Ім’я: Сергій Урсуляк

Дата народження: 10 червня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Хабаровськ р.

Діяльність: режисер, сценарист, актор

Вага: 72 кг

Зріст: 170 см

Біографія Сергія Урсуляка

Сергій Урсуляк відомий російському телеглядачеві як режисер кіноепопеї «Життя і доля», а також не менш знаменитої «Ліквідації». Фільми на історичні теми вдаються йому особливо добре завдяки здатності заглиблюватися в, здавалося б, незначні дрібниці і бачити глибинний сенс відбуваються у минулих епохах подій.

Дитинство і родина майбутнього режисера Сергія Урсуляка

Сергій Володимирович Урсуляк народився 10 червня 1958 року в місті Хабаровськ. Його сім’ю можна було віднести до середнього класу. Батько був військовослужбовцем і за родом діяльності постійно мотався по гарнізонах. Його дружина, за освітою педагог, їздила за ним і працювала вчителькою в місцевих школах. З народженням дитини сімейство осіло на одному місці, і дитинство Сергія пройшло в Магадані.

З раннього віку хлопчик дуже любив читати книги, захоплюючись історичної і пригодницькою літературою. На літні канікули він щороку їздив до бабусі, яка жила в Підмосков’ї. Завдяки цьому, Сергій регулярно відвідував столичні театри та філармонії, де був захоплений акторською грою та яскравими постановками. Його мама теж дуже любила театральну життя, тому прилучала сина до неї як могла — розповідала про знаменитих артистів, читала класичні і сучасні п’єси. Можливо, це і вплинуло на те, що Сергій вирішив обрати творчість в якості свого життєвого шляху.

Яких акторів не любить Сергій Урсуляк З усього різноманіття кінематографа він виділяв фільми Ельдара Рязанова, що вражають правильністю і вивіреністю кожного постановочного моменту.

Сергій Урсуляк: перші ролі в театрі

По закінченні середньої школи Сергій Урсуляк відправився до Москви, де вступив в Щукінське вище театральне училище. Там він успішно навчався, закінчив акторський факультет (майстерня Е. Симонова) в 1979 році. Після цього молодий чоловік був прийнятий в трупу театру «Сатирикон», де працював протягом довгих одинадцяти років. У цьому закладі він зіграв досить неординарні і помітні ролі, найбільшою з яких стала роль Чацького у виставі «Горе від розуму».

Незважаючи на досить успішну акторську кар’єру, Урсуляк мріяв реалізувати себе трохи в іншому напрямку — він хотів стати режисером і сам знімати фільми. Два рази Сергій вступив до ВДІКУ на режисерський факультет, і обидва рази провалився на іспитах. Тоді він вирішив піти іншим шляхом і в 1990 році був зарахований на вищі режисерські курси в майстерню Володимира Мотиля. Там Урсуляк отримав основні знання з так цікавила його професії. Дипломною роботою випускника став його перший фільм «Російський регтайм», створений у 1993 році.

Фільмографія Сергія Урсуляка

Через три роки режисер прийшов на велику телебачення, де став режисером досить відомого дог-шоу «Я і моя собака» на федеральному каналі НТВ, а в 1999 році працював над циклом історичних передач «Новітня історія». Саме там Урсуляк проявив себе як знавець важливих віх Росії і досвідчений професіонал, який здатний передати всі тонкощі минулих часів. У період з 2002 по 2005 роки він вів авторську програму про світ кіно під назвою «Строката стрічка», яку можна було побачити спершу на ТВЦ, а пізніше на Першому каналі.

Кращі фільми режисера Сергія Урсуляка заслужено отримують високі нагороди

Але зовсім не вважає телевізійну діяльність Урсуляк справою свого життя. Більше всього йому подобається знімати кінофільми. Він зрежисирував такі популярні фільми і серіали, як «Ісаєв», «Невдача Пуаро», «Життя і доля», «Алмазна колісниця» і т. д.

Крім цього Сергій Володимирович виступив у ролі сценариста фільмів «Літні люди» і «Довге прощання». У 2010 році вийшов на екрани його документальний біографічний фільм «КонстантинРайкин. Віч-на-віч з глядачем».

Сергій Урсуляк сьогодні

У 2013 році Сергій Урсуляк почав роботу над масштабною екранізацією роману Михайла Шолохова»Тихий Дон». Міністерством культури був схвалений проект десятисерійного серіалу, а його вихід планується в 2015 році. Робота над епопеєю, яку вже пробували по своєму зобразити і Сергій Герасимов і Сергій Бондрачук, є дуже складною і трудомісткою, до того ж кінокритики знаходяться в нетерплячому очікуванні нового погляду на епохальний роман. Тому режисер усвідомлює, що на ньому лежить велика відповідальність, і він просто зобов’язаний виправдати надії своїх прихильників і поціновувачів творчості Шолохова.

Режисер Сергій Урсуляк з другою дружиною Лікою Нифонтовой

Крім режисерської діяльності, Урсуляк ще й надає творчу консультативну допомогу освітнім проектом українського телеканалу «Інтершкола».

За свої труди Сергій Володимирович Урсуляк був неодноразово відзначений такими нагородами, як «ТЕФІ» в 1998 році, «Ніка» в 2008 і 2012 роках, двічі — премією ФСБ, а також деякими іншими.

Особисте життя Сергія Урсуляка

У перший раз Сергій Урсуляк одружився з молодою і привабливою актрисі Галині Надирли, від цього шлюбу у нього є дочка Олександра.

Сергій Урсуляк і Ліка Ніфонтова Пізніше він познайомився теж з актрисою Лікою Нифонтовой, яка згодом стала його другою дружиною. Чоловік довго не міг зважитися на розрив з Галиною, адже він був дуже прив’язаний до маленької доньки і не уявляв життя без неї. Але Ліка повела себе дуже мудро і не перешкоджала його спілкуванню з маленькою Сашенькою, якої на той момент не було і трьох років. Зараз вона є повноправним членом їх сім’ї, в якій народилася ще одна дівчинка — Дарина.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: