Ім’я: Сергій Кургінян

Дата народження: 14 листопада 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: політичний діяч, театральний режисер

Вага: 82 кг

Зріст: 176 см

Біографія Сергія Кургіняна

Сергій Ервандович Кургінян – геофізик, політик, політолог, художній керівник театру-студії «На дошках», засновник лівого руху «Суть часу», ратує за відновлення СРСР, голова фонду «Центр Кургіняна».

Він був автором багатьох статей, що аналізують світові політичні процеси, актуальні проблеми життя суспільства, теорії катастроф, стратегії прийняття рішень, написав більше десятка книг («Уроки жовтня», «Політичне цунамі»), а також виступав у ролі співведучого в телепередачах і був учасником різних телепрограм.

Сергій Ервандович Кургінян

У ряді ЗМІ його віднесли до «шостої колони» всередині Кремля, яка спочатку стояла за європейські цінності, за невтручання Росії в події на Донбасі, за інтеграцію в західний світ, вбачаючи в його представників не стільки ворогів, скільки конкурентів.

Дитинство і молодість Сергія Кургіняна

З’явився на світ Кургінян 14 листопада 1949 року в столиці в родині історика і філолога. Його батько був професором, спеціалізується на дослідженні Близького Сходу і родились в маленькому вірменському селі, мама – науковим працівником інституту світової літератури ім. А. Горького. Рідні матері, дідусь і бабуся Сергія, були дворянами.

У дитинстві Він мріяв стати артистом, тому брав активну участь у художній самодіяльності, відвідував шкільний драмгурток і грав у виставах. Однак вступити після школи в театральне училище йому не вдалося. Зате він став студентом геологорозвідувального Вузу, де вже на 2 курсі став керувати створеним аматорським театром.

Молодий Сергій Кургінян

По закінченні Вузу в 1972 році молодий чоловік працював в Інституті океанології, і з плином часу став науковим співробітником і кандидатом наук. У 1980 році він перейшов на роботу в рідний геологорозвідувальний інститут.

Поєднуючи наукову діяльність з захопленням художньою творчістю, Сергій залишався режисером організованого в період студентства театру-студії, а також закінчив заочно в 1983 році училище ім. Б. Щукіна.

Бібліографи з цікавістю зазначали, що нинішній адепт СРСР у радянський час зовсім не був прихильником існуючого ладу. Навпаки, він підкреслював жах і кривавість сталінського режиму і те, що йому, нащадку знатного дворянського роду й онукові розстріляного діда, нема за що поважати радянську владу.

Центр Сергія Кургіняна

У 1986 році улюблене дітище геофізика, його театр, був визнаний державним і набув назву «На дошках», а сам Сергій пішов з роботи за своєю першою спеціальністю і присвятив себе творчості.

Театр Сергія Кургіняна «На дошках», вистава «Я!»

Діяльність майбутнього політолога в якості режисера драми була в ті роки не дуже успішною. Єдиний спектакль «Пастир» за п’єсою «Батум» Михайла Булгакова, поставлений ним у 1992 році на сцені Мхату, провалився. Однак у господарській діяльності він, навпаки, досяг успіху.

У 1987 році на базі його театру-студії був заснований «Експериментальний творчий центр» (ЕТЦ). За підтримки його ініціативи секретарем виконкому Моссовета Юрієм Прокоф’євим Центру надали ряд приміщень в самому серці столиці на Вспольному провулку і виділили кошти.

У 1990 році ЕТЦ отримав право називатися Міжнародним громадським фондом або «Центром Кургіняна». В 2004 році центр заслужив також високий статус організації, що входить в асоціацію з Департаментом ООН.

Політична кар’єра Сергія Кургіняна

Сергій Ервандович підтримував перебудову і всі починання Михайла Горбачова. Але розпаду СРСР він ніколи не хотів, а виступав за модернізацію адміністративно-командної системи. Він вступив у ряди КПРС, щоб впроваджувати свої ідеї збереження і вдосконалення державності, протистояв демократам, спраглим загибелі імперії.

Сергій Кургінян - лідер руху «Суть часу»

Завдяки посередництву голови Мосміськвиконкому Прокофьва він у складі групи політичних експертів побував у Баку для сприяння у вирішенні вірмено-азербайджанського конфлікту. Звіт за результатами поїздки, представлений ним Політбюро ЦК партії, містив точні прогнози розвитку ситуації. Тому Кургінян стали залучати в якості експерта і надалі. Він виїжджав в Карабах, Литву, Душанбе.

У 1991 році він був неофіційним радником Горбачова, який запропонував реалізований президентом план виходу країни з кризи. Однак сам Сергій Ервандович стверджував, що у нього були з главою держави розбіжності у поглядах щодо шляхів виведення партії та СРСР з глухого кута.

Він підтримав Державний комітет з надзвичайного стану під час серпневого путчу, оголосивши про це в публікації «Я – ідеолог ПП». Одного із змовників, керівника КДБ Володимира Крючкова, він прийняв згодом у свій ЕТЦ.

Під час внутрішньополітичного конфлікту 1993 року він опинився в приміщенні Верховної ради. Прихильники ходу на Останкіно виставили його за двері як противника цього рішення. Про їх наміри він невідкладно поінформував громадськість.

Сергій Кургінян про Навального В 1996 році політик закликав великих підприємців зайняти продержавну бік. В результаті у пресі з’явилося відозву «Лист 13-ти», підписаний, зокрема, главами «ЛогоВАЗ» Борисом Березовським, «Сибірської нафтової компанії» Віктором Городиловым, «АвтоВАЗ» Олексієм Ніколаєвим, «Альфа-груп» Михайлом Фрідманом, «Менатеп» Михайлом Ходорковським, що містить пропозиції по виходу з кризи і підтримку Бориса Єльцина. Пізніше підсумком взаємодії великого бізнесу з главою держави стала поява в РФ олігархічного політичного ладу.

Особисте життя Сергія Кургіняна

Політик одружений на Марії Маміконян. Вони познайомилися і одружилися під час навчання в інституті. Сьогодні вона – артистка театру «На дошках», співробітниця ЕТЦ, голова Батьківського Всеросійського Опору» (РВР), що займається проблемами захисту сім’ї, питаннями освіти. Організація заперечує західну модель виховання, виступає за заборону сексуальної освіти дітей.

Сергій Кургінян і його дружина Марія Маміконян

У квітні 2015 року в Санкт-Петербурзі викликала суспільний резонанс акція РВР за поширення своєї газети в школах країни. Багато депутати ЗакСа були обурені тим, що дітей зробили фактично мішенню політичної пропаганди. Тим більше що, на думку парламентаріїв, у виданні був викладений спотворений погляд на історію країни.

Пара має дорослу дочку Ірину 1977 року народження, яка також працює в «Центрі Кургіняна». За освітою вона – історик, кандидат наук. Іра виховує доньку.

Сергій Ервандович захоплювався новими видами театральних форм. Тому він і був серед перших учасників експерименту по організації театральних колективів з самофінансуванням, створивши «На дошках». Коли виявилося, що Мельпомена не схильна відповідати йому взаємністю, він знайшов не менш цікаве покликання – відкрив і розвинув в собі талант експерта-аналітика. Центр його імені, працюючи за принципом своєрідного сімейного підряду, видає газети, журнали, книги політичного змісту.

Сергій Кургінян сьогодні

У 2011 році «агресивний патріот», як його запрошували в ЗМІ, заснував ліво-патріотичний рух «Суть часу». Його виникнення пов’язане з ток-шоу «Суд часу» та наступними лекціями в глобальній мережі, де він викладав свої погляди. Будучи лідером заснованої структури, він проводив мітинги, спалював перед публікою знак чистоти і протесту – білу стрічку.

Сергій Кургінян в передачі «Сенс гри» розповідає про політику

У 2012 році політик був у числі ініціаторів заходів щодо запобігання в РФ «Помаранчевої революції» подібно до української – зокрема, заснував «Антипомаранчевий комітет», який виступає проти розпаду РФ. Представники опозиційних сил викривали його в роботі на Володимира Путіна.

У 2013 році Сергій організував проведення Батьківського з’їзду, на якому заснували «Всеросійський Батьківський Опір» під головуванням подружжя політика Марії Рачиевны Мамиконьян. На захід завітав президент країни і виголосив невелику промову.

Політолог Сергій Кургінян про Володимира Путіна В 2014 році політолог побував у Донецьку, де викрив у зраді Ігоря Стрєлкова, викликавши обурення і суперечки в інтернет-форумах. Як зазначалося в мас-медіа, політику притаманне унікальну якість – здатність стати в позу опозиціонера і при цьому зберігати абсолютну лояльність до чинної влади.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: