Ім’я: Рустем Хамітов

Дата народження: 18 серпня 1954 р. (62 роки)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: с. Драченино, Кемеровська область

Діяльність: політик

Вага: 70 кг

Зріст: 175 см

Біографія Рустэма Хамітова

Рустем Закієвич Хамітов – глава Республіки Башкирія з 2010 року, в минулому – заступник голови «Русгідро», керівник Федерального агентства водних ресурсів. Має ступінь доктора технічних наук.

Голову Башкирії Башкортостану Рустам Хамітов

Сім’я Рустэма Хамітова

Батько Рустэма Хамітова, Заки Салімовіч, який пішов з життя в 1993 році, був заслуженим інженером республіки Башкортостан, пізніше став деканом Башкирського сільськогосподарського інституту, мав ступінь доктора технічних наук. Мати, Раїса Синиятуловна, працювала вчителем математики в школі. У Хамітова є молодший брат – Рашид, він працює водієм в Уфі.

Рустем Хамітов з братом Рашидом

Дитинство і юність Рустэма Хамітова

У 1971 році Хамітов закінчив уфимську середню школу №115, про яку згодом дуже тепло відгукувався. Вчителі називали його одним з найбільш сумлінних учнів: в його атестат потрапила лише одна четвірка – з англійської мови, а з усіх інших предметів стояли тверді п’ятірки.

Школяр Рустем Хамітов (праворуч) на лижній прогулянці

По закінченні школи Хамітов обрав для вступу знамениту «Бауманку», спеціальність «двигуни літальних апаратів». Хоча на кожне місце на курсі претендувало по 10 абітурієнтів, Рустем Хамітов пройшов конкурс і поповнив ряди студентів. У 1977 році він закінчив вуз і повернувся в Уфу, що стала для нього майже рідним містом.

Рустем Хамітов: шкільне фото

Початок трудового шляху Рустэма Хамітова

Після закінчення «Бауманки» Хамітов десять років працював на Уфимському моторобудівному виробничому об’єднанні. Прийшов він туди в якості помічника майстра, а потім був підвищений до майстра і пропрацював на цій посаді до 1978 року.

Рустем Хамітов: «Роки на заводі я згадую як найкращі в житті»

Наукова кар’єра Рустэма Хамітова

У 1978 році Хамітов вирішив, що хоче продовжити наукову діяльність за своєю спеціальністю, після чого влаштувався інженером в Уфімський авіаційний інститут, незабаром був підвищений до молодшого, а потім старшого наукового співробітника.

Рустем Хамітов – студент «Бауманки»

З часом успіхи Хамітова були оцінені начальством по достоїнству – у 1986 році його призначили завідувачем лабораторією з наземного використання авіадвигунів.

Доля благоволила Хамитову і далі – в 1988 році Рустем Закієвич став начальником науково-виробничого відділу Східного філіалу Всесоюзного НДІ, який займався будівництвом магістральних трубопроводів. Пізніше він захистив кандидатську, а роками пізніше і докторську дисертацію (його спеціальність – автоматизовані системи управління).

Рустем Хамітов: «Немає ніяких виправдань для поганої роботи»

У 1999 році в світ вийшов його наукова праця «Побудова системи стратегічного управління безпекою населення суб’єкта Російської Федерації: досвід Республіки Башкортостан».

Рустем Хамітов – політик

Політична кар’єра Рустэма Хамітова почалася в кінці 80-х, в період Перебудови. Молодої людини з активною життєвою позицією, постійно видає нові ідеї, помітили «вгорі», і в 1990 році він був обраний на посаду народного депутата Верховної ради Башкирської АРСР.

Рустем Хамітов прийшов у політику в 1990 році

В першу чергу Хамітова хвилювали проблеми раціонального й ефективного використання природних ресурсів, тому незабаром він був призначений головою Комісії з проблем екології.

У 1993 році Хамітов склав депутатські повноваження і протягом року обіймав посаду директора башкортостанского Інституту прикладної екології і природокористування.

У 1994 році Хамітов став регіональним Міністром навколишнього середовища. З 1996 року він почав займатися боротьбу з надзвичайними ситуаціями. Через три роки його запросили вже в федеральне МНС, а в 2000 році йому запропонували посаду федерального інспектора в апараті повпреда Президента в Приволзькому ФО, Сергія Кирієнка. Через Два роки він був підвищений до в. о. заступника повпреда, курирував питання міжнаціональних та міжконфесійних відносин на регіональному рівні, координував діяльність служб МНС.

Рустем Хамітов на зустрічі з Володимиром Путіним

У лютому 2003 року Хамітов увійшов в міжрегіональний керівний склад ФНП (на той момент Міністерство з податків і зборів). В його юрисдикцію потрапляли найбільші платники податків паливно-енергетичної індустрії.

Через рік Рустем Хамітов зайняв місце керівника в «Росводресурсах», опинившись у підпорядкуванні федерального Міністерства природних ресурсів. Цю посаду він обіймав до травня 2009 року, поки не зняв з себе повноваження з формулюванням «перехід на іншу роботу».

2005 рік: Рустем Хамітов – глава «Росводресурсів»

Новим місцем роботи Рустэма Хамітова стало ВАТ «Русгідро» – політик зайняв крісло у правлінні організації, почавши з високої посади заступника голови. Його призначення збіглося з аварією на Саяно-Шушенській ГЕС (17 серпня 2009 року), тому Рустем Закієвич під керівництвом Сергія Шойгу протягом місяця особисто брав участь у важких роботах по ліквідації наслідків аварії.

Рустем Хамітов на посаді глави Башкортостану

У липні 2010 року у відставку пішов екс-президент республіки Башкортостан Муртаза Рахімов. Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв призначив Хамітов Т.в.о. президента Башкортостану. Держзбори Башкирії підтримало кандидатуру Хамітова, після чого 15 липня 2010 року він офіційно вступив на нову посаду.

В главу Башкортостану Рустам Хамітов ст. я свого кабінету

На виборах до Держдуми Vi скликання він очолював регіональний список кандидатів від «Єдиної Росії», і хоча за партію проголосувало понад 70% виборців Башкортостану, Хамітов відмовився від мандата, зберігши посаду глави республіки.

Інавгурація Рустэма Хамітова

Особисте життя Рустэма Хамітова

З майбутньою дружиною, Гульшат Хамитовой (в дівоцтві Гафуровой), Рустем Закієвич познайомився ще в юному віці – їхні батьки дружили зі шкільних років. Багато років дружина голови Башкортостану працює лікарем функціональної діагностики.

Дружна сім'я Рустэма Хамітова (у верхньому ряду, з чоловіком та дитиною)

У подружжя Хамитовых двоє дітей. Син Каміль – інженер, випускник Уфімського авіаційного технічного університету. Працював в різних приватних і державних компаніях, в даний момент є власником кількох фірм. Ведучий IT-фахівець в компанії «Русгідро», пізніше перейшов в одне зі столичних конструкторських бюро. Дочка, Нурія Хамітова, обрала для себе туристичний бізнес, також живе в Москві.

Рустем Хамітов з дружиною і дітьми

Для Рустэма Хамітова, башкира за національністю, рідною мовою є башкирська. Крім того, він чудово говорить по-російськи і добре володіє англійською. Сповідує іслам, у 2011 році здійснив паломництво в Мекку (обряд Умри).

Рустем Хамітов співає під гітару

Рустем Хамітов сьогодні

Продовжуючи займати відповідальну посаду глави республіки, Хамітов активно їздить по Башкортостану, цікавиться справами різних галузей. Він намагається популяризувати спорт серед молоді, сам любить футбол, вболіває за клуб «Уфа» і при можливості спілкується з гравцями.

Саме Рустем Хамітов привів «великий» футбол у Уфу

Активно розвиває міжнародні відносини Башкортостану. Наприклад, у квітні 2016 року Хамітов їздив в Мілан у складі делегації уряду і спілкувався з італійськими бізнесменами та представниками влади.

Глава Башкортостану залучає інвестиції з інших регіонів Росії, зокрема, в травні 2016 року він зустрівся з генеральним директором челябінського холдингу «Сигма» Олександром Махровим. Вони обговорили можливість розширення заводу з виробництва соняшникової олії в Чишме і будівництва нових подібних підприємств.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: