Ім’я: Сергій Проханов

Дата народження: 29 грудня 1952 р. (64 роки)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор, театральний режисер

Вага: 85 кг

Зріст: 177 см

Біографія Сергія Проханова

Дитинство Сергія Проханова

Рідне місто Проханова – Москва. Сім’я жила поруч з Будинком піонерів, завдяки чому Сергійко міг спробувати себе практично у всьому, відвідуючи пропоновані Будинком піонерів гуртки. На першому місці завжди залишався театр. Досить успішно він займався музикою і співав. Сергій навіть виступав по телебаченню. Він мав дуже дзвінким голосом, говорили, що Проханов може багато досягти в співі.

Перше яскраве розчарування сталося, коли на конкурсі «Музична весна» Сергій не став лауреатом. Для нього це було великою психологічною травмою. Приблизно в той період у нього почав ламатися голос.

Колобок — Вусатий нянь — Сергій Проханов Сім’я у Проханова, як сам він висловився, пролетарська. Батько був робітником. Темперамент і невгамовність майбутній актор успадкував від батька, який завжди був душею компанії. Від мами він успадкував нелюбов до показухи. Проханов закінчив фізико-математичну школу, йому подобалися точні науки.

Паралельно він займався в театральній студії. Молодий чоловік обрав для себе Щукінське училище і став його студентом. Сергій потрапив на курс Віри Львовою. Багато називали в той період Проханова осяйним. Це був чудовий час. Студентів цього курсу називали не інакше, як «артисти свята», вони вели телепередачі на ТБ, могли підняти людям настрій.

Початок фільмографії Сергія Проханова

Ще в училищі Сергій почав зніматися. Його перша картина – «родина, як Родина». Його роль була невеликою. Актор зіграв приятеля Лени, присутнього на новорічній вечірці. Будучи студентом, він також зіграв у «Юльку», «Веселому калейдоскопі», знявся в ролі піонервожатого в картині «Ох, вже ця Настя!» та ін.

Актор Сергій Проханов в молодості

Виходить, що закінчивши в 1974-му театральне училище, Сергій вже активно знімався. Його першим театром став театр «Моссовета», куди його запросили, як випускника училища. Там він з успіхом дебютував на одній сцені з заслуженими майстрами, однак будучи успішним у кіно, там Сергій грав протягом ряду років тільки другорядні ролі.

Справжній перелом стався тоді, коли глядачі побачили актора в головній ролі в постановці «Саша». З цього моменту його в театрі стали вважати серйозним актором. Здавалося б, все складалося добре, але в той період часу театр покинули такі відомі режисери, як Віктюк, Черняхівський та Гинкас.

Кращі фільми Сергія Проханова

Сергій активно знімався, встигаючи за рік взяти участь у трьох-чотирьох картинах, багато грав на сцені. Успіх прийшов до Проханова після зіграної ним головної ролі в «Вусатому няні». Він відчув, що значить бути знаменитим. Йому пропонували зіграти, найчастіше, веселих та активних хлопців. Схожу роль йому запропонували у фільмі «Сніданок на траві». Там він був вожатим у піонерському таборі і знову займався вихованням дітей. Починаючи з 1981-го року, пропоновані ролі були здебільшого вже другорядними або епізодичними.

«Шантеклер» в театрі Місяця. Інтерв’ю з Прохановим В той час він зіграв у фільмах «Чехарда», «Перша кінна», «Сашка», «Розмах крил», «Подвиг Одеси», «Білі ворони» та ін.

Помітну роль Проханов отримав у фільмі, який глядачі побачили в 1991-му році. Його назва – «Геній». У головній ролі знімався Олександр Абдулов. Сергій зіграв спекулянта по імені Костик.

Остаточно розлучитися з кіно актор вирішив після того, як завершилися зйомки в детективі «Привал мандрівників», де у нього знову була невелика роль.

Актор вважав, що кіно померло, і йому в ній робити нічого. Він повністю переключився на роботу в театрі. Однак на екрані телеглядачі бачили Проханова ще і в якості телеведучого. Він вів передачу про кіно «Знай наших». Сергій думав, що з часом вона перетвориться в альманах, планував створити кілька цікавих рубрик, але на ділі телепередача стала походити на телевікторину про тих чи інших кінокартинах. Притому що працювати телеведучим йому подобалося, з телебачення він пішов.

Сергій Проханов в «Театрі Місяця»

Актор прийняв рішення створити при театрі творчий кооператив «Маскарад». Коли в його рідному театрі почали готувати постановку відомого мюзиклу «Ісус Христос – суперзірка», його кооператив взяв на себе забезпечення кордебалету, без якого цей мюзикл був би неможливий. Треба сказати, що як керівник кооперативу, Проханов чудово впорався з цим завданням. Мюзикл глядачі побачили в 1992-му році. Співрежисером був Проханов. Не можна не відзначити, що ця постановка до сьогоднішнього дня залишається популярною і йде на сцені того ж театру.

Зараз Сергій Проханов створив свій театр

Коли в якості режисера Проханов зайнявся постановкою «Візантії» на сцені рідного театру, виявилося, що треба чекати черги, щоб потрапити в репертуар. Чекати можна було рік чи два. З цього моменту стало зрозуміло, що потрібен свій театр. Це одразу надало б Сергію можливість самостійно діяти.

Сергій Проханов в даний час

Всі зароблені кооперативом гроші Проханов збирав для того, щоб відкрити власний театр. Приміщення він знайшов зовсім випадково. Це підвал неподалік від театру «Моссовета». Назва його театру – «Театр Місяця».

Так Сергій став режисером. Всі постановки театру він переробляє сам. Проханов вважає, що з цього моменту він став зовсім іншим, вже не за нього відповідали, а він відповідав за свою трупу.

В «Театрі Місяця» за більш ніж двадцятирічну його історію грало чимало знаменитих акторів. Всі постановки емоційні та чуттєві, при цьому не без еротизму. Проханов не терпить всього простацького, вважає, що в театрі глядачі повинні відчувати мрію, повинні бачити інший світ. В «Театрі Місяця» ні постановок про бідність, про якісь «Васьках» і «Петьках». Сама назва вистав говорить про їх легкості і космічності: «Лиромания», «Маленька Луна», «Ніч ніжна», «Таїс Сяюча».

Сергій Проханов в програмі Будильник При театрі Проханова є кіностудія. Її назва – «Луна-фільм». У головній ролі в першій картині знявся Проханов. За сюжетом режисер прощається зі своїм театром і передає його іншому керівнику.

Особисте життя Сергія Проханова

З майбутньою дружиною Сергій Борисович познайомився, коли відпочивав на дачі у друзів. Її ім’я – Тетяна. Вона онука двох відомих маршалів – Василевського і Жукова. Дівчина вчилася в десятому класі. Вони почали зустрічатися. Тетяна поступила в інститут. Вони одружилися, коли їй виповнилося вісімнадцять.

Коли нещодавно одружені Тетяна і Сергій отримали свою першу двокімнатну квартиру, Сергій під час ремонту прибрав майже всі міжкімнатні перегородки. Сім’ї навіть погрожували за це виселенням. Так у просторій квартирі молодята прожили до тих пір, поки не з’явилися діти, і їм не потрібна дитяча. Довелося знову зводити стіни. На цей раз Сергій Борисович зробив перепланування так, що у нього з’явився навіть маленький кабінет.

Разом подружжя прожило двадцять п’ять років. Бували в їх житті різні часи, акторська професія не могла не позначатися на сімейному житті. Дружина займалася їх вихованням двох дітей. Старша дочка стала художником по костюмах. Вона працює в театрі у батька.

Зараз Проханов в розлученні. Він живе один.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: