Ім’я: Семен Фарада

Дата народження: 31 грудня 1933 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: с. Нікольське, Московська область

Дата смерті: 20 серпня 2009 р. (75 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Семена Фаради

Історія радянського кінематографа сповнена безліччю знакових імен. Одним з таких, безумовно, є ім’я Семена Фаради – одного з найбільш проникливих артистів свого часу і одного з кращих коміків Радянського союзу. Його вміння перевтілюватися ще в ранні роки стало однією з характерних рис його характеру. Він був шибеником і круглим відмінником, романтиком у душі і прагматиком на публіці.

Семен Фарада в молодості

Проте не будемо забігати далеко вперед і поговоримо про все по порядку. Адже в життя знаменитого актора було чимало моментів, на яких варто зупинитися детальніше.

Дитинство і отроцтво Семена Фаради

Майбутній народний артист з’явився на світ 31 грудня, напередодні нового року, ставши справжнім подарунком для своєї сім’ї. Незважаючи на складності того часу, батьки дуже любили свого першого сина, завжди намагаючись дати йому найкраще. За всіма канонами сім’ю Семена Фаради можна було щасливою. Переїхавши в тодішній передмістя Москви з Житомирської області України, молода єврейська сім’я, здавалося, відшукала тут те життя, про яку завжди мріяла.

Однак, як це часто буває, настільки благословенна ідилія тривала недовго. Коли Семен Фарада був ще дитиною його батько, ад’ютант артилерійських військ, передчасно помер. Після цього для сім’ї актора почалося зовсім інше життя.

Семен Фарада — пісня про гримерах Весь тягар виховання дітей (крім Насіння в родині була його сестра) лягла на плечі матері. Мужня жінка зносила всі тяготи з честю, але її син, часом, відзначаючи тінь втоми на обличчі матері, завжди знав, як їй важко.

Намагаючись не доставляти своєї сім’ї додаткових турбот, майбутній актор завжди вчився на «відмінно». Хоча буйний характер і гаряча кров, часом, все-таки брали своє, і Семен нерідко вплутувався у всілякі авантюри. Ввібравши в себе дух післявоєнної Росії, майбутній актор мріяв піти по стопах батька і марив про надходження в танкове училище. Гарні оцінки і вроджена кмітливість давали Семену надію. Проте мрії про кар’єру військового, на жаль (або на щастя), так і не судилося збутися.

З-за недостатньої фізичної підготовки Семен був змушений забрати документи і розпрощатися зі своїми давніми мріями про військові подвиги. Не помічаючи нічого навколо себе, він просто брів зі стосом документів в руках уздовж лінії трамвайних шляхів, наче в одну мить усе, в що він вірив, раптом втратило сенс. Наплювавши на все і вся, Семен відніс документи в перший же навчальний заклад, що траплялося на його шляху. По щасливою випадковості таким виявився технічний університет імені Баумана.

Семен Фарада з сином Михайлом Поліцеймако

«Я ніколи не мріяв про таку долю», — багато років тому актор зізнавався, — «але все сталося так, як і повинно було статися».

Забігаючи трохи наперед, відзначимо, що саме університет імені Баумана дав Семену путівку в життя. Хоча доля актора була далека від технічних наук.

Перші кроки на театральній сцені

Ще будучи студентом Фарада активно брав участь в різних театральних постановках. Жодне зібрання університетського гуртка акторів не відбувався без його активної участі. За свою тягу до театру (і повна байдужість до технічних наук) Семен ледь не був відрахований. Але справа знову втрутився випадок. І через деякий час майбутній актор був покликаний в армію і пішов служити на флот.

Армія завжди славилася своїми жорсткими засадами. Проте тягар простий військової житті анітрохи не бентежили актора. Під час служби Фарада очолив естрадну трупу Червонопрапорного Балтійського флоту, яка вже незабаром стала часто гастролювати.

Семен Фарада працював не тільки в кіно, але і в театрі

Вистави Насіння користувалися великим успіхом. І з морського флоту (як це недивно) Фарада повернувся не з великою кількістю нагород, як мріяв колись, а з купою рекомендаційних листів до керівників різних театрів країни. Семен марив кар’єрою актора, проте за наполяганням матері все-таки змінив рішення і повернувся в університет. Закінчивши навчання, він кілька років працював інженером. Однак театральних занять не кидав і у вільний час брав активну участь у постановках естрадної студії при МДУ, де подружився з іншими талановитими акторами – Геннадієм Хазановим, Марком Разовским, Олександром Філіпенко та ін

Кар’єра Семена Фаради

На рубежі 60-70-х років Семен став грати в професійному театрі. Слідом за цим послідували і перші ролі в кіно. Однією з найбільш примітних в цьому списку стала роль сумного клоуна Сіни в дитячій передачі АБВГДейка.

Олександр Абдулов і Семен Фарада — Ун моменто В 1972 році Фарада переходить в Московський театр на Таганці, куди його запросив давній приятель Юрій Любимов. Згодом саме цей театр став для Насіння другим будинків. За три десятиліття на тутешніх підмостках Фарада виконав незліченну безліч ролей, найбільш значущими з яких стали ролі у виставах «Обмін», «Майстер і Маргарита», «А зорі тут тихі…». Крім того, сучасні критики називають одним із найкращих робіт актора роль в театральній постановці «П’ять розповідей Бабеля».

Кар’єра в театрі тісно перепліталася з ролями в кіно. Завдяки ролям у фільмах «Той ще Мюнхгаузен», «Гараж», «Чародії», «Гардемарини вперед!» і «Формула любові» Семен Фарада став відомий на всю країну.

Проте перше місце в його долі все ж займав театр. Саме тут він провів більшу частину свого життя. Саме тут знайшов і свою любов.

Особисте життя Семена Фаради

До зустрічі з Марією Поліцеймако Фарада вже був двічі одружений. Однак ці епізоди він же сам не раз називав випадковістю. А от зустріч з молодою актрисою з театральної родини змінила його життя докорінно. Після недовгого періоду побачень, двоє молодих людей вирішили одружитися. В шлюбі народився їхній єдиний син – Михайло Поліцеймако, нині також відомий своїми ролями в театрі і кіно.

Семен Фарада з дружиною Марією

Останні роки Семена Фаради

У 2000-му році з-за перенесеного інсульту актор відійшов від справ. Останні дев’ять років життя стали для Семена Фаради одним нескінченним випробуванням на міцність. У 2002 актор зламаний шийку стегна. Настільки складний перелом зажадав хірургічної операції. Але та пройшла не кращим чином, і за нею послідували ще дві. Результатом поневірянь по лікарнях став ще один інсульт. За останні 8 років актор побував у 13 лікарнях. Намагаючись триматися до останнього, актор десь у глибині душі все-таки розумів, що це кінець. У липні 2009 року у Семена знову були діагностовані проблеми з серцем. Вслухаючись у надривний виття сирени карети швидкої допомоги, заслужений актор їхав у лікарню. Повернутися додому йому не судилося.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: