Школа сучасної п’єси», а також на сцені БДТ імені Горького та деяких інших театрів. Крім цього в якості режисера Сергій Юрський брав участь у роботі над кількома фільмами, а також телевізійними проектами.

Актор Сергій Юрський з дружиною Наталею Теняковой

Сергій Юрський в даний час

В даний час наш сьогоднішній герой продовжує займатися активною театральною діяльністю. Він часто гастролює країнами СНД та деяким іншим державам, даючи вистави, а також виступаючи з концертами. В рамках подібних виступів він часто читає оповідання Зощенка, Чехова, Пушкіна та деяких інших авторів. Нерідко зі сцени лунають також і вірші його власного твору. Поза театральної сцени Сергій Юрський також часто займається літературною працею. Він пише вірші, оповідання, нариси, повісті та інші твори.

Особисте життя Сергія Юрського

Першою дружиною нашого сьогоднішнього героя ще в молодості стала актриса Зінаїда Шарко. Шлюб з нею тривав сім років, однак згодом розпався за нез’ясованих обставин.

В даний час Сергій Юрський одружений на іншій актрисі Наталії Теняковой. У цьому шлюбі народилася спільна дочка – Дарія Юрська, який нині працює актрисою в театрі МХТ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: