Ім’я: Семен Альтов

Дата народження: 17 січня 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Свердловськ

Діяльність: письменник-сатирик, сценарист, артист естради

Вага: 82 кг

Зріст: 165 см

Біографія Семена Альтова

Дитинство Семена Альтова

Семен Альтов народився в Свердловську. Саме в це місто на Уралі були евакуйовані під час Великої вітчизняної війни його батьки. Там же Семен, справжнє прізвище якого Альтшулер, і провів перші півроку життя до закінчення війни.

Після закінчення війни батьки, Любов Наумівна і Теодор Семенович, повернулися в Ленінград вже з маленьким Семеном. У післявоєнному Ленінграді батько майбутнього письменника-сатирика читав в інституті кораблебудування курс електротехніки, а мати працювала на ниві архітектури.

Хімія

У день свого восьмиріччя Семен отримав у подарунок набір «Юний хімік». За визнанням сатирика, цей подарунок виявився «фатальним» і в значній мірі вплинув на вибір професії.

Семен Альтов дивує і смішить своїми монологами

Семен Альтов закінчив хімічний технікум, в 1968 році – Ленінградський технологічний інститут ім. Ленсовета за фахом хімік-лакувальник. Після закінчення інституту Семен Теодорович працював за фахом у Державному інституті мінеральних пігментів і на заводі ім. Шаумяна.

Письменницька діяльність Семена Альтова

Свої проби пера автор став робити в досить зрілому віці — 25-26 років. Хоча в кількох інтерв’ю Семен Теодорович згадує про те, що до того, як почати писати сатиричні та гумористичні твори, складав вірші.

Виступати у пресі Альтів починав у 1971 році, в малому жанрі — «фраз». Перша публікація відбулася в Літературній газеті, в розділі «Клубу 12 стільців», в якій була рубрика «Фрази». За твір афоризмів сатирик і отримав свій перший гонорар — «38 рублів 00 копійок».

Зараз Семен Альтов – автор 4-х книг: «Шанс», «Собача радість», «Набрати висоту», «224 обраних сторінки». Перу сатирика належить безліч монологів, які виконувалися і виконуються на естраді такими відомими артистами, як Юхим Шифрін, Клара Новікова, Геннадій Хазанов та інші.

С. Альтів — Дорожня пригода Крім того, Альтів став сценаристом для безлічі телевізійних та естрадних гумористичних програм, вистав, фільмів. У 1987 році на сцені московського Театру естради, що на Берсеневській набережній, відбулася прем’єра останньої сценічної роботи Аркадія Райкіна – вистави «Мир дому твоєму», автором інтермедій в якому був Семен Альтов.

Естрада

Через Два роки після першої публікації, в 1973 році, Альтів отримав ставку в Ленконцерті. За висловом самого Насіння Теодоровича, «видерся на сцену, де і торчу» до цих пір.

Відмінною виконавською манерою Семена Альтова на естраді є монотонне читання монологів з листа низьким, трохи в ніс і з гнусавинкой, голосом. Ця характерність стала настільки впізнаваною, що Альтов не раз ставав героєм пародій. Сам автор висловлюється про цій своїй манері, звичайно, з гумором: «мій голос чоловіків заспокоює, а збуджує жінок. Добре, що не навпаки». Глядачі ж стверджують, що такий стиль їм нагадує те, як читаються кримінальні хроніки.

ШОУ-01

У вісімдесятих Семен Альтов став одним з творців, авторів і виконавців естрадної гумористичної програми «ШОУ-01», яка активно концертувала по всьому Радянському Союзу і стала точкою відліку популярності для багатьох артистів оригінального жанру. Авторами і виконавцями в «ШОУ-01» разом з Семеном Альтовим були такі відомі люди, як Віктор Биллевич, Ян Арлазоров, Валерій Ніколенко, Михайло Городинський, В’ячеслав Полунін, Леонід Якубович, театр «Лицедії». Програма включала в себе величезну кількість розіграшів, залучення глядачів до участі в поданні, безліч натяків і підтекстів на радянську владу, промахам якої, досить сміливо, приділяли увагу сатирики у своєму шоу.

Семен Альтов — Хабар

«Недотепи»

Семен Альтов ініціював створення і став автором комедійного телевізійного серіалу «Недотепи», який вийшов на каналі НТВ в 1997 році. Що цікаво, над створенням серіалу в якості режисера працював також син гумориста – Павло Семенович. «Недотепи» — невеликі комедії положень, виконані в театральній манері гри, практично без слів. В цілому, вийшло 24 випуску серіалу.

Особисте життя Семена Альтова

Альтов, жартуючи, посилаючись на погану пам’ять, повідомляє, що знайомився зі своєю дружиною Ларисою Василівною три рази. Після третього знайомства вони вирішили одружитися і складаються в шлюбі вже більше трьох десятків років. Є син Павло, режисер, бізнесмен і продюсер свого батька. У Семена Альтова вже троє онуків: Катя, Варя і Вася. Кар’єра Семена Альтова в кіно і на телебаченні

Альтов неодноразово брав участь у зйомках телепрограм, шоу і фільмів у якості сценариста, артиста і запрошеного гостя.

У 1984 році Семен Альтов написав діалоги до музичного фільму за мотивами опери-буф Жака Оффенбаха – «Перикола».

Семен Альтов з дружиною Ларисою

У 1997 році знявся в комедії «Не клей дурня» (режисер Валерій Чиков). Альтов зіграв роль члена експедиції. Крім того, артист брав участь у таких телепередачах, як: «Криве дзеркало», «Джентльмен шоу», «Вечірній Квартал», «Кімната сміху», «Юрмала», і багатьох інших.

Нагороди, звання Семена Альтова

На міжнародному фестивалі гумору та сатири «Золотий Остап» в 1994 році Семен Альтов став лауреатом. Він був нагороджений позолоченою статуеткою фестивалю слідом за Сергієм Довлатовим і Михайлом Жванецьким. У 2005 році письменникові було присвоєно звання заслуженого діяча мистецтв РФ. Крім того, Альтів є почесним професором Санкт-Петербурзького технологічного інституту, почесним хіміком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: