Ім’я: Сергій Шнуров

Дата народження: 13 квітня 1973 р. (43 роки)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Ленінград

Діяльність: співак, музикант

Вага: 93 кг

Зріст: 181 см

Біографія Сергія Шнурова

Сергій Шнуров – один з найскандальніших артистів на сучасній російській естраді, учасник групи «Ленінград» і засновник групи «Рубль» та низки менш відомих проектів. Протягом практично всієї музичної кар’єри співака супроводжують різні скандали і плітки. Через міститься в піснях артиста ненормативної лексики багато його композицій були заборонені на телебаченні і радіо.

Сергій Шнуров - лідер групи «Ленінград»

Але, незважаючи ні на що, творчість Сергія Шнурова завжди залишалося популярним і затребуваним серед глядачів завдяки злободенною іронічною ліриці, близькою, мабуть, кожному з нас. У якомусь сенсі Сергій Шнуров став справжнім феноменом сучасного російського шоу-бізнесу.

Ранні роки, дитинство і родина Сергія Шнурова

Сергій Шнуров (це справжнє прізвище музиканта) з’явився на світ в Ленінграді. У ранньому віці Шнурів був великим фанатом творчості Юрія Шевчука, Володимира Висоцького, групи «Кіно», «Секрет», «Нуль». Значною мірою саме ці музичні колективи і вплинули на його творчий стиль. Трохи пізніше юнак переключився на класиків рок – Led Zeppelin і Rolling Stones.

Сергій Шнуров в дитинстві

Батьки Сергія Шнурова були звичайними радянськими інженерами. Але якщо заглибитися в генеалогічне древо музиканта ще на пару поколінь, з’ясується, що прадід Шнурова, Данило Павлов, був революціонером, який відзначився при придушенні Кронштадтського повстання в 1921 році.

В школі у Сергія була кличка «Шурік» – так однокласники чомусь прозвали його за надзвичайну успішність і разудалый вдачу. Після загальноосвітньої школи він без проблем поступив в Ленінградський інженерно-будівельний інститут, але так і не закінчив його; згодом навчався в ПТУ на реставратор виробів з дерева. Правда, свою майбутню роботу Шнурів представляв слабо, а якщо бути точніше, працювати він не хотів в принципі. Цього переконання музикант вірний і донині.

Метаморфози Сергія Шнурова: в дитинстві і зараз

Пізніше він навчався в духовній семінарії, змінив безліч професій: від сторожа в дитячому саду до дизайнера в рекламному агентстві. Згодом став PR-директором петербурзької радіостанції «Модерн». «Але найбільше мені сподобалося робити для огорожі могил, за них, до речі, непогано платили», – розповідав пресі співак.

Вечірній Ургант. Сергій Шнуров в гостях у Івана Урганта Про молодого Сергія Шнурове як розповів його колишній колега по радіо Геннадій Бачинський: «…стильний молодий чоловік, навіть незважаючи на те, що він бував дуже екзотичний. Міг прийти в піджаку і блакитних черевиках, і при цьому все це було некрикливо і витончено.

Рання творчість Сергія Шнурова. Ленінград та інші проекти

На самому початку дев’яностих Сергій Шнуров почав працювати над власними музичними проектами. Спершу була група «Алкорепица», створена в 1991 році. Колектив вибрав стиль хардкор-реп і, за словами Сергія, став піонером цього жанру на вітчизняній сцені. Через пару років «Алкорепица» розпалася, і на її останках виник проект «Вухо Ван Гога». За стилістикою творчість групи було близько до електронної поп-музиці.

Молодий Сергій Шнуров

Проект «Ленінград» народився взимку 1997 року. Починалося все як жарт – Шнурів запропонував друзям, серед яких був і співак Ігор Вдовін, зібратися з інструментами і пограти «блатні акорди». Несподівано вийшло дуже вдало, по-хуліганськи залихватисто, і перший концерт у клубі «Арт-Клініка» мав успіх.

Спочатку фронтменом гурту вважався Ігор Вдовін, але дуже скоро кермо правління одноголосно перейшли до Сергію Шнурову. В перший склад «Ленінграда» входило 8 осіб, але згодом кількість учасників неодноразово змінювалося, збільшувалося, доходячи часом до 15 музикантів. Обраний стиль, що характеризується учасниками групи як «алкогольний ска-панк», вимагав великої кількості задіяних інструментів: крім звичних гітар, ударних та клавішних в хід йшли тромбони, труби, саксофони, контрабас і навіть бубон.

Сергій Шнуров, інтерв’ю (1999 рік) З першого ж альбому («Куля», 1999) музиканти вирішили не церемонитися зі слухачами і щедро присмачували лірику нецензурною лексикою. Колектив щорічно випускав новий альбом, а то й два, як, наприклад, в 2001. Безсумнівним хітом стала платівка «Пірати XXI» століття – ряд композицій, включаючи безсмертні треки «WWW» і «Мені б у небо», потрапив в ротацію на радіо і телебаченні. Запам’яталися публіці також альбоми «Для мільйонів», «Бабаробот» та інші.

Ленінград – WWW Варто відзначити, що в 2002 році Сергій Шнуров випустив сольний альбом «Другої Магаданський…» (альбом являв собою запис з вигаданого концерту в Магадані), проте його пародії на блатну пісню не сподобалися масового слухача, і відгуки про платівці були переважно негативними.

Сергій Шнуров і група «Рубль»

Будучи лідером і ідейним натхненником «Ленінграда» Сергій Шнуров записав з групою тринадцять студійних альбомів, а також кілька «концертников». Справи йшли добре, проте у 2008 році Сергій раптово вирішив покинути «Ленінград» і присвятити себе сайд-проекту під назвою «Рубль».

Сергій Шнуров в період «Рубля»

На закономірно послідував питання «чим відрізняється „Рубль“ від „Ленінграда“?» Шнурів віджартовувався: «У „Ленінграді“ грав лисий і п’яний, а в „Рубль“ – волохатий і тверезий». Насправді ж більшість слухачів зазначало, що музичний супровід стало більш технічним і глибоким. Що стосується лірики, Шнурів і не збирався відмовлятися від звичних емоцій і провокацій. Як свідчив рядок з дебютного альбому «Здачі не треба», що надійшов у продаж у грудні 2009 року: «Прощайте, люди Землі, ви довго мозок мені е*!».

Рубль – Я ху*рю на гітарі У 2010 році група випустила кліп на пісню «Я ху*рю на гітарі», яку через два дні заблокували на Youtube у зв’язку з тим, що в ролику Шнурів виступав абсолютно голим, прикриваючись лише гітарою.

«Ленінград». Відродження

Восени 2010 року Шнурів несподівано для вже втратили надію шанувальників гурту оголосив про возз’єднання «Ленінграда». Однак незабаром стало ясно, що творчість гурту стало висміювати вади сучасного суспільства більш витончено. Першими ластівками переродження колективу стали відеокліпи на пісні «Солодкий сон» і «Гіркий сон», що вийшли з різницею в три дні. У першому випадку вокальну партію виконала нова учасниця групи Юлія Коган, у другому – Всеволод Антонов.

Незабаром був випущений кліп на пісню «Хімкинський ліс», яку Шнур склав разом зі скандальним Стасом Барецким. У ролику висміювався ряд вітчизняних зірок, включаючи репера Noize MC, який, обурюючись, відповів кривдникам піснею «Поголи зірку».

Ленінград – Хімкинський ліс Особливу популярність фанатів «Ленінграда» здобули живі записи виступів групи, які регулярно викладалися на канал Youtube.

14-й студійний альбом «Ленінграда» «Хна» вийшов в 2011 році. За наступні кілька років світ побачили ще п’ять пластинок («Вічний вогонь», «Риба», «Вечірній Ленінград», «Фарш» і «Пляж наш»). Також в 2012 році вийшов другий сольний альбом Сергія Шнурова – «Лютик», який відзначився… ніжною, хоч і як і раніше повної ненормативної лексики лірикою. З листопада 2012 року вокалісткою групи стала Аліса Вокс, що замінила пішла в декрет Юлію Коган. Саме з нею «Ленінград» випустив негайно став хітом кліп на пісню «Лабутены».

Ленінград – Лабутены (Експонат) В 2016 році Аліса покинула групу, зайнялася сольним проектом і негайно випустила дебютний кліп. Побачивши ролик, Шнурів прокоментував відхід Аліси Вокс наступним чином: «Вчасно прогнали бабу». Місце Вокс посіли одразу дві дівчини: Василина Старшова і Флорида Чантурія.

На фото: Сергій Шнуров і Аліса Вокс, екс-вокалістка Ленінграда

Сергій Шнуров в кіно і на ТБ

Зніматися в кіно Сергій Шнуров почав давно. Дебютною роботою для нашого сьогоднішнього героя стала невелика роль електрика-музиканта в телевізійному серіалі «Агентство НЛС». Згодом відомий музикант досить часто грав у кіно різні другорядні ролі і камео. Варто відзначити його поява в комедії «Квартету І», «День виборів», де музикант виконав злободенну пісню «Вибори-вибори, кандидати – п*дори» від імені вигаданої групи «Ненормалы».

Сергій Шнуров – Вибори В екранізації роману Віктора Пелевіна «Generation П» Шнурів з’явився в ролі Гиреева, однокласника Вавілена Татарського, якого, в свою чергу, зіграла зірка «Зеленого слоника» Володимир Епіфанцев.

«Generation П»: Сергій Шнуров в ролі Гиреева

Незабутнім стало камео Сергія Шнурова в драмі «2-Асса-2» (продовження «Аси» зі Станіславом Говорухіним). А в 2010 році Шнурів зіграв головну роль у пригодницькій драмі «Слон», поставши перед глядачами як водій трейлера, який рятує хворого слона від неминучого усипляння.

Кадр з фільму «Слон»

У 2011 році на телеекрани вийшов комедійний серіал «Дєтка» про пригоди колишньої рок-зірки Подільського та його норовливої дочки Юлі. Шанувальники «Ленінграда» і Шнурова знайшли в серіалі чимало цікавих відсилань до творчості їхнього кумира. Приблизно тоді ж його голосом заговорив Гу’ра Зул, персонаж мультфільму «Ронал-варвар».

Взагалі, Шнурів кохається з’являтися на екранах у ролі простих людей, як, наприклад, в гучному блокбастері «Хардкор» з Данилом Козловським, де Сергій зіграв охоронця паркування. А у виданому в 2015 році серіалі «Пристойні люди» музикант і зовсім зіграв… труп.

«Пристойні люди»: Сергій Шнуров в ролі злочинця Ігоря

На телебаченні Сергій Шнуров з’являтися не любить. Його не раз кликали в популярні проекти на зразок «Танців на льоду», але музикант, за його власними словами, вважав усе це «пое*отой» і щоразу відмовлявся. Втім, його не раз можна було споглядати в якості телеведучого. Так, в його послужному списку значиться передача «Неблакитний вогник» (РЕН-ТВ). Тоді Сергій шокував публіку своєю появою з синцем під оком і похмурими жартами, які припали до душі глядачам, втомленим від банальних і звичайних новорічних програм.

«Неблакитний вогник»: Ленінград – Свобода В 2006 році Шнурів став ведучим програми про подорожі «Шнур навколо світу», що виходила в ефір з вересня по грудень. В рамках проекту відомий артист подорожував по країнах світу і на власному досвіді перевіряв відомі туристичні міфи.

Сергій Шнуров вів авторську передачу «Шнур навколо світу»

Пізніше телеканал «НТВ» запропонував художник стати провідним документальної військової програми «Окопна життя». В рамках проекту Шнурів брав інтерв’ю у учасників військових кампаній і на основі їх історій показував реально відбувається картину тих років.

Картини Сергія Шнурова

Успішно зарекомендував себе в якості співака, музиканта, актора і телеведучого, Шнурів все одно не зупинився на цьому. Приблизно з середини 2000-х років він пробує себе у живописі. На думку деяких мистецтвознавців, його картини близькі стилю «брендреализм» – на перший план виходить не людина і його переживання, а бренд, який з недавніх пір визначає людське обличчя, і ідолопоклонство популярним маркам. Виставки художника відбулися у багатьох російських галереях сучасного мистецтва. «Я сам – бренд», не приховує Шнурів, коли чергова його картина йде з молотка за 30 тисяч доларів.

Свої картини Сергій Шнуров відносить до жанру «брендреалізм»

Особисте життя Сергія Шнурова

Не рахуючи численних інтрижок, в житті відомого шоумена було три офіційних шлюбу.

Від першої дружини, Марії Исмагиловой, його однокурсниці з духовної семінарії, у Сергія є дочка, Серафима Шнурова (1993 р. н.). Вона живе в Петербурзі, працює дизайнером. На всі спроби преси поговорити з нею про батька відхрещується, відповідаючи, що зі Шнуровим її не пов’язує абсолютно нічого. Марія ж стверджує зворотне.

Серафима Шнурова – дочка Сергія Шнурова від першого шлюбу

Від другої дружини, Світлани Костициной, у Сергія Шнурова є син Аполлон (2000 р. н.).

Аполлон Шнурів

Близько десяти років музикант перебував у цивільному шлюбі з актрисою Оксаною Акіньшиною, разом з якою знімався у фільмі «Ігри метеликів». Вельми примітно, що на момент початку їх відносин дівчині було всього п’ятнадцять років. В інтерв’ю Шнурів заявляв, що закохався в неї «по п’яній лавочці»: «Після 30 – а мені стільки і було – можна закохатися лише п’яним в гівно. Коли тверезий, це нафіг не треба!».

Сергій Шнуров і Оксана Акіньшина жили разом 10 років

В даний час Сергій Шнуров одружений на балерині Олени Мозгової (також відома як Матильда). Подружжя одружилися у 2010 році. Матильду абсолютно не бентежить медійний образ чоловіка, навпаки, вона всіляко підтримує його починання. В липні 2016 року вони вдвох влаштували онлайн-трансляцію з готельного відпочинку в Каліфорнії, демонструючи безтурботні відносини і щиро насолоджуючись товариством один одного.

Дружина Сергія Шнурова – Матильда, вона ж Олена Мозгова

Сергій Шнуров зараз

За даними Forbes, в 2016 році Сергій Шнуров був самим високооплачуваним музикантом Росії з доходами близько $11 мільйонів.

Доходи Сергія Шнурова ростуть в геометричній прогресії

Творчість Сергія Шнурова завжди грає в унісон актуальних проблем сучасності. Так, в липні 2016 року музикант записав пісню про допінговий скандал і звільнення росіян від Олімпіади в Ріо: «Ми без хліба можемо, але без видовищ… замахнулися На святе, бач», – іронічно він співав під гітару.

Сергій Шнуров – Пісня про Олімпіаду Незадовго до цього з скаргою на Шнурова до міністра МВС Володимира Колокольцева звернулися «православні активісти» з проханням покарати поліцейських, бездействовавших на концерті «Ленінграда» в Новосибірську. На їх думку, ті повинні були зупинити концерт за звучала зі сцени нецензурної лайки.

«...навіть якщо за мої пісні будуть забирати всю виручку, співати не перестану, бо душа співає»

Ще трохи раніше новий кліп Сергія Шнурова з промовистою назвою «В Пітері – пити!» став причиною скарги депутата Євгена Марченка, який поскаржився в Роскомнадзор, апелюючи до того, що кліп «Ленінграда» дискредитував культурний вигляд Північної столиці. Шнурів ж у відповідь лише посміявся і назвав політика ябедою.

Сергій Шнуров в перископі Також в 2016 році Шнурів був зайнятий на зйомках передачі «Про любов», права на який належали Першому каналу. Співведучою новоспеченого шоумэна стала Софіко Шеварднадзе (онука колишнього президента Грузії). Разом вони допомагали молодим парам подолати кризу у відносинах. Варто сказати, що навіть тут Шнурів не відійшов від звичного амплуа скандаліста і алкоголіка, розбавляючи обстановку в студії завзятими вигуками на кшталт «Не вмієш пити – вчись!». А одного разу і зовсім вилаяв режисера за пропозицію назвати головного героя не Олександром, а Льохою: «Який Леха? Треба Олексій! Це ж Перший канал! Ви оху*ли чи що?».

Пісні Сергія Шнурова завжди в тренді

А восени 2016 року майстерність Шнурова змогли оцінити навіть самі юні росіяни – музикант записав саундтрек до ранкової версії передачі «на добраніч, малюки».

Пісня Сергія Шнурова «З добрим ранком, малюки»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: