Ім’я: Сергій Мавроді

Дата народження: 11 серпня 1955 р. (61 рік)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Москва

Діяльність: підприємець, творець МММ

Вага: 94 кг

Зріст: 183 см

Біографія Сергія Мавроді

Сергій Пантелійович Мавроді – засновник стала легендою і брендом структури MMM, колишній депутат Держдуми, автор літературних творів, частина яких написана під час його перебування в місцях позбавлення волі, виконавець пісень.

Сергій Пантелійович Мавроді

За інформацією соціологів, три чверті російських громадян переконані, що насправді він – просто шахрай і аферист, проте кожен десятий співвітчизник оцінив його особистість позитивно, називаючи його новатором, творцем прогресивних ідей і геніального способу заробітку.

Сам же скандально відомий підприємець вважає важливим тільки масштаб своїх діянь незалежно від їх результатів, в яких хтось може бачити позитив, а хтось- негатив.

Дитинство і родина Сергія Мавроді

Майбутній творець спірної фінансової системи з’явився на світ 11 серпня 1955 року в столиці нашої батьківщини. Його батько, Пантелеймон Андрійович, був родом з Донбасу, працював робітником-монтажником, мав грецькі та українські корені (прізвище в перекладі з грецької мови означає «чорний» або «темний»). Мама, Валентина Федорівна, до заміжжя Монахова, по професії була інженером-економістом, а за національністю – російської. Народилася вона у Володимирській області.

Сергій Мавроді в юності

Сімейна пара виростила двох синів. Сергій був первістком, молодшого дитину назвали В’ячеслав. Батьки пішли з життя у 1980-х від онкології. У старшого з братів лікарі при народженні діагностували двосторонній порок серця і виказали припущення, що він зможе не дожити навіть до повноліття. Однак їх прогноз не виправдався.

У школі Сергійко добре вчився, брав участь в олімпіадах з математики та фізики, мав феноменальну пам’ять – з легкістю міг повторити прочитаний йому вголос текст. Але згодом, після перенесених дванадцяти струсів мозку, цю здатність він втратив. Також Сергій Мавроді в дитинстві відвідував художню школу, хоча, за його словами, не любив малювати.

Освіта Сергія Мавроді

У 1972 році, після закінчення навчання, він намагався вступити в знаменитий Фізтех, де готують вчених і фахівців найвищого рівня. Юнак розраховував здати фізику на «відмінно», проте отримав задовільну оцінку за письмову роботу, тому забрав документи і був зарахований в кілька менш престижний технічний вуз – електронного машинобудування, випускниками якого було також чимало відомих людей, наприклад, екс-директор ФСБ Микола Ковальов і колишня дружина Євгенія Касперського Наталія.

Зі своїми талантами Сергій Мавроді не зміг поступити в кращий вуз

Будучи студентом факультету прикладної математики, Сергій не виявляв великого завзяття до отримання знань – лекції та семінари він відвідував вкрай рідко. Хоча на першому курсі він все ж став переможцем інститутській олімпіади, що саме по собі говорить про його видатних фізико-математичних здібностях.

У роки студентства молодий чоловік захоплювався грою в преферанс, самбо, займався фарцовкою.

Закінчивши в 1978 році інститут, молодий інженер відпрацював 3 роки за розподілом в одному зі столичних НДІ. Потім він звільнився, влаштувався в метро сторожем і зайнявся продажем піратських відеозаписів. У результаті в 1983 році він був затриманий правоохоронними органами за незаконне підприємництво. Він міг опинитися за ґратами, однак йому вдалося уникнути серйозного покарання, так як в ті роки в правоохоронних органах велася робота проти «перегинання палиці» відносно незначних правопорушень.

Сергій Мавроді та МММ

У 1989 році молода людина в партнерстві з братом В’ячеславом і його дружиною Ольгою Мельникової заснував компанію «MMM» (абревіатура склалася з прізвищ засновників компанії). На її основі пізніше було створено кілька структур, включаючи сумно відому однойменну фінансову піраміду з п’ятнадцятьма мільйонами вкладників.

Сергій Мавроді - засновник МММ

Продаж акцій компанії стартувала в лютому 1994 року, і всього за 6 місяців стався більш ніж стократний зростання вартості цінних паперів, а нагромадження капіталу досягло однієї третьої держбюджету. За термін до 4 квітня 1994 року вартість кожної акції зросла в 127 разів, а кількість вкладників, за різними підрахунками, сягає від 10 до 15 мільйонів росіян.

Бурхлива діяльність вітчизняного феномену була зупинена арештом за порушення податкового законодавства. Сам Мавроді стверджував, що влада розгорнула масштабну компанію проти «МММ» і що справа сфабрикована від початку і до кінця. Тим не менш, прямо з місць позбавлення волі він призупинив роботу свого основного дітища і прийняв рішення балотуватися в парламент. Приблизно через 2 місяці його звільнили, і в кінці жовтня він став парламентарієм.

Політична кар’єра Сергія Мавроді

Ставши в 1994 році парламентарієм, Сергій Пантелійович ігнорував законотворчу діяльність, не відвідував засідання Думи. Політикою він не цікавився, а статус депутата йому був потрібен виключно заради привілеї недоторканності.

Сергій Мавроді вітає з новим 1994 роком При цьому він повів себе гідно – офіційно відмовився від належної заробітної плати і виняткових депутатських прав у вигляді дачі, квартири, службової машини. Він продовжував займатися комерційною діяльністю, а також створив і очолив «Партію народного капіталу».

У 1995 році за пропозицією Мандатної комісії його позбавили повноважень народного депутата. У грудні він повторно висунув свою кандидатуру в Держдуму II скликання, але зазнав фіаско. У 1996 році екс-депутат був висунутий в президенти РФ, однак у реєстрації його кандидатури Центрвиборчком відмовив, сумнівається в справжності підписів на його підтримку. Порушена з цього приводу кримінальну виробництво незабаром було припинено за недоведеністю, але взяти участь у виборах розгляд йому завадило.

Сергій Мавроді і судові розгляди

У 1997 році «МММ» оголосили банкрутом. Позбавлення недоторканності парламентарія спричинило відновлення колишніх слідчих дій щодо «батька» MMM, в рамках нового звинувачення в шахрайстві. У 1997 році Мавроді був оголошений в розшук в Росії, а з 1998 року його вже шукав Інтерпол.

За припущеннями правоохоронних органів, він переховувався в Підмосков’ї або за кордоном. Насправді ж лідер безпрецедентного фінансового співтовариства нікуди із столиці не виїжджав, а близько 8 років проживав інкогніто на знімній квартирі. Його безпека нібито забезпечувала особиста служба з фахівців рівня не нижче, ніж співробітники міжнародної поліції.

Сергій Мавроді був 6 років у розшуку

За час перебування у розшуку невгамовний будівельник пірамід запустив у всесвітній мережі черговий проект – найбільшу в історії електронну біржу Stock Generation. Від її діяльності постраждало близько трьохсот тисяч європейців і американців.

У 2003 році авантюрист колосального масштабу був заарештований. Його звинувачували у підробці документів (під час арешту правоохоронці вилучили у нього фальшивий паспорт), а також у порушенні податкового законодавства на додаток до існуючого обвинувальним висновком у шахрайстві. За перший злочин суд засудив його до позбавлення волі на 1 рік і 1 місяць. За друге покарання не було у зв’язку із закінченням його терміну давності.

Основна ж справа про обман мільйонів вкладників містило понад 600 томів. Його розслідували 3 роки, і ще рік йшло судовий розгляд. Розмір завданої шкоди потерпілим оцінювався по-різному окремими експертами, але, за загальним визнанням, склав більше мільярда доларів.

У 2007 році шахрай отримав за вироком суду 4,5 років позбавлення волі. Приблизно через місяць його відпустили на волю – в рахунок строку зачлось перебування в слідчому ізоляторі.

Сергій Мавроді написав книгу «Спокуса»

Через рік після виходу на волю він видав книжку «Спокуса». Судовими приставами був накладений арешт на її тираж, так як автору пред’явили позови від ошуканих інвесторів про стягнення коштів на суму близько трьохсот мільйонів рублів. Для погашення боргу у нього були також вилучено більше півтори тисячі книг з його приватної бібліотеки.

У 2011 році на каналі МНК Сергій читав голови зі своїх літературних творів, включаючи невиданий «Антисвіт», і коментував новинні статті, проте пізніше відмовився від цього заняття. У той же період вийшла на екрани картина «Піраммміда», знята за його однойменної повісті. Головні ролі у фільмі виконали Олексій Серебряков, Федір Бондарчук, Петро Федоров, Катерина Вілкова.

Пісня Сергія Мавроді про Росію В 2011 році лідер системи МММ заявив про її відродження, однак через рік впала і ця піраміда. Але в наступні роки він зробив ще не одну спробу зведення фінансових пірамід, за його словами, більш досконалих і надійних.

Принцип роботи МММ-2011 У Сергія був також офіційне джерело доходів у розмірі 15 тисяч рублів щомісяця – він консультував бухгалтерію підприємця Павла Молчанова з Ногінська. Половину його зарплати вилучали судові пристави. Сплатити всі з наявних трьохсот штрафів він не міг, внаслідок чого у 2012 році Мавроді був арештований на 5 діб.

У 2014 році за його сценарієм був знятий фільм «Річка». У 2015 році в інтернет стартував показ серіалу «Зомбі», де він став не лише автором сценарію, але і саундтреків.

Серіал «Зомбі» Сергія Мавроді з його піснями

Особисте життя Сергія Мавроді

Лідер МММ розлучений. Він перебував у шлюбі з Оленою Павлюченко з українського міста Запоріжжя. Перед заміжжям вона працювала в дитячому саду і вчилася в педінституті. У 1989 році вона стала «Віце-міс», 1992 – переможницею міського конкурсу краси, познайомилася з Сергієм, який презентував їй модельне агентство. Молоді люди одружилися, хоча разом ніколи не проживали. Як з’ясувалося, названий в пресі «нью-фараоном» будівельник пірамід в принципі не розумів, як можна жити разом з жінкою.

Олена Павлюченко - дружина Сергія Мавроді

Перебуваючи в СІЗО, Сергій вирішив, що повинен дати своїй коханій свободу. Він сам подав на розлучення і відмовився від побачень з дружиною. За неофіційною інформацією, в подальшому жінка проживала в Підмосков’ї і займалася вихованням дочки.

Відомо, що Мавроді не спить ночами, а відходить до сну двічі на день – з 6 до 10 годин ранку і аналогічний проміжок вечірнього часу. Серед його захоплень – риболовля, полювання, книги, колекціонування комах.

За його власними словами, Сергій Пантелійович – прихильник повній інформаційній ізоляції: він не цікавиться новинами, нічого не читає, не дивиться телевізор. Більш того, він ні з ким не спілкується, любить бути в компанії виключно з самим собою. Про жінок «фараон» має своєрідне думка: сравнивет їх з жалячими осами і думає «недієздатними».

Сергій Мавроді всіх багатств воліє книги

Володіючи величезними грошовими коштами, Сергій Мавроді не став власником «заводів, газет і пароплавів». Навіть обстановка його квартири дивувала надмірної простотою – в ній були присутні полиці з книжками, стіл, ліжко і акваріуми.

Сергій Мавроді сьогодні

На початку 2014 року Мавроді запустив віртуальну піраміду на основі кріптовалюти – біткойнів – з прибутками до 100%. У грудні 2015 року він оголосив про припинення діяльності МММ в Росії, Казахстані та Білорусі, оголосивши місцеві піраміди шахрайськими. Навесні 2016 року він оголосив також про закриття віртуальної піраміди.

Сергій Мавроді зараз

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: