Ім’я: Сергій Шойгу

Дата народження: 21 травня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Чадан, Тувинської АРСР

Діяльність: політик, громадський діяч

Вага: 80 кг

Зріст: 173 см

Біографія Сергія Шойгу

Сергій Кужугетович Шойгу народився в Тувинської АРСР, місто Чадан, 21 травня 1955 року. Його батько, Шойгу Кужугет Серээвич, на той час працював редактором республіканської газети «Шин» («Правда»), пізніше обіймав посаду секретаря Тувинського обкому компартії, першого заступника голови Ради міністрів Тувинської АРСР. Мати, Шойгу Олександра Яківна (Кудрявцева в дівоцтві), працювала зоотехніком, керувала плановим відділом головного сільськогосподарського відомства республіки. Насправді, родовий прізвищем Сергія Шойгу була не Шойгу, але Кужугет. Ця плутанина виникла при отриманні паспорта його батьком – ім’я та прізвище поміняли місцями. Національність Сергія Шойгу – тувінец.

Сергій Шойгу за національністю тувінец

Освіта Сергія Шойгу

У школі Шойгу був хорошистом, закінчив 10-річку у 1972 році. Після навчався в політехнічному інституті міста Красноярська, який закінчив у 1977 році за спеціальністю інженер-будівельник. Має вчений ступінь кандидата економічних наук, на здобуття якої в 1996 році захистив дисертацію. Академія цивільного захисту МНС Росії – також стала однією з alma mater Шойгу.

Кар’єра: стройтресты — секретаріат КПРС — Міністр МНС

Трудитися Сергій Шойгу починав майстром тресту «Промхимстрой» в Красноярську. Далі обіймав керівні посади в стройтрестах міст: Кизил («Тувинстрой»), Ачинськ («Ачинскалюминийстрой»), Саяногорськ («Саяналюминийстрой»), Абакан («Саянтяжстрой», «Абаканвагонстрой»).

З 1989 року Він починає працювати в партійних органах на посаді другого секретаря Абаканського міськкому, пізніше стає інспектором в Красноярському крайкоме компартії. Через рік переїжджає до столиці, щоб зайняти пост заступника голови Держкомітету УРСР по архітектурі і будівництву.

Сергій Шойгу спочатку рухався по партійній лінії

У 1991 був ініціатором ідеї формування Російського корпусу рятувальників, головою якого Сергій Шойгу був призначений. Згодом на основі цього відомства, в тому ж 91-му, був заснований Державний комітет РРФСР з НС, який пізніше став Державним комітетом Російської Федерації по справах ЦО, НС і ліквідації наслідків стихійних лих. Сергій Шойгу, який під час перевороту 1991-го виступив на стороні Бориса Єльцина, очолив цей комітет. І отримав нагороду «Захисник вільної Росії».

У 1992 році, під час збройного конфлікту в Осетії і Інгушетії, Сергій Шойгу був призначений заст. голови тимчасової адміністрації на території конфліктуючих республік.

Комітет, головою якого був Сергій Шойгу, в 1994 році був реструктуризований в Міністерство, увібравши в себе війська Цивільної оборони; керував цим міністерством за травень 2012 року. У 1996 міністр Шойгу увійшов до складу Радбезу РФ.

Політична кар’єра Сергія Шойгу

Свою кар’єру як політик Сергій Шойгу розпочав в 1995 році, коли увійшов до складу об’єднання «Наш дім – Росія», яким керував Віктор Черномирдін. У 1996 році курирував виборчу кампанію на виборах президента РФ в суб’єктах федерації. У 2000 році став на чолі партії «Єдність», яка під час виборів у Думу поступилася комуністам, але обійшла блок «Отечество – вся Росія» Ю. Лужкова. Після чого партії «Єдність», «ОВР» і «Вся Росія» (Мінтімера Шаймієва) об’єдналися і утворили пропрезидентську партію «Єдина Росія».

На виборах в Думу (2003, 2007 та 2011 роках) у партійних списках «єдиноросів» прізвище Шойгу незмінно перебувала в першій трійці, завдяки високим рейтингам політика.

Сергій Шойгу — інтерв’ю Володимиру Познеру В березні 2012 року Шойгу був запропонований «Єдиною Росією» Президенту РФ Д. Медведєва як кандидат в губернатори Московської області. У квітні того ж року Московська обласна дума підтримала кандидатуру, і 11 травня 2012 року Сергій Шойгу став губернатором Московської області. Але не пробув в цьому кріслі і року, т. к. в листопаді 2012 року був призначений за рекомендацією президента РФ, міністром оборони РФ. Його попередник Анатолій Сердюков пішов у відставку з-за причетність до скандалу «Оборонсервісу».

Державні і громадські нагороди

У вересні 1999 року удостоєний звання «Герой Російської Федерації» (за мужність і героїзм, проявлені при виконанні військового обов’язку в екстремальних ситуаціях). Кавалер II-й (2010) та III-го (2005) ступеня ордена «За заслуги перед Вітчизною». Орден Пошани (2009) та орден «За особисту мужність» (1994). Також – медалі: «В пам’ять 850-річчя Москви», «…300-річчя Санкт-Петербурга» і «…1000-річчя Казані». Має іменну зброю – бойового 9мм пістолета Яригіна.

Пост міністр МНС був ключовим для Сергія Шойгу

У 1993, 1996 і двічі в 1999 рр. отримував подяку від президента РФ; у 2000 та 2005 рр. – від Уряду РФ. Нагороджений медалями та орденами суб’єктів Російської Федерації, відомчими відзнаками Міноборони, МВС, МНС і Центрвиборчкому Росії. За розвиток російсько-киргизьких відносин Сергій Шойгу заохочений від держави Киргизія орденом «Данакер» (2002) та медаллю «Данк» (1997). У 2012 отримав найвищу нагороду Мальтійського ордена – Лицарський військовий хрест «За милосердя, порятунок і допомогу». Також має ряд духовних і громадських нагород, почесний академік кількох російських і міжнародних академічних об’єднань.

Сергій Шойгу продовжує політичну кар'єру

Робота в інших організаціях

З 2003 року Сергій Шойгу – учасник Морської колегії при уряді РФ. З 2009 року керує Російським географічним товариством, найстарішою організацією географічної в РФ.

Також за Шойгу – президентське крісло в Міжнародної спортивної федерації пожежних та рятувальників, і керівництво редакцією сайту Форум Міноборони РФ.

Сергій Шойгу став міністром оборони

Родина Сергія Шойгу

Дружина Сергія Шойгу, Ірина Олександрівна (у дівоцтві Антипина) керує турфірмою «Експо-ЕМ», яка працює в сфері бізнес-туризму. Батько двох дочок: Юлії Шойгу (1977 р.) і Ксенії Шойгу (1991 р. н.). Старша дочка Юлія завідує наданням психологічної допомоги при МНС РФ, молодша Ксенія – студентка, знімалася в епізоді одного з фільмів Микити Михалкова.

Сергій Шойгу з дочкою Ксенією

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: