Ім’я: Рустам Таріко

Дата народження: 17 березня 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Мензелинск, Татарська АРСР

Діяльність: підприємець

Вага: 91 кг

Зріст: 177 см

Біографія Рустама Таріко

Рустам Васильович Таріко – голова і власник холдингу «Російський стандарт», засновник однойменного бренду горілки преміум-класу та банку споживчого експрес-кредитування.

Рустам Таріко Васильович

Колеги його характеризують як працьовитого, напористого, амбітного людини, здатного на досить екстравагантні, ризиковані вчинки, широкі жести. Прикладом справедливості такого твердження може слугувати придбання їм першим серед російських олігархів персонального «Боїнга» або покупка в 2008 році на балі-аукціоні Наталії Водянової за 320 тисяч євро можливості назвати ім’ям своєї супутниці рідкісний квітка – рожеву орхідею.

Дитинство і родина Рустама Таріко

Майбутній найбільший в Росії виробник алкоголю з’явився на світ 17 березня 1962 року в невеликому містечку Мензелинске, розташованому в Татарії. Коли дитині виповнився один рочок, його батьки розлучилися. Мама, працівник райкому КПРС, надалі виховувала його одна. Вона часто бувала в тривалих відрядженнях, тому синові з дитинства довелося стати відповідальним і самостійним.

Рустам Таріко в молодості

Заробляти він теж почав рано, у шкільні роки. Заповзятливий і підліток здатний самостійно навчився вже не тільки готувати їжу, прати і прибирати в будинку, але і грати на гітарі і співати. Він організував один з популярних в ті роки музичних колективів – вокально-інструментальний ансамбль. Їх виступи на шкільних вечорах проходили з повним аншлагом. Потім, не без допомоги матері-партпрацівника, вони отримали офіційне оформлення на роботу та дозвіл виступати на танцмайданчиках та дискотеках, отримуючи зарплату.

Кар’єра Рустама Таріко

Закінчивши в 1979 році школу, розумний та честолюбний юнак поїхав підкорювати столицю. З другої спроби він поступив на навчання в Інститут інженерів транспорту (нині – державний університет шляхів сполучення). Гроші на проживання в Москві у матері він не брав – майбутній «власник заводів, газет, пароплавів» без особливих претензій влаштувався двірником.

На останньому курсі навчання в 1988 році він почав працювати у фірмі «Бізнес-Тур», займаючись розселенням в готелі столиці гостей з Італії. Він відмовився від послуг дорогого «Інтуриста» і зумів організувати вигідну співпрацю з іншими престижними готелями. Так, тільки за розміщення першої групи італійських підприємців в готелі «Росія» енергійний молодий чоловік отримав гідний гонорар в 5 тисяч доларів.

Рустам Таріко виявив відмінні комерційні навички

Про неординарних особистих якостях Рустама свідчив і той факт, що через два роки він, крім грошей, зміг обзавестися корисними знайомствами серед представників іноземних ділових кіл і стати консультантом бренду Ferrero Ѕра (виробника шоколаду) і Martini & Rossi (експортера відомого напою).

Рустам запропонував своїм роботодавцям організувати роздрібний продаж яєць «кіндер-сюрприз» у звичайних магазинах, до цього реалізуються виключно у валютних торгових закладах «Берізка». Його ініціатива мала успіх і не залишилася без заохочення – компанія перевела його в штат і направила на навчання в Люксембург. Крім цього згодом він уклав контракт на право продажу Вина, забезпечивши вдалий старт свого алкогольного бізнесу.

Бізнес Рустама Таріко

У 1992 році молодий підприємець заснував власну компанію Roust, торгуючи не тільки Мартіні, але і віскі Джонні Вокер, горілкою Смирнов та іншими не менш шикарними напоями. До 1994 році підприємство було вітчизняним великим імпортером дорогого спиртного, а її власник став доларовим мільйонером.

Рустам Таріко вибудував свій бізнес на алкоголь

Надалі Roust заслужила статус найбільшого (після британської компанії Diageo) виробника і дистриб’ютора алкоголю, об’єднавши заводи в Північній столиці, Татарстані, Польщі по випуску елітних марок горілки («Російський стандарт», «Журавлі», «Зелена марка», «Маруся»), ігристого вина та вермутів Ганча (Gancia, Італія), віскі Гленфіддік (Glenfiddic, Шотландія), лікерів Вайт Хол (WhiteНall, Голландія), коньяку Ремі Мартін (Remy Martin, Франція) та ін.

Рустам Таріко і «Російський стандарт»

Економічна криза 1998 року, який обрушив російський ринок, на бізнесі Таріко практично не позначився. Більш того, в цей період він реалізував ідею створення вітчизняного алкогольного бренду для заможних патріотів Росії.

Рустам Таріко випустив горілку «Російський стандарт»

Прагнучи здобути лідерство і статус батьківщини кращої горілки в світі, він організував на лікеро-горілчаному заводі «Ливиз» в місті на Неві виробництво високоякісного продукту «Російський стандарт». Вона швидко завоювала популярність в країні, стала реалізовуватися в десятки зарубіжних країн.

У 2006 році бізнесмен відкрив свій завод по її виробництву, заснувавши однойменну компанію. Для міжнародного просування бренду він також придбав два домену Vоdka.сом і Vodkа.ru.

Рустам Таріко відкрив банк «Російський стандарт»

Придбавши популярність в бізнес-колах і не зупиняючись на досягнутому, власник алкогольного бренду в 1999 році викупив «Агрооптбанк», змінив його назву на «Російський стандарт», очолив раду директорів і запровадив інноваційний вид експрес-позичок без зобов’язань, запропонованих безпосередньо в торгових точках.

Рустам Таріко про банк «Російський стандарт» і кризу в банківському секторі До 2004 року його банк поступався за кількістю виданих споживчих позичок тільки Сбербанку, до 2005-го – надав позику кожному сьомому жителю столиці.

Особисте життя Рустама Таріко

Власник алкогольного холдингу і банку «Російський стандарт» не одружений офіційно, але він завжди любив красивих дівчат і був оточений ними.

Горілчаний магнат і банкір виховує двох дочок-близнючок, Єву і Анну, яких йому народила в 2003 році модель Тетяна Осипова. Після їх розставання незадоволена розміром коштів, що виділяються Рустамом на дітей, жінка намагалася в судовому порядку домогтися стягнення однієї третьої його доходів. У результаті суд визначив місце проживання дівчаток з батьком, а її зобов’язав виплачувати йому третину зарплати в якості аліментів.

Рустам Таріко відсудив дітей у своєї цивільної дружини Наступній цивільною дружиною «горілчаного короля» і власника конкурсу «Міс Росія» стала 17-річна «Міс Мордовія-2004» Олена Гаврилова. У 2007 році вона подарувала своєму коханому сина Рустама.

Стан олігарха в 2015 році оцінювався в 1,1 мільярд доларів. Він володіє на Сардинії віллою, купленої у дружини Сильвіо Берлусконі, осібно на Майамі-Біч. Він любить відпочинок з розмахом, світські прийоми і вечірки. У 2011 році він надав підтримку при організації в Римі яскравого і видовищного балетного вечора.

Рустам Таріко і його цивільна дружина Олена Гаврилова

Йому подобається швидкість – він є володарем неймовірно швидкохідного катера з відповідною назвою Terrible (в перекладі «вселяє страх і жах»), самостійно управляє особистим літаком Boeing. У його автопарку багато ексклюзивних і дорогих авто представницького класу (включаючи німецький Maybach, спортивний суперкар Mercedes SLR).

Рустам Таріко та його діти

Бізнесмен – хороший син, він неодноразово зазначав, що вдячний матері за любов, турботу і прищеплену йому з дитинства активну життєву позицію.

Рустам Таріко сьогодні

У 2011 році олігарх став акціонером польського алкогольного холдингу СEDC, лідера у своєму сегменті ринку. В 2013 році, маючи фінансові проблеми, той оголосив про банкрутство. Реалізація плану фінансової реструктуризації заборгованості даного підприємства, і отримання його схвалення американським судом, забезпечила перехід СЕDC у володіння Roust Trading, підконтрольної Рустаму. Підсумком операції було придбання «Російським стандартом» більше десятка відомих у світі марок алкоголю, що дозволило йому ще більше збільшити капітал.

Рустам Таріко володіє власним літаком Boeing 737

У своїх інтерв’ю бізнесмен зазначав, що, приймаючи рішення, він розраховує на свою успішність, але і використовує всі існуючі способи аналізу, прогнозування, побудови математичних моделей. Теорія ймовірності начебто входила в число його улюблених предметів під час навчання у Вузі.

У 2015 році мільярдер для підтримки свого бізнесу і банку, що зазнають фінансові труднощі, вирішив продати частину активів і яхту. У 2016 році він уклав з «Союзплодимпортом» договір на право виробництва і продажу в Росії горілки під маркою «Зубрівка» протягом 10 років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: