Ім’я: Сергій Чиграков

Дата народження: 6 лютого 1961 р. (55 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Джержинск, Нижегородська обл.

Діяльність: музикант, композитор

Вага: 85 кг

Зріст: 173 см

Біографія Сергія Чігракова

Сергій Чиграков – це популярний радянський і російський музикант, найбільш відомий як лідер групи «Чиж і Со». В його репертуарі є безліч чудових пісень; багато композиції музиканта вже давно набули народний статус. Саме тому розповідь про творчому становленні нашого сьогоднішнього героя представляється настільки цікавим. Адже Сергій Чиграков вже давно став в Росії культовим персонажем.

Ранні роки, дитинство і родина Сергія Чігракова

Сергій Чиграков з’явився на світ 6 лютого 1961 року в місті Дзержинськ Нижегородської області. Його батьки були звичайними робітниками і, як і багато інших мешканців цього міста, були тісно пов’язані з хімічною промисловістю.

Сергій Чиграков своє прізвисько Чиж отримав ще в молодості

Можливо, саме місто Дзержинськ багато в чому визначив творчий шлях нашого сьогоднішнього героя. Він ріс серед простих хлопців, захоплювався гітарною музикою і вже з дитячих років щосили «лабал» біля свого під’їзду композиції Олександра Градського. Бачачи тягу молодшого брата до творчості, старший брат Сергія – Володимир – запросив його в свою групу. Згодом вони часто виступали разом. Володя був солістом, а Сергій грав на гітарі, час від часу замінюючи інших музикантів. Вельми примітно, що своє прізвисько «Чиж» наш сьогоднішній герой також отримав у спадщину від старшого брата. Спочатку цим прізвиськом всі називали Володю, однак згодом воно плавно перекочувала до Сергія.

Що стосується музичної освіти, то його Чиграков-молодший отримував відразу в кількох закладах. Ще в Дзержинську артист закінчив музичну школу по класу акордеона, а потім став займатися ще і в музичному училищі. Вельми примітно, що під час навчання в останньому із зазначених закладів Сергій Чиграков навіть був відрахований за прогули. Однак згодом зумів відновитися і навіть закінчити училище з відзнакою.

Сергій Чиграков «Про баб» В 1982-му році наш сьогоднішній герой переїхав до Ленінграда, де став займатися в державному інституті культури (ЛГИК). У цьому місці артист закінчив кафедру оркестрового диригування по класу «Акордеон і оркестрове диригування». Після цього Сергій Чиграков відправився за розподілом працювати в культосвітньому, де числився на кафедрі народних інструментів.

У період з 1983-го по 1985-й майбутній відомий музикант проходив строкову службу в армії. У період служби в Вентспілсі, незважаючи на сувору заборону начальства, продовжував грати на гітарі, виступати і писати пісні.

Кар’єра музиканта Сергія Чігракова

Після повернення з армії Сергій перейшов в джазову студію Ленінградської консерваторії, де став виступати в якості барабанщика. У цій якості він пропрацював близько року, а після цього повернувся додому в рідне місто Дзержинськ. У цьому місті наш сьогоднішній герой став працювати вчителем музики в середній школі №33, а також підробляти, виступаючи на весіллях з циганськими ансамблями.

Інтерв’ю Чиграков В 1986-му, вже ставши досить відомим музикантом у своєму місті, Сергій Чиграков приєднався до дзержинської групі «Група продовженого дня» («ГПД»), разом з якою почав виконувати композиції в стилі рок. Вельми примітно, що два роки тому наш сьогоднішній герой познайомився також з однойменною групою з Харкова, яка справила на нього дуже приємне враження.

Завдяки цьому в березні 1988-го року Сергій Чиграков пішов з російської групи «ГПД» і приєднався до однойменного українського колективу. Згодом музиканти почали виступати і записуватися разом. Однак під назвою «ГПД» група проіснувала недовго і придбала найбільшу популярність вже після того, як стала називатися «ГПД».

У перший час лідером і головним композитором колективу був відомий український музикант Олександр Чернецький. Але у певний момент він тяжко захворів, а тому на якийсь час вибув із творчого процесу. У результаті роль лідера групи взяв на себе Сергій Чиграков. Згодом два талановитих музиканта часто писали пісні разом.

Чиж і Компанія

Разом з групою «Різні люди» Чиграков записав кілька альбомів (студійних і концертних), а також об’їздив з концертами багато міст України, Білорусі та Росії. Все складалося досить вдало, однак у певний момент російський музикант почав думати про сольній творчості. У підсумку Чиграков покинув колишній колектив і деякий час виступав окремо. Однак незабаром сольний проект нашого сьогоднішнього героя почав «обростати» новими музикантами і плавно трансформувався в нову групу, що отримала назву «Чиж і Со».

Сергій Чиграков на сьогоднішній момент одружений втретє

В рамках даного проекту Сергій Чиграков придбав найбільшу популярність. Вже в середині дев’яностих років група записала кілька непоганих альбомів, багато композиції з яких згодом придбали культовий статус. Пісні Про кохання», «Вічна молодість», «Ось куля просвистіла», а також деякі інші дуже скоро стали справжніми хітами серед пострадянської молоді. З плином часу деякі з них і зовсім перетворилися в своєрідні символи дев’яностих і тієї далекої епохи.

Сергій Чиграков в даний час

Разом з групою «Чиж і Со» Сергій Чиграков записав шість студійних альбомів. Після цього наш сьогоднішній герой записав два сольні альбоми, однак разом з колишнім колективом групи музикант нерідко продовжує виступати і сьогодні. Ансамбль продовжує своє існування, проте з-за сольної творчості багатьох своїх учасників збирається в даний час не так часто, як раніше.

Паралельно з цим Сергій Чиграков плідно співпрацює з іншими колективами. Зокрема, наприкінці двотисячних музикант виступав разом з талліннської групою Avenue, а згодом також брав участь у записі пісні єкатеринбурзькій групи «Ромаріо».

Особисте життя Сергія Чігракова

У житті Сергія Чігракова було три дружини. Першою дружиною артиста була шкільна вчителька на ім’я Марина, яка народила музиканту сина Михайла. Після цього наш сьогоднішній герой перебував в шлюбі з жінкою по імені Ольга, від якої у нього є дочка. В даний час Сергій Чиграков перебуває у шлюбі з третьою дружиною – Валентиною. У шлюбі з нею у Сергія народився син Микола.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: