Ім’я: Сергій Наговіцин

Дата народження: 22 липня 1968 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Перм р.

Дата смерті: 21 грудня 1999 р. (31 рік)

Діяльність: виконавець пісень в стилі шансон

Біографія Сергія Наговіцина

Сергій Борисович Наговіцин народився у простій сім’ї. У школі майбутній виконавець вчився досить посередньо, на трійки. Однак, серйозно захоплювався спортом і навіть отримав звання кандидата в майстри спорту з боксу.

Крім боксу, стверджують однокласники Сергія Наговіцина, артист чудово грав у всі ігрові види спорту: футбол, баскетбол і волейбол. І не дивно, його батько був шкільним тренером з волейболу. Клас Сергія навіть одного разу переміг у районному чемпіонаті. Наговіцин володів феноменальною стрибучістю. При зростанні в 174 сантиметри він закладав м’яч в кільця зверху, розповідають друзі.

Дитинство і юність Сергія Наговіцина пройшло в робочому кварталі Пермі. Тут погляду поставала гнітюча картина: суцільні хрущовки, відсутність розваг для дорослих і дітей. І як наслідок, одні пиячили, інші грали в жорстокі ігри. Підлітки розділили Перм на квартири і проводили один з одним побоїща. Грала важливу роль і близькість «місць не настільки віддалених». Сергій ріс в такому суспільстві, вчився виживати і набирався життєвої мудрості.

Після школи майбутній музикант пішов вчитися в Пермський Медичний інститут, однак, студентом не побув довго, Сергія забрали в армію, в 1986 році. За розподілом вчорашній учень потрапляє в Батумі. В той час ситуація в місті була наполовину військової. Армійська служба в гарячій точці швидко зробила з простого пермського хлопця зрілого чоловіка, який дивився на життя тверезими очима.

Популярний виконавець шансону Сергій Наговіцин

В армії, до речі, товариш навчив Наговіцина кільком гітарним акордам. Втім, грати на струнному інструменті майбутня знаменитість почала ще в шкільні роки. Солдатом Сергій написав свої перші пісні. Вони нагадували творчість відомого пітерського рок-музиканта Віктора Цоя. До речі, «Кіноманія» відчувається і в подальшому творчості артиста.

Після демобілізації Наговіцин пішов працювати в пермський «Міськгаз». Саме тут він і почав свій творчий шлях. Артист грав у складі самодіяльної рок-групи, в яку, крім нього, входили й інші працівники «Міськгазу». У надрах організації група не цуралася блатного фольклору і зробила перші аранжування пісень Сергія Наговіцина. Дебютний альбом колектив записав у 1991 році. Платівка отримала назву «Повний місяць». Він був випущений тільки в Перьми і розійшовся тиражем 1000 примірників.

Шокуюча Москва

Перший альбом зіграв свою роль. Вже в 1992 році Наговицыну запропонував підписати контракт про звукозапису московський продюсерський центр «Російське шоу». Починаючий артист погодився і переїхав у Москву. Однак, столична життя шокувала і одночасно розчарувала провінційного музиканта і вже через півроку Сергій Наговіцин повернувся в рідну Перм, розірвавши контракт з московською компанією. Творчі пошуки на батьківщині допомогли співакові виробити свій неповторний стиль, поєднання міського романсу, дискотечного ритму і блатної лірики. Тут дуже до речі припав оригінальний тембр голосу Сергія Наговіцина. Проникливий, але «крутий». Остаточно стиль сформувався тільки до 1993 році. А вже на початок 1994 було записано 14 пісень. Половина ввійшла в альбом під назвою «Міські зустрічі», який був випущений в 1994 році і записаний на професійній студії.

Пам’яті Сергія Наговіцина В 1996 році Сергій Наговіцин записав новий альбом. Він отримав назву «Дорі-дорі». Туди увійшли пісні, написані в 95-96 роках. Заголовна пісня «Дорі-дорі» була помічена Санкт-петербурзької радіостанцією «Радіо Шансон» і була запущена в ефір. З цього часу артист отримав всеросійську популярність.

Варто відзначити, що незважаючи на оригінальну творчість Сергій Наговіцин не сидів у в’язниці і навіть не притягувався до кримінальної відповідальності.

Винуватець загибелі людини

Втім, Сергій Наговіцин був винуватцем загибелі людини, нехай і мимовільним. В одну з новорічних ночей артист летів на своїй машині по порожній дорозі. В темряві раптово з’явилося перешкоду, однак, коли співак його помітив, але було вже пізно. Він став третім учасником аварії, яка до нього сталася на дорозі. Причому, зіткнулися автомобілі стояли на дорозі без розпізнавальних знаків. І тим самим, за словами співробітників Державтоінспекції, Сергій перетворив дрібне ДТП у велике. Інспектори ДПС, які приїхали на місце, провели експертизу і визначили, водій Наговіцин був нетверезий.

Терміну йому не дали, чого дуже дивувалися в суді. Сергію загрожувало від трьох до п’яти років. Втім, дружина Наговіцина Інна стверджує, що її чоловік не тиснув людини, він врізався в машину-учасницю аварії, яка стояла на зустрічній смузі без вогнів. Ця машина задавила свого водія. До речі, артист оплатив і похорон погидшего в цьому ДТП людини. Після цього випадку, людина, яка жаліє навіть бездомних кішок і собак, довго переживав і навіть пішов у запій.

Серед улюблених виконавців Сергія Наговицыны значаться Аркадій північний, Володимир Висоцький, Олександр Розенбаум і Олександр Новіков.

Сергій Наговіцин Документальний фільм Раптова смерть

В ніч з 20-го на 21-е грудня 1999 року популярного виконавця не стало. Сергій Наговіцин раптово помер після концерту в Кургані. Його тіло виявили біля придорожнього кафе недалеко від міста. За однією версією, смерть настала в результаті серцевого нападу, з іншого – після інсульту. Сергія Наговіцина поховали 22 грудня на Закамской кладовищі в Пермі. У співака залишилася донька Євгенія, яку дружина Інна народила незадовго до смерті Сергія – 24 червня 1999 року. Після смерті батька маленької доньки призначили пенсію по втраті годувальника. А от особливих грошей за альбоми і творчість Сергія Наговіцина його дружина, за її ж словами, не отримала.

Варто зазначити, що Сергій Наговіцин любив випити і багато курив. Перед його останніми гастролями лікарі навіть йому твердо сказали, що пора «зав’язувати» з алкоголем і тютюном, і краще почекати з концертами, полікуватися. Однак, артист дав обіцянку виступити в Кургані і поїхав своє слово виконувати.

Як кажуть друзі, Наговіцин-тверезий і Наговіцин-п’яний – дві різні людини. Без краплі алкоголю в крові артист був «тихіше води, нижче трави», однак, варто було йому випити зовсім трохи, співак почав гуляти що називається «на всю котушку».

При житті автора-виконавця було випущено шість офіційних альбомів. «Повний місяць», «Міські зустрічі», «Дорі-дорі», далі в 1997 році була платівка «Етап», через рік вийшов диск «Вирок». Після того, як Наговіцина не стало, світ побачив ще кілька альбомів: у 1999 році «Розбита доля», у 2003 році «Вільний вітер», у 2004 році «Дзинь-дзара» і в 2006 «Під гітару». Ці пластинки містили, в тому числі, і раніше не звучали пісні. Сам Сергій Наговіцин планував випустити трилогію з альбомів «Етап», «На свіданку» і «Вирок». Диск «На свіданку» випустили після смерті артиста, видавці назвали його «Розбита доля».

Співака пам'ятають і люблять

Крім цих альбомів було випущено досить багато як офіційних, так і піратських збірок, однак, нового матеріалу вони в собі не містили.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: