Ім’я: Сергій Никоненко

Дата народження: 16 квітня 1941 р. (75 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор

Вага: 75 кг

Зріст: 168 см

Біографія Сергія Никоненко

Дитинство і родина Сергія Никоненко

Сергій Никоненко народився за два місяці до початку Великої Вітчизняної війни в родині робітників. Батько – шофер, мати – склодув на электроламповом заводі. Сім’я Никоненко – бабуся, батьки та двоє дітей — займала тринадцатиметровую кімнату в комуналці на Арбаті. Всього в квартирі проживало 25 осіб.

У дитинстві Сергій захоплювався грою на акордеоні, любив читати вірші, співати, гуляти у дворі з друзями. На навчання часу майже не залишалося, щоденник ряснів двійками. Загальноосвітню школу він так і не закінчив. Десятий клас доучувався в школі робітничої молоді. А щоб вступити туди, довелося влаштувати кондуктором.

«Ялинки-палиці» Сергій Никоненко і Леонід Куравльов З театром Сергій познайомився в підлітковому віці. Одного разу він знайшов контрамарку в театр Маяковського. Сходив на виставу. Потім навчився майстерно підробляти квитки (тоді контрамарки виписували від руки). Так переглянув весь репертуар. Іноді проводив на вистави друзів.

У 13 років Сергій прийшов у драмгурток. Він зовсім не думав про акторську кар’єру. Просто в театральній студії займалася його друга любов Іра (перша була ще в дитячому саду). Вони вчилися в різних школах, і іншого способу провести час зі своєю коханою у Сергія не було. Але міцної дружби у них не вийшло. Іра швидко закинула заняття на сцені, а для Сергія Никоненко підліткове захоплення стало професією.

Навчання Сергія Никоненко у Вдіку

Мрія вступити до ВДІКУ збулася легко. На вступних іспитах комісія розгледіла у Сергія акторський талант і визначила на курс Сергія Герасимова. Це була по-справжньому зоряна майстерня. Сергій Никоненко навчався разом з Лідією Федосєєвої (тоді ще не Шукшиної), Галиною Польських, Миколою Губенко, Ларисою Лужиной. На сцені учбового театру Сергій зіграв майже весь класичний репертуар, не став винятком і «Гамлет».

Актор Сергій Никоненко в молодості в ролі Єсеніна

У 1964 Никоненко закінчив театральний факультет Вдіку, а в 1972 за порадою свого друга і наставника Василя Шукшина отримав диплом режисера.

Фільмографія Сергія Никоненко

Ще під час навчання Сергій Никоненко почав працювати в театрі-студії кіноактора. В театрі у нього не багато ролей. Найвідоміша – Василь Чапаєв у виставі за романом Віктора Пелевіна. В останні роки багато грає в антрепризах. Гастролює по Росії і країнам Європи.

У кіно у Сергія Никоненко понад 200 робіт. Вперше на актора звернули увагу після ролі у фільмі Виллена Азарова «Це трапилося в міліції». Никоненко, який грав другорядного героя, затьмарив акторів першого плану. Після цього фільму посипалися пропозиції від режисерів.

Сергій Никоненко найвідоміші його ролі у фільмах: «Дзвонять, відкрийте двері» Олександра Мітти, «Журналіст» Сергія Герасимова. Улюблені ролі самого актора в картинах «А завтра була війна» і «Класик».

Сергій Никоненко має десятки нагород, а так само звання Заслужений артист РРФСР, Народний артист Росії.

Сергія Никоненко можна назвати одним із найбільш затребуваних акторів. Багато в чому завдяки роботі в серіалах. Багато знають і люблять полковника Колобка з серіалу «Каменська» Юрія Мороза, де Никоненко знімався разом з Еленрй Яковлевої, Сергієм Гармашем і Дмитром Нагієвим. «Міліцейських» ролей у фільмографії актора не так багато. Але у більшості глядачів він міцно асоціюється з добрим і справедливим полковником Гордєєвим.

З роками пропозицій від режисерів ставало все більше. Іноді надсилали по десять сценаріїв одночасно. Один раз Сергія Никоненко навіть покликали зніматися в порнофільмі. Він твердо відмовився. Кілька років тому в період безгрошів’я актор знявся в рекламі котеджів. З екранів телевізорів він закликав заможних людей вкладати гроші в будівництво. Після в одному з інтерв’ю попросив за це вибачення у своїх глядачів.

Режисер Никоненко

Режисурою Сергій Никоненко займався паралельно з акторською діяльністю. Перша його повнометражна робота – дитячий фільм «Птахи над містом» 1974 року. Потім були «Трынь-трава», «А поутру вони прокинулися», «Хочу в Америку». Всього 15 повнометражних фільмів. У деяких картинах Никоненко виступав так само як сценарист і продюсер.

Актор Сергій Никоненко з дружиною Катериною Ворониної

Не всі фільми отримали схвальні відгуки від глядачів і критиків. Але Сергій Никоненко не зневіряється і досі продовжує режисерські пошуки. «Єсенінський період» Сергія Никоненко

В 70-их Сергій Никоненко зіграв знакову для себе роль Сергія Єсеніна у фільмі «Співай пісню, поете». З тих пір Єсенін міцно увійшов в життя актора. Никоненко вирішив відкрити музей, присвячений поету. Він довго шукав місце для експозиції. Після докладного вивчення біографії Єсеніна і будинкових книг московських Жеків Никоненко виявив будинок, де колись жили перша дружина і син поета. Виявилося, що це той самий будинок на Арбаті, де живе сам Никоненко. Саме тут Єсенін спалив свої рукописи в 1925 році. Сюди він заходив перед своїм останнім від’їздом в Ленінград, де сталася трагедія.

Інтерв’ю Сергія Никоненко В цій квартирі Сергій Никоненко створив Єсенінський культурний центр. Експозиція музею постійно поповнюється. Там приймають експонати від відвідувачів. В музейних справах Сергію допомагає дружина.

Особисте життя Сергія Никоненко

Сергій Никоненко одружений на Катерині Ворониної. Весілля зіграли в 1972 році, і досі живуть разом. Катерина – актриса. Закінчила ВДІК. Знімалася в кіно. Зіграла працівницю знаменитого комітету статистики у фільмі «Службовий роман» Ельдара Рязанова.

У Сергія і Катерини син Никанор. По сімейним обставинам все дитинство він провів на знімальних майданчиках, але актором так і не став. Він закінчив інститут іноземних мов і працював у корпорації «Volksvagen». Тільки зараз Никанор все ж зважився спробувати себе в творчій професії і вступив на режисерський факультет.

Сергій Никоненко в даний час

Сергій Никоненко досі живе в квартирі на Арбаті, де пройшло його дитинство. Тепер це вже не тісна комуналка, а окрема простора квартира. Поступово Сергій розселив всіх своїх сусідів.

Сергій працює в повну силу, не роблячи поблажок на вік. Він завжди у відмінній фізичній формі. Кілька років тому кинув курити. Іноді може випити. Але тільки не під час зйомок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: