Ім’я: Сергій Степашин

Дата народження: 2 березня 1952 р. (64 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Порт-Артур, КНР

Діяльність: політик

Вага: 84 кг

Зріст: 180 см

Біографія Сергія Степашина

Дитинство і юність Сергія Степашина

Сергій Степашин з’явився на світ навесні 1952 в Порт-Артурі, де в той час розташовувалася військова база СРСР – його батько служив на Тихоокеанському флоті. Однак незабаром, після розформування бази в 1955 році сім’я переїхала в Ленінград. Після закінчення школи і навчання у Вищому політучилище Міністерства внутрішніх справ майбутній політик проходив службу в спеціальних військах МВС.

У 1977 році він прийняв рішення продовжити навчання у Військово-політичній академії ім. Леніна, а через 6 років там же став аспірантом.

Протягом 12 років, з 1980 по 1992 рік, Сергій працював в якості викладача в добре знайомому з часів юності установі — Ленінградському Вищому політучилище. Крім того, будучи службовцям внутрішніх військ МВС, він неодноразово брав участь у миротворчих операціях в неспокійних регіонах Союзу — Нагірний Карабах, Фергана і багатьох інших.

Початок політичної кар’єри Сергія Степашина

Перші кроки по політичній драбині Сергій Степашин зробив ще під час існування СРСР: 8 березня 1990 року він став нардепом РРФСР від одного з округів Ленінграда.

Сергій Степашин в молодості

Кар’єра Сергія Вадимовича розвивалася більш ніж стрімко – у 1991 році він обіймав посаду керівника Комітету РРФСР (згодом – РФ) по обороні. Практично до моменту розпаду Союзу Степашин залишався членом КПРС, відмовившись від партійного квитка тільки в серпні дев’яносто першого. Це не завадило йому ще в грудні 1990 стати разом з Д. Волконоговым і С. Шахраєм одним із співголів проельцинской фракції «Лівий центр».

У той час «Лівий центр», під прапором якого об’єдналося значна кількість депутатів, став серйозною політичною силою в парламенті. У дні путчу 1991 року Сергій був присутній в Білому домі, а безпосередньо в момент штурму будівлі брав участь у наданні опору невдоволених.

Після невдалої спроби державного перевороту Сергій Степашин отримав призначення на посаду керівника групи, яка займалася розслідуванням діяльності учасників повстання. Після цього політик отримав призначення на посаду заступника міністра безпеки. Діяльність Степашина на цій посаді запам’яталася розкриттям низки гучних справ, пов’язаних з тіньовою економікою та організованою злочинністю, яка процвітала тоді в країні.

Сергій Степашин відзвітував про гроші Путіну Під час Чеченських конфліктів Степашин активно намагався врегулювати ситуацію в «гарячій точці». У грудні 1994 року отримав призначення на посаду керівника контррозвідки з кавказького регіону. Діяльністю ввіреній йому структури Степашин керував безпосередньо з польового штабу в Моздоку. З 1997 року Сергій Вадимович став беззмінним членом комісії з розв’язання чеченського конфлікту, проявивши себе як досвідченого спеціаліста з врегулювання подібних питань.

Робота Степашина в уряді РФ

З кінця 90-х Сергій Степашин займав різноманітні посади в уряді. У липні 1997 року указом президента Росії Бориса Єльцина Степашин був призначений міністром юстиції Росії, а менше, ніж через рік він отримав місце начальника МВС в уряді Сергія Кирієнко. При цьому навіть після відставки кабінету Кирієнко залишився на колишній посаді виконуючим обов’язки. У знову сформованому кабінеті міністрів Євгена Примакова Сергій Степашин був відновлений на посаді міністра внутрішніх справ.

У березні 1999 року Сергій Степашин з’явився у всіх газетах у зв’язку з гучною заявою з приводу генерала Шпигуна, безвісти зниклого в Чечні. Степашин заявив, що дає слово офіцера: Шпигуна звільнять, а винні понесуть покарання. Тим не менш, Шпигуна, незважаючи на дане Степашиным обіцянку, так і не вдалося врятувати. Тіло генерала було знайдено через рік, у березні двохтисячного.

Сергій Степашин попрощався з Рахунковою палатою У травні 1999 року уряд Євгена Примакова було відправлено у відставку указом Президента, за вказівкою Бориса Єльцина призначив новим головою уряду Сергія Степашина. Незабаром, однак, Степашин повторив долю своїх попередників: його кабінет був усунений від управління країною в повному складі дев’ятого серпня.

Сергій Степашин в Рахунковій палаті

У квітні двохтисячного року Сергій Вадимович за підсумками голосування в Державній Думі був призначений керівником Рахункової палати Росії. На цій посаді Степашин пробув рекордний для російського політика термін: більше тринадцяти років до тих пір, поки у вересні 2013 року наступником Сергія на цій посаді стала Тетяна Голікова.

Після призначення на посаду Степашин виступив з низкою ініціатив, спрямованих на забезпечення фінансової незалежності відомства. У 2002 році Степашин знову засвітився в пресі завдяки заявою про те, що мовлення радіо «Свобода» потрібно заборонити в Росії або, як мінімум, в Чечні. При цьому Степашин зазначив, що його слова варто розцінювати, як думка громадянина Росії, а не офіційну позицію голови Рахункової палати.

Сергій Степашин з дружиною

У 1986 році Сергій Степашин захистив кандидатську дисертацію на здобуття звання кандидат історичних наук. У 1994 році став доктором юридичних наук. Тема докторської дисертації Сергія Степашина – «Теоретичні та правові аспекти забезпечення держбезпеки Росії». Має звання доцента.

Особисте життя та хобі Сергія Степашина

Сергій Степашин добре знає англійську мову, що дозволяє йому в оригіналі читати англійську та американську літературу, крім того володіє класичним хобі російського інтелектуала – захоплюється театром і намагається не пропускати нових вистав. У дитинстві Сергій, як і більша частина радянських підлітків, захоплено грав у футбол і шахи. Зараз спорт — частина його роботи, адже Степашин крім усього іншого є головою ради шановного спортивного товариства «Динамо». За словами соратників, він, добре розуміючи процеси, що відбуваються в сучасному футболі, брав ключові рішення для розвитку російського спорту.

Особисте життя Степашина не дає приводів для жовтої преси. Він багато років одружений на працівниці банку Тамарі Володимирівні Степашиной. Влітку 1999 року Тамара Степашина стала заступником голови правління ПСБ. В 1976 році у пари народився син Володимир. Він обрав професію фінансиста, закінчивши Економічний інститут у Санкт-Петербурзі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: