Ім’я: Савелій Крамаров

Дата народження: 13 жовтня 1934 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 6 червня 1995 р. (60 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Савелія Крамарова

Складне дитинство Савелія Крамарова

Савелій Вікторович Крамаров народився в Бауманському районі Москви. Батьком Савелія був відомий адвокат Віктор Савелійович Крамаров. Коли Савелію було 4 роки, його батько був арештований НКВС за звинуваченням в антирадянській агітації і засуджений на вісім років. Термін ув’язнення він відбував на Лісоповалі в Усвитлаге. Савелій жив з матір’ю Бенедиктой (Басей) Соломоновной в комуналці. Його мати була змушена розлучитися з чоловіком, щоб не позбутися роботи.

В 1946 році його батько був звільнений з місць ув’язнення і ненадовго приїхав до Москви побачитися з сім’єю. Залишитися в Москві йому було не можна, і він змушений був переїхати в Бійськ, де проживав до 1950 року. Потім його знову заарештували і заслали на поселення в Красноярський край. Там незабаром загинув. За офіційною версією вчинив самогубство.

Савелій Крамаров в молодості

Коли Савелію було шістнадцять років, його мати померла, він залишився під опікою її братів. Брат батька зі Львова, також надавав йому допомогу. У школі Савелій навчався неважливо, часто бився, пропускав уроки, відвідуючи замість них кінотеатр, куди його безкоштовно пропускала сусідка по комунальній квартирее тітка Дуся, яка працювала там контролершей. Саме тоді у Крамарова з’явилася пристрасть до театру.

Після закінчення школи Савелій Крамаров зробив спробу вступити в театральний інститут, але туди його не прийняли, тоді він подав документи в Московський Лісотехнічний інститут. У 1954 році під час навчання в інституті він вступив в Центральний Будинок працівників мистецтв, в театральну студію «Перший крок». Незважаючи на великий конкурс, йому вдалося вступити з першого разу.

Акторська кар’єра Крамарова

Першим фільмом, в якому знявся Савелій Крамаров, був «Хлопці з нашого двору», там він зіграв хулігана Ваську Іржавого. Після фільму «Друг мій, Колька!», в якому він зіграв хулігана Піменова, актор отримав визнання. Згодом цю роль Крамаров називав найкращою у своїй кар’єрі. Завдяки кільком вдалим ролей актора стали запрошувати відомі режисери.

Він був буквально нарозхват і навіть іноді відмовлявся від ролей. Величезний успіх принесла акторові роль у фільмі «Невловимі месники», він з’явився в кадрі всього кілька разів, вимовив фразу «А вздовж дороги мертві з косами стояти… І — тиша!» Ця фраза згодом стала крилатою.

Поворотець Савелій Крамаров До початку сімдесятих років, Крамаров знявся більш ніж в 30-ти фільмах і був одним з популярних комедійних акторів. Одна з найвідоміших його ролей – Косого (Федя Єрмаков) у фільмі «Джентльмени удачі» В 1972 році Крамаров вступив до ГІТІС на акторський факультет. А в 1974 році отримав звання «заслужений артист РРФСР». Період з 1971 -1975 можна вважати золотим у кінематографічній кар’єрі Савелія Крамарова, в ці роки він зіграв свої кращі ролі. Серед яких: Петро Тимохін у «Великій перерві», винахідник Прохор в «Цій веселій планеті», дяк Феофан у фільмі «Іван Васильович змінює професію». Проте пізніше актор потрапив у немилість до начальства, і знімати у фільмах його перестали.

Еміграція

Позбавлений можливості працювати Крамаров став подумувати про еміграцію. З країни його довгий час не випускали і не давали можливості працювати за фахом. В 1981 році він написав лист президентові США Рональду Рейгану, у минулому також акторові. У листі він розповів про своєму складному становищі і просив допомоги. Цей лист був тричі зачитано в ефірі радіостанції «Голос Америки». У жовтні 1981 року, йому все ж дозволили покинути країну. У 1982 актор переїхав до США. У США Крамаров оселився в Лос-Анджелесі у свого старого знайомого — артиста Іллі Баскіна, разом з якою він знімався у фільмі «Велика перерва». Кар’єру актора він продовжив. У 1984 році знявся відразу в трьох фільмах: «Космічна одіссея 2010», «Оступившийся хлопець», «Москва на Гудзоні. Протягом наступних 10 років ще в дев’яти фільмах.

Савелій Крамаров емігрував в США

На батьківщину Савелій Крамаров приїздив два рази, у 1992 на кінофестиваль «Кінотавр» у якості почесного гостя та в 1994 році.

Особисте життя Савелія Крамарова

В молодості актор не був розпещений жіночою увагою. На випускному вечорі він намагався запросити на танець свою однокласницю Наталю, в яку був закоханий. Наташа, презирливо оглянула його старенький костюм і стоптані туфлі, відмовила йому і демонстративно відвернулася. У 70-х роках актор часто він прогулювався біля модних магазинів, граючи ключі від свого автомобіля Фольксваген, сподіваючись таким чином познайомитися з дівчиною. Проте дівчата уваги на нього не звертали, сприймали його як дурника.

Офіційно Савелій Крамаров був одружений три рази. Першою його дружиною стала однокурсниця з Гітісу на ім’я Людмила. З другої цивільною дружиною Марією Савелій прожив 13 років. У 1986 році актор одружився втретє на жінці на ім’я Марина, яка народила йому дочку. Дівчинку на честь матері батька назвали Басей. Його останньою дружиною була Наталя Сірадзе.

Живіть в радості. Савелій Крамаров у ролі шахрая Бацили

Хвороба і смерть

У Січні 1995 року Савелій Крамаров звернувся до лікаря з приводу болю в животі. При обстеженні в нього виявили рак. У лютому 1995 йому була зроблена операція і призначена хіміотерапія. В результаті ускладнення у нього розпочався тромбоз і стався інсульт. Актор осліп, втратив мову і був паралізований. 6 червня 1995 року він помер у клініці міста Сан-Франциско. Похований був на єврейському меморіальному кладовищі «Пагорби Вічності» недалеко від Сан-Франциско.

Могила Савелія Крамарова

В жовтні 1997 року на його могилі був встановлений пам’ятник по макету скульптора Михайла Шемякіна. Пам’ятник виконаний у вигляді гримерного столика, на ньому розкладені маски несыгранных актором ролей і лежить розкрита книга, в яку записані назви його улюблених фільмів: «Невловимі месники», «Друг мій, Колька!», «Дванадцять стільців», «Джентльмени удачі», «Велика перерва». У лівій частині пам’ятника завісу, а праворуч портрет актора.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: