Ім’я: Сергій Безруков

Дата народження: 18 жовтня 1973 р. (43 роки)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 173 см

Біографія Сергія Безрукова

Безруков Сергій Віталійович народився в Москві, в сім’ї актора Віталія Безрукова, який виступав у Театрі Сатири, і домогосподарки Наталії Безрукової. Ім’я хлопчик отримав на честь Сергія Єсеніна, улюбленого поета батька.

Сергій Безруков: фото з раннього дитинства

У шість років Сергій вирушив осягати знання в московську середню загальноосвітню школу №402. Він був наймолодшим і самим невисоким в класі, але старанно вчився, хоча, як згадував актор, «було всяке». Завдяки завзятості в шкільному атестаті Безрукова було всього чотири «четвірки», в інших графах красувалися «п’ятірки». У випускному класі Сергій навчився грати на гітарі і отримав «прикладну» професію – художник-виконавець.

Знамените шкільне фото Безрукова

Сергій з раннього віку виявляв інтерес до професії актора, із задоволенням брав участь у шкільних постановках, від казки «Гуси-лебеді» до драматичної п’єси «Мій бідний Марат». Звичайно, не обійшлося без впливу батька, який невпинно допомагав Безрукову-молодшому освоювати сценічні навички.

Безруков з однокласниками (Сергій перший зліва в нижньому ряду)

Театральна кар’єра Безрукова

Закінчивши школу в 1990 році, Сергій рішуче взявся штурмувати театральні вузи. Першим у списку став МХАТ, куди Безруков ходив на підготовчі курси. Найбільш талановитих хлопців, які проявили себе під час занять, відбирав особисто Олег Табаков. Щасливчики, в число яких потрапив і Сергій, мали право пройти на конкурс, минаючи проміжні етапи. В інші вузи Сергій приходив на проби у всеозброєнні, з гітарою і магнітофоном. Читав вірші Єсеніна під власний акомпанемент, танцював «циганочку», декламував оповідання Зощенка і Шаламова. І скрізь набирав найвищий прохідний бал. Але зупинився все-таки на школі-студії Мхату.

Студентські роки Безрукова

Сергій з теплотою згадував роки навчання під наставництвом Табакова. Група рідко бачила Олега Павловича – він приходив в основному на самостійні покази та іспити, приховуючи емоції за темними окулярами. До Безрукову артист ставився добре, хоча якось образив відмінника, поставивши того у виховних цілях «чотири з плюсом за акторської майстерності. У 1994 році Сергій випустився з Мхату з червоним дипломом на руках. Ще до закінчення університету він брав участь у виставах «Табакерки», а отримавши вищу акторську освіту, офіційно увійшов до складу трупи. На цьому етапі театральне портфоліо Безрукова поповнилося більш ніж десятком ролей. Участь Безрукова в п’єсі «Одруження Фігаро» змусило глядачів мимоволі порівнювати актора з Андрієм Мироновим – завдяки майстерно втіленому в реальність Фігаро багато визнали виставу гідним конкурентом класичної постановки Ст. Храмова.

«Одруження Фігаро»: Безруков грає з Табаковим

Гра в «Табакерці» не заважала Безрукову брати участь в інших театральних проектах. На початку двохтисячних у сприянні з антрепризою «Арт-Партнер ХХІ» він зіграв ролі Бруно «Спокуса» і Омеляна в «Відьмі». Примітно, що сценарій «Відьми» написав батько актора.

На сцені Мхату Сергій перевтілився в Моцарта («Амадей») і Моріса Тэбрета («Священний вогонь»).

У театрі ім. М. Н. Єрмолової Сергій зіграв головну роль у ще одній батьківській постановці, «Олександр Пушкін», і вперше приміряв на себе образ Сергія Єсеніна у виставі «Життя моя, иль ти приснилася мені?..». За цю роль актор в 1997 році був нагороджений Державною премією. А ось «Пушкіна» критика злюбила, занадто недостовірним і фривольним здався глядачам образ поета. Втім, критика стосувалася радше сценарію і режисури, а не акторського таланту Безрукова.

Безруков на сцені театру Єрмолової. Вистава «Пушкін»

Кар’єра Безрукова на телебаченні

Практично паралельно з першими виступами в «Табакерці» Сергій Безруков потрапив на телебачення. Щоправда, глядачі не бачили актора, а тільки чули. Він взявся за озвучення персонажів з мультиплікаційного серіалу «Ляльки», присвяченого злободенним проблемам вітчизняної політики. У Сергія виявилися навички чудового пародиста, і майже за 6 років (з 1994 по 1999 рік) Безруков подарував свій голос 11 персонажам, в тому числі Борису Єльцину та Геннадію Зюганову, але найбільше запам’яталася йому робота з голосами Володимира Жириновського і Анатолія Куликова.

«Ляльки» в озвучці Безрукова Прізвище Безрукова незабаром помітили в Останкіно – транслювалися по НТВ «Ляльки» збирали найвищі рейтинги. Проте в 1999 році Сергій покинув проект, пояснивши це тим, що «виріс з ляльок».

Безруков озвучував «ляльок» з популярного шоу 90-х

Початок кінокар’єри Безрукова

До двухтысячному році Безруков став театральною зіркою – після постановок на вулиці його вже чекали натовпу прихильниць. Інакше справа йшла з кіно; знявся Сергій в 12 повнометражних стрічках, але глядачі відзначили тільки ролі сержанта Сухорука з других «Хрестоносців» і купця Сидіхіна з «Китайського сервізу». Останній ролі Безруков був особливо вдячний за можливість розкрити багатогранний образ підприємця.

«Китайський сервіз»: Сергій Безруков в образі купця Сидіхіна

У 2001 році Безрукова запросили на проби серіалу «Азазель», сценарій якого був написаний за мотивами роману Бориса Акуніна. Сергій отримав роль начальника Фандоріна і чудово спрацювався з Іллею Носковим.

Молодий Безруков в ролі Бріллінга

Стрімкий зліт кінокар’єри Безрукова

У 2002 році відбулася прем’єра серіалу «Бригада», блискавично став феноменом на російському телебаченні. У кримінальній сазі розповідалося про суворі реалії 90-х і, разом з тим, про справжню чоловічу дружбу. Щоб досягти максимальної реалістичності, продюсер Анатолій Сівушов відправив чотирьох головних героїв: Сергія Безрукова, Володимира Вдовиченкова, Дмитра Дюжева і Павла Майкова на спільний відпочинок для входження в образи друзів дитинства. Щира гра акторів стала завершальним штрихом, щоб «Бригада» підкорила серця мільйонів.

У «Бригаді» Безруков з’явилася в абсолютно незвичному для нього амплуа кримінального авторитета. Однак ватажок злочинної банди Саша Білий перейняв характерні риси Безрукова, раніше знайомого глядача виключно з «сонячним» іпостасей. Глядачі побачили на екранах разрывающего всі шаблони персонажа, який одночасно був жорстоким лідером і відданим другом, холоднокровним вбивцею і чутливим сім’янином. Безруков чудово зіграв суперечливу роль, запам’ятавшись і глядачам, і телепродюсера.

Безруков в «Бригаді» – кримінальний авторитет Саша Білий

Після «Бригади» запрошення на проби посипалися на Сергія одне за іншим. У 2003 на телеекрани вийшов серіал «Ділянку», в якому Сергій зіграв сільського дільничного Павла Кравцова і озвучив вірного напарника міліціонера – пса Цезаря. Проект кардинально відрізнявся від попереднього: Безруков зіграв дуже чесного, вразливого і принципову людину. Глядачі полюбили серіал за участю Безрукова і Валерія Золотухіна нітрохи не менше, ніж «Бригаду». Буквально з перших серій картину охрестили «народної». У 2005 році Безруков став лауреатом престижної премії «Золотий орел». Образ сільського дільничного здобув перемогу в номінації «Краща чоловіча роль на телебаченні».

«Ділянка»: пес Безрукова на прізвисько Цезар

У 2003 році Безруков відмовився від зйомок у продовженні «Ділянки», оголосивши, що історія лейтенанта Кравцова закінчена, і поступившись роль Леоніда Ярмольника. Натомість Сергій знявся в комедії Рязанова «Ключ від спальні» .

У другій частині «Ділянки» Ярмольник зіграв екстрасенса

У 2005 році Безруков отримав роль Єсеніна в однойменному серіалі. Для актора це означало багато чого: він повинен був зіграти людину, чиє ім’я носив, і улюбленого поета батька. Про це він мріяв з дитинства. Сценарій для проекту написав Безруков-старший, який, до того ж, повинен був зіграти Олександра Єсеніна.

Але, всупереч усьому, серіал зазнав фіаско. Критики звинуватили актора в спотворенні образу поета, клоунаді та антирадянщині, а режисера – у вільному трактуванні історичних реалій.

Безруков грає Єсеніна За «Єсеніним» пішов серіал «Майстер і Маргарита», у якому Безруков зіграв роль Ієшуа. Відгуки публіки були досить суперечливими – чимало глядачів було обурене тим, що актор, який зіграв Сашка Білого, наважився виконати роль Ісуса. Але кількість позитивних відгуків не змусило сумніватися – роль Христа у Безрукова вийшла майстерно!

У «Майстрі і Маргариті» Безруков грає Ісуса

Слідом надійшло участь актора в ремейки радянської класики кінематографа («Карнавальна ніч 2», «Іронія долі. Продовження», «Джентльмени, удачі!»), ролі білого генерала в історичному блокбастері «Адмірал» та Олександра Сергійовича у стрічці «Пушкін. Остання дуель». У 2011 загримований практично до невпізнання актор виконав головну роль в байопіку Петра Буслова «Висоцький. Спасибі, що живий».

Безруков грав Висоцького: визнання актора

Особисте життя Безрукова

З 2000 по 2015 рік Сергій Безруков був одружений на Ірині Ливановой. Перше знайомство відбулося в літаку, коли вони разом летіли на зйомки фільму «Хрестоносець-2». На той момент жінка перебувала у шлюбі з актором Ігорем Лівановим.

Після закінчення зйомок Безруков залишив Ірині записку, на якій надряпав свій номер телефону і підписав єдине слово: «Чекаю!». Ірина отримала записку, але довго не могла зважитися зателефонувати – сумнівалася, що чоловік буде радий її дзвінку. В кінці кінців вона зважилася і навіть уявити не могла, як відреагує Сергій. Коли в трубці пролунало оглушливе «Так! Так! Так!» Ірина відкинула боязкість і цілком присвятила себе «зоряному» роману.

З офіційною пропозицією Сергій тягнув недовго. Пропозицію руки і серця відбулося 26 січня 2000 року, перед виставою «Ліжко» Сергій заглянув до Ірині в гримерку театру на Таганці і почав довго про щось розповідати. Актриса зрозуміла, до чого хилить Безруков, і повідомила: «Це робиться не так». Тоді Сергій закрив двері, став на коліна і сказав: «Виходь за мене заміж».

Прекрасна пара – Сергій і Ірина Безрукови

Сергій та Ірина Безрукови прожили разом 15 щасливих років. Відносини зоряної пари були сповнені тепла і гармонії. Однак навесні 2015 року сімейна ідилія була трагічно порушена – 14 березня пішов з життя єдиний син Ірини від першого шлюбу Андрій Ліванов.

У центрі – син Ірини Безрукової Андрій Ліванов

З тих пір про відносини Безрукових почали ходити » тривожні чутки. Восени того ж року страшна правда підтвердилася – на початку вересня вони оголосили, що більше не вважають себе парою.

Головним каталізатором розлучення ЗМІ назвали позашлюбних дітей Безрукова. Двоє дітей, хлопчик і дівчинка з’явилися на світ як результат тривалих таємних відносин Безрукова і Христини Смирнової, з якою актор познайомився на зйомках «Єсеніна». Різниця у віці дітей складала 2 роки.

Позашлюбні діти Безрукова від Христини Смирнової

Сергій та Ірина вважали за краще промовчати про причини розриву, хоча обидва відзначали, що зберегли дружні відносини і підтримку.

Незабаром стало відомо про роман Безрукова і режисера картини «Чумацький шлях» Анна Матісона. Папараці випадково зняли їх тримаються за руки. Сергій та Анна досить довго відмовлялися від будь-яких коментарів, однак восени 2015 року пара вперше вийшла в світ разом.

Безруков і Анна Матісона в кадрі папараці

У 2016 році пара офіційно вступила в шлюб. Тиха церемонія «для своїх» пройшла 11 березня в одному з московських Загсів. Сергій Безруков поділився радістю з другом Вадимом Верником, приславши йому SMS з новиною: ☺Вадик, дорогий! Ми розписалися! Але ми не робимо гучних заяв. Тихо, без галасу. Не хочемо, щоб розпитували: коли, де і так далі. Оберігаємо наше щастя».

Сергій Безруков з новонародженою донькою Машею

4 липня 2016 року в подружжя народилася дочка Маша, про що актор повідомив своїм шанувальникам на своїй сторінці в Инстаграме.

Сергій Безруков зараз

У 2016 році Безруков разом з Дмитром Дюжевим знімався в продовження комедійного серіалу «Тимчасово недоступний».

У тому ж році актор знявся в повнометражній картині «Після тебе». Головний герой фільму – знаменитий танцюрист, життя якого різко змінилася після серйозної травми.

Особисті фото Безрукова сповнені доброти і тепла

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: