Ім’я: Сергій Довлатов

Дата народження: 3 вересня 1941 р.

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Уфа р.

Дата смерті: 24 серпня 1990 р. (49 років)

Діяльність: письменник

Біографія Сергія Довлатова

Сергій Донатович Довлатов — талановитий письменник і відомий радянський журналіст. У своїх творах ставив надзавдання – намагався, щоб усі слова у всіх пропозиціях починалися з різних букв.

Прекрасний стиль і відсутність метафор дозволяє з легкістю перекладати твори письменника на будь-яку мову. Більшість творів Довлатова переведено на багато іноземних мов і користуються заслуженою популярністю у всьому світі.

Дитинство і родина Сергія Довлатова

Майбутній письменник народився в типовій радянської інтернаціональної сім’ї. Батько Сергія (єврей за національністю) — Мечик Донат Ісаакович, працював режисером-постановником в театрі. Мати письменника Довлатова Нора Сергіївна (вірменка за походженням) була літературним коректором.

Під час війни сім’я Довлатовых була евакуйована з Ленінграда до Уфи. У будинку для співробітників НКВС сім’я провела всі 3 роки евакуації. Після повернення до Ленінграда Донат Мечик покинув сім’ю і його подальше спілкування з сином обмежилося листуванням. Сергій ріс спокійним дитиною. Будучи помітно вище і сильніше за своїх однолітків, ніколи не був забіякою, навпаки, його часто ображали однокласники.

Біографія Сергія Довлатова була непростою

У школі Сергійко вчився посередньо. Вчителі відгукувалися про нього, як про мрійника, який весь час витає в хмарах.

Журналістська кар’єра Сергія Довлатова

Закінчив школу в 1959 році, Довлатов вступає на факультет фінської мови і літератури Ленінградського державного університету ім. Жданова. За постійні пропуски лекцій, ігнорування вимог викладачів Сергія відрахували з університету, з другого курсу.

У 1962 році, Довлатова закликають в армію, де він прослужив до 1965 року.

Відслуживши в армії, Довлатов вступає на факультет журналістики ЛДУ. Матеріальна незабезпеченість змушує Сергія поєднувати навчання з роботою.

Журналістська діяльність Довлатова починається з роботи в одній з ленінградських многотиражек. Поступово Довлатов заводить знайомства серед літераторів та журналістів. Письменниця Віра Панова запросила починаючого письменника до себе на роботу особистим секретарем.

У 1972 році Довлатов переїжджає в Таллінн і починає працювати кореспондентом в місцевій газеті «Радянська Естонія». Потім була робота в газеті «Вечірній Таллін». Одночасно з цим посилав рецензії в журналах «Нева» і «Зірка».

Таллінський період життя знаменний спробою надрукувати у видавництві «Еесті Раамат» збірник «Міські оповідання», але за наказом з КДБ Естонської РСР, набір книги був знищений.

Всі рідкісні записи Довлатова 1975 році Довлатов повернувся в Ленінград. Став працювати в журналі «Багаття», а потім і екскурсоводом в Михайлівському (Пушкінський заповідник). Кілька разів намагався опублікувати свої оповідання, але журнали відмовлялися їх друкувати. Твори письменника почали з’являтися в Самвидаві і емігрантських журналах. Це стало причиною виключення з Спілки журналістів СРСР.

Сергій Довлатов в еміграції

Постійні переслідування, матеріальні утруднення, неможливість легально друкувати свої твори підштовхнули Довлатова до еміграції.

Слідом за своєю дружиною Оленою і дочкою Катериною письменник у 1978 році виїжджає спочатку до столиці Австрії, а потім перебирається в Нью-Йорк.

У Нью-Йорку в 1980 році він очолив газету «Новий американець», що виходила російською мовою, і одночасно працював на радіостанції «Свобода».

Сергій Довлатов. Сексуальність в літературі В Америці у Довлатова почалося зовсім інше життя. Якщо на батьківщині письменник так і не зміг опублікувати ні однієї книги, то в Америці книги його прози видавалися одна за одною.

До середини 1980-х років Довлатов став популярним в США письменником, його твори друкуються в таких популярних журналах як «Партизан Рев’ю» і «The New Yorker». За роки, проведені в еміграції, у США і Європі побачило світ дванадцять книг Довлатова.

Особисте життя Сергія Довлатова

Особисте життя письменника була непростою, а стосунки з жінками досить заплутаними. Його вважали справжнім донжуаном. Був офіційно одружений два рази — на Асі Пекуровской (1960-1968) та Олені Довлатовой (1969-1971). Один раз перебував у цивільному шлюбі з Тамарою Зибуновой (1975-1978).

Сергій Довлатов з першою дружиною Асею Пекуровской (ліворуч)

Цікаво, що перша дочка письменника — Катя народилася у 1966 р. від другої дружини, а друга — Маша – через 4 роки — від першої. Ще через п’ять років цивільна дружина подарувала йому третю дочку Олександру. Вже в еміграції, в 1984 р. і від другої дружини — Олени народився останній дитина — син Коля (Ніколас Доули).

Зі своєю першою дружиною Пекуровской Асею, він познайомився, коли був студентом. Можна сказати, що вона була першою справжньою любов’ю письменника. У 1960 році вони офіційно зареєстрували свій шлюб.

Другий коханою жінкою Довлатова стала Олена Довлатова. З нею він познайомився у 1965 році, а в 1966 у них вже народилася донька Катерина. І тільки через два роки, в 1968 році Сергій розлучився з Асею. У 1969 році Олена і Сергій Довлатовы одружилися. Але до кінця життя Довлатов так і не зміг визначити, яку з цих двох абсолютно різних жінок він любить більше.

Про себе і своїх дітях Сергій Довлатов сумно писав, що його діти неохоче говорять по-російськи, а він неохоче говорить по-англійськи.

У серпні 1990 року письменник помер від інфаркту міокарда. Останній спочинок він знайшов на єврейському кладовищі «Маунт Хеброн» в Нью-Йорку, у його вірменської частини.

У 1995 році в рідному місті Довлатова Санкт-Петербурзі заснували літературну премію його імені. Присуджують її або петербурзькому літератору за кращий розповідь, або за кращий розповідь, який був надрукований в Санкт-Петербурзі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: