Ім’я: Сергій Міхалков

Дата народження: 13 березня 1913 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Москва

Дата смерті: 27 серпня 2009 р. (96 років)

Діяльність: письменник, поет, драматург, публіцист, громадський діяч

Зріст: 188 см

Біографія Сергія Михалкова

Сергій Міхалков – найбільший людина, талановитий поет з молодим серцем і душею дитини, військовий кореспондент, драматург, письменник. Історія його життя цікава і повна подій. Він присвятив своє життя створенню дитячих книг, сценаріїв для мультиплікаційних і художніх фільмів. Його вірші, байки, мультфільми напам’ять знають і дорослі, і діти. А ще саме Сергій Міхалков є автором двох гімнів СРСР і Російської Федерації.

Людина-епоха Сергій Міхалков

Дитячі роки Сергія Михалкова

У 1913 році весна в сімейство Михалкових прийшла зі щасливою звісткою. Ольга Михайлівна, вчителька і медсестра, подарувала первістка своєму чоловікові, вихідцю з дворянської інтелігенції, Володимиру Олександровичу Михалкову. Хлопчика назвали Сергієм.

Сергій Міхалков у дитинстві

Разом з молодшими братами Михайлом і Олександром, Сергій провів дитинство в Підмосков’ї. В сільську школу шлях був неблизький, тож сини Михалкових вчилися вдома. Займалася їх вихованням, розвитком та дисципліною дуже сувора німкеня-гувернантка Емма Розенберг. Хлопчики беззаперечно виконували всі її вимоги. Маленький Сергійко був старанним учнем, тягнувся до знань. Особливо йому подобалося вивчати німецьку мову. Будучи дитиною, він з легкістю читав оригінали Гете і Шіллера, вільно говорив по-німецьки.

Фільм про дворянських коріння Сергія Михалкова В школу діти Михалкових пішли після того, як їхня сім’я переїхала жити до Москви. Сергій поступив відразу в 4 клас. Але радість затьмарила прикра неприємність: хлопчик сильно заїкався, і це стало причиною жартів і глузувань з боку однокласників. Але він не засмучувався, ні на кого ніколи не ображався, а через деякий час підкорив всіх своїм гумором і винахідливістю.

Перші вірші Сергія Михалкова

Талант до написання віршів у Сергія проявився ще в ранньому дитинстві. Перший вірш він написав у 9 років. Щоб якось організувати свої роботи, хлопчик придумав видавати домашній літературний журнал, в якому виступав редактором, художником і автором. Серед постійних читачів був батько хлопчика, який, прочитавши кілька віршів сина, вирішив відправити їх для рецензії вже відомому в той час поетові Олександру Безыменскому. Той, вчитавшись у рядки молодого поета, відповів, що такий талант просто обов’язково розвивати!

У 1927 році сім’я Михалкових переїхала в П’ятигорськ, так як главі сімейства запропонували роботу в Терселькредсоюзе, і незабаром у місцевих друкованих виданнях з’явилися вірші 15-річного поета. Його «Дорога» прикрасила друковані сторінки журналу «На підйомі». Талант починаючого поета помітили, хлопця прийняли в ТАПП.

Сергій Міхалков у молодості

Закінчивши школу, Сергій прийняв рішення переїхати до Москви. Перший час життя в столиці була важкою: за літературні роботи платили мало, грошей на життя катастрофічно не вистачало. Сергій став підробляти, де виходило: був робітником на ткацькій фабриці, брав участь у геологічних експедиціях. Паралельно з цим (1933 році) він став позаштатним кореспондентом газети «Известия». В цей час також вийшла перша збірка поета, і його життя різко перекинулася: вірші Міхалкова не сходили зі сторінок багатотиражних журналів і газет Союзу. Його твори у виконанні Ріни Зеленої і Льва Кассіля звучали по радіо, зі сцен театрів і клубів. Шкода, що Володимир Міхалков не дожив до цього моменту, померши роком раніше від хвороби легенів.

У 1936 творчий шлях молодого поета чекав ще один доленосний виток. Він опублікував в «Известиях» поему «Світлана», яка спочатку називалася «Колискова», але автор перейменував його буквально перед самим виходом у друк, присвятивши його вподобаної йому дівчині. І хоч рядки Михалкова не зачепили серце красуні, вони запали в душу самому Сталіну, чию дочку теж звали Світланою. Залізна людина, прочитавши римовані рядки, побачив у них свою дитину і розчулився. Поет зацікавив його. З цього моменту життя Михалкова повністю змінилася.

Сергій Міхалков: народження велетня «Дяді Стьопи»

У 1935 році 22-річного Михалкова запросили брати участь у конкурсі піонерської пісні. Щоб краще відчути відповідну атмосферу, він відправився вожатим в дитячий табір; ходив з хлопцями в походи, сидів біля багаття, слухав піонерські розповіді.

Сергій Міхалков: історія щасливої людини Повернувшись додому, він відніс відомого винятковою суворістю і вибірковістю редактору «Піонера», Борису Ивантеру, написані в таборі тексти. Один з них («Три громадянина») В.івантер дозволив опублікувати, і натхненний успіхом Міхалков вирішив створити цілу дитячу поему. Так на світ з’явився «Дядя Стьопа». Прочитавши твір, В.івантер виявив своє захоплення, дав добро на публікацію поеми в одному з номерів журналу, а після відправив Сергія до Маршаку.

Сергій Міхалков – дитячий письменник №1 в СРСР

Самуїл Якович багато чому навчив Михалкова. Це він пояснив йому, що в дитячих поезіях лірика і гумор повинні бути гармонійні, адже підростаюче покоління, читаючи твори, вчиться, росте, виховується і розвивається. Після першого виходу у світ поема «Дядя Стьопа» листувалася десятки разів. Автор постійно доповнював сюжети. Його головний герой – ідеальний громадянин своєї Вітчизни. Хлопці, читаючи поезію, вчилися розуміти, в чому полягає героїзм людини, яким повинен бути справжній патріот і гідний Батьківщини людина. Знаменитий радянський дитячий поет Корній Чуковський, прочитавши про пригоди і подвиги дяді Стьопи, передбачив безсмертність цієї поеми. Його слова виявилися правдивим пророцтвом.

У роки ВВВ Сергій Міхалков працював військовим кореспондентом

Сергій Міхалков – автор двох гімнів

В 1943 році Міхалков разом зі своїм другом Габо за власною ініціативою взяв участь у конкурсі, заключавшемся у створенні тексту гімну країни. Текст, створений Сергієм Володимировичем, сподобався Сталіну і, після його особистої коригування та зауважень, був затверджений, а напередодні нового, 1944 року вперше пролунав для всієї країни. Після війни Міхалков відкрив у собі талант байкаря, створивши близько 200 творів цього жанру. Він же став прабатьком кіножурналу сатиричного жанру «Фітіль», а після благополучно спробував себе в драматургії.

Сергій Міхалков – автор всіма улюбленого гімну Росії

В самому кінці XX століття Сергій Володимирович знову опинився серед поетів, які писали текст нового гімну країни. І, як багато років тому, варіант Михалкова знову визнали єдиним і ідеальним. Країна почула оновлений гімн з боєм курантів у 2000 році.

На фото: Сергій Михалков і Володимир Путін

Особисте життя Сергія Михалкова

Чарівний ерудований Міхалков завжди вважався улюбленцем жінок. У 1936 році Міхалков взяв у дружини чарівну Наталю Кончаловскую, доньку художника Петра Кончаловського та онуку Василя Сурікова. Жінка підкорила поета своєю красою, витонченістю і чарівністю. Наталя не особливо рвалася заміж за Сергія. У них була солідна різниця у віці (вона була старша на 10 років), до того ж, у неї підростала дочка від першого шлюбу, Юля. Та й майбутня теща теж не була в захваті від такої партії. Але врешті-решт жінка здалася і дозволила відвести себе в ЗАГС.

На фото: Наталія Кончаловская з маленьким Микитою Михалковим

Їх шлюб тривав 53 довгих роки. Подружжя зберігали справжні почуття до останнього подиху Наталії – вона пішла з життя в 1988 році.

У шлюбі у Сергія Михалкова та Наталі Кончаловській народилися двоє синів. Обидва обрали творчу стезю і стали відомими кінорежисерами. Старший син – Андрій Кончаловський (пізніше взяв псевдонім Андрон Кончаловський) – Народний артист, режисер і сценарист. Молодший син, Микита Міхалков, актор, сценарист і режисер, також є Народним артистом. Йому належить безліч культових стрічок: «Стомлені сонцем», «Сибірський цирульник», «12» та інші.

Сергій Михалков і сини

Через 9 років після смерті дружини 84-річний Сергій Міхалков знайшов наречену і повів її в ЗАГС. Його обраницею стала дочка відомого в той час академіка Валерія Суботіна Юлія. Різниця у віці наречених склала 48 років, але це не завадило Їй стати музою і надійною опорою поета.

Сергій Михалков і Юлія Суботіна

Останні роки життя Сергія Михалкова

Останні роки життя поет в компанії з Єремєєвим С. В., Степановим Ст. А., Тюняевым А. А багато працював над створенням «Найбільшою книги для малят». У 2008 році книга вийшла у світ. До 2008 року сумарний тираж книг Сергія Михалкова перевищив 300 мільйонів екземплярів, які знайшли своє місце на полицях хлопчиків і дівчаток по всьому світу.

За роботою

За кілька місяців до смерті Сергій Міхалков отримав від Володимира Путіна нагороду – орден Святого апостола Андрія Первозванного.

Смерть Сергія Михалкова

Смерть прийшла до поета у віці 96 років. Його серце перестало битися 27 серпня 2009 року. За словами родичів, перед тим як навіки заснути і не прокинутися, він з усіма попрощався. Перед тим, як піти з життя, він відкрив очі і, перебуваючи в повній свідомості, вимовив: «Ну, вистачить мені. До побачення». На наступний день в Храмі Христа було організовано прощання з поетом, а 29 серпня його тіло поховали на Новодівичому кладовищі.

Могила Сергія Михалкова на Новодівичому кладовищі

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: