Ім’я: Сергій Меняйло

Дата народження: 22 серпня 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Алагир, Північно-Осетинська АРСР

Діяльність: політик, військовий

Вага: 82 кг

Зріст: 182 см

Біографія Сергія Меняйло

Сергій Іванович Меняйло – з липня 2016 року займає посаду повпреда в Сибірському ФО. Екс-губернатор Севастополя, віце-адмірал запасу Збройних сил РФ. З 2009 по 2011 рік – заступник командувача Чорноморським флотом. Брав активну участь у вирішенні конфлікту в Південній Осетії в 2008 році.

Повпред Сергій Іванович Меняйло

Дитинство Сергія Меняйло

Сергій Іванович Меняйло з’явився на світ в осетинському місті Алагир в 1960 році. Сім’я Меняйло була інтернаціональна (тато – росіянин, мама – осетинка), тому він добре опанував обома мовами.

Покинувши шкільну лаву, Сергій Іванович став курсантом вищого військово-морського училища імені Кірова С. М., на той момент знаходився в Баку Азербайджанської РСР.

Військова кар’єра Сергія Меняйло

У 1983 році Сергій Іванович закінчив училище зі спеціальністю інженера-штурмана. По завершенні навчання він потрапив за розподілом на Північний флот, де був призначений на посаду командираштурманской бойовою частиною, розташованої на базовому тральщике з Кольської флотилії.

Сергій Меняйло пов'язав своє життя з флотом

У 1986 році Сергій Іванович дослужився до командирського чину на аналогічному судні, а через п’ять років очолив тральщик «Контр-адмірал Власов».

У 1995 році він закінчив військово-морську академію імені М.Р. Кузнєцова, а після, за рекомендацією начальника штабу, обійняв посаду заступника командира 73-ї бригади кораблів охорони в складі Каспійської флотилії.

У 1998 році Сергій Меняйло прийняв під командування охоронне з’єднання кораблів у дислокації 73-ї бригади.

У 2002 році Меняйло став слухачем Військової академії штабу Збройних сил РФ. З 22 червня 2004 року, згідно з указом президента Володимира Путіна, капітан першого рангу Сергій Меняйло був призначений на посаду начальника штабу. Він також зайняв крісло першого заступника командира ВМБ міста Новоросійська, раніше належить віце-адміралу Володимиру Рогатину. У наступному 2005 році указом президента він був призначений командиром Новоросійської бази ВМФ РФ з присвоєнням звання контр-адмірала.

На фото: Сергій Меняйло (ліворуч), повпред Олег Белавенцев і адмірал Олександр Вітко

В кінці 2006 року Меняйло спільно з генерал-майором Віктором Астаповым командував успішними міжвидовими військовими навчаннями із наступними стрільбами по навчальних мішенях, після чого в його колекції з’явилася значущий трофей – нагородний пістолет ПММ калібру 9 мм.

Робоча зустріч Сергія Меняйло та Володимира Путіна

Червень 2007 року ознаменувався присвоєнням чергового військового звання віце-адмірала.

Також Сергій Меняйло брав участь у кампанії з примусу Грузії до миру в серпні 2008 року. Кораблі під його командуванням доставили в Південну Осетію контингент для мирного врегулювання конфлікту. Під час бойових дій під його керівництвом в Абхазії був висланий загін кораблів Чорноморського флоту.

За вірну службу Сергій Меняйло був приставлений до ряду почесних нагород

Указом президента Дмитра Медведєва від 30 травня 2009 року Сергій Меняйло був призначений на посаду заступника командира Чорноморського флоту. Даний пост Сергій Іванович займав до 22 грудня 2011 року, аж до переведення в запас указом президента. Звільнився з армії за власним бажанням на початку 2012 року.

Політична кар’єра Сергія Меняйло

Перші кроки в політику Сергієм Івановичем були зроблені ще у 1990 році – він депутатствував в обласній раді Мурманська.

У 2010 році Сергій Меняйло міг стати главою Північної Осетії

У велику політику він прийшов в складі партії «Єдина Росія». У квітні 2010 року Сергій Меняйло увійшов в трійку претендентів на посаду глави Республіки Північна Осетія. Однак тоді, за рішенням Медведєва, цей пост залишився за колишнім керівником, Таймуразом Мамсуровым.

Сергій Меняйло після приєднання Криму до Росії

У 2014 році в результаті політичної кризи на Україні сталася зміна влади. Події в Київ корінним чином вплинули на загальні настрої в регіонах, у тому числі і в Криму. За свідченнями «народного мера» Олексія Чалого, саме завдяки Сергію Івановичу Меняйло в Севастополі швидко відбувся процес формування самооборонного загону міста.

Сергій Меныйло про пріоритети Після загального референдуму про статус Криму і його возз’єднання з Росією від 16 березня 2014 року Держрада півострова провів націоналізацію всіх портів і створив на їх базі держпідприємство Республіки Крим – «Кримські морські порти». Очолити новостворену організацію запропонували Сергію Меняйло.

Свій пост Сергій Меняйло отримав завдяки Андрію Чалому

За рекомендацією Андрія Чалого в квітні 2014 року кандидатура Меняйло була висунута на пост губернатора Севастополя. У вересні указом Володимира Путіна Сергій Іванович Меняйло був затверджений на цю посаду, а вже в жовтні був обраний Законодавчим зборами Севастополя губернатором міста.

Особисте життя Сергія Меняйло

Сергій Іванович одружений та виховує двох синів. Дружина Ірина — уродженка Осетії, медик за освітою. Його захоплення: бокс, поезія і стрибки з парашутом.

Сергій Меняйло з дружиною і синами

Сергій Меняйло сьогодні

28 липня 2016 року Володимир Путін підписав заяву Меняйло про відставку за власним бажанням і призначив його повпредом Сибірського ФО. В якості Т.В.О. губернатора Севастополя президент призначив Дмитра Овсяннікова.

Сергій Меняйло в гостях у Володимира Познера В серпні 2016 року президент включив Сергія Меняйло до складу Ради Безпеки Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: