Ім’я: Ростислав Плятт

Дата народження: 13 грудня 1908 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Ростов-на-Дону

Дата смерті: 30 червня 1989 р. (80 років)

Діяльність: актор

Біографія Ростислава Плятта

Дитинство і родина Ростислава Плятта

Ростислав Плятт народився в інтернаціональній родині. Його тато поляк, мама українка. Пізніше актор згадував, що бабусі завжди сперечалися, які казки розповідати онукові – польські чи українські. У підсумку обидві «зазнали поразки» – хлопчик виріс на російській культурі.

Мама Ростислава багато хворіла, у неї були слабкі легені. З-за цього за рекомендацією лікарів сім’я виїхала з рідного Ростова-на-Дону в Кисловодськ. Мама померла, коли Ростиславу виповнилося 7 років. Тоді батько хлопчика прийняв рішення переїхати до Москви.

Плятт читає «Про кохання» Чехова. Папа Ростислава Плятта був відомим юристом. Звали його Іван Плят. Це не помилка, саме так і було написано у паспорті. Просто Ростислав, коли став актором, додав до прізвища ще одну букву, і таким чином зробив собі сценічний псевдонім. По батькові Іванович він змінив на Янович.

Театром Ростислав захопився в школі. Хлопчик дуже любив ходити на вистави, будь то постановки драмгуртка або Мхату. Так як грошей у нього було мало, він часто пробирався в театри без квитка. В школі у Ростислава була колекція рецензій і програмок. Так само він сам грав у шкільних виставах.

Ростислав Плятт і Фаїна Раневська - легендарні радянські актори

Одного разу додому до Ростислава прийшли актори його улюбленого Мхату. Їм потрібна була юридична консультація. Батько хлопчика допоміг акторам вирішити спірну ситуацію, натомість вони стали безкоштовно проводити хлопчика на всі вистави і дали рекомендації для вступу. Так Ростислав Плятт потрапив на театральні драматичні курси, якими керував Юрій Завадський.

Ролі Ростислава Плятта в театрі

Перші ролі Ростислав Плятт зіграв на московській сцені, потім був змушений виїхати на свою малу батьківщину. Справа в тому, що в 1936 році в СРСР велася політика перерозподілу кадрів. Децентралізація торкнулася і акторів, трупа Завадського переїхала в Ростов-на Дону. Саме там, як вважав сам Ростислав Плятт, відкрилася нова грань його таланту. Раніше він неповторно виконував комедійних героїв, а в провінційному театрі зміг грати драматичних персонажів, розкрити їх характери. У Ростові-на-Дону він брав участь у виставах «Горі від розуму» Грибоєдова, «Склянка води», «Розбійники».

Через два роки Ростислав Плятт зміг повернутися в столицю і влаштуватися на роботу в Театр імені Ленінського комсомолу. Там він грав до початку Великої Вітчизняної Війни. За роль у виставі «Хлопець з нашого міста» актор отримав персональну подяку від Костянтина Симонова.

Олег Анофріев і Ростислав Плятт – пісенька – Я на сонечку лежу В роки війни Ростислав Плятт співпрацював з Московським театром драми. Після перейшов в Теа

тр імені Моссовета, де грав практично до самої смерті. Всього в театрі актор зіграв близько 50 ролей, був задіяний у найвідоміших виставах. Партнерами Ростислава Плятта по сцені були Фаїна Раневська, Віра Марецька, Євген Стеблов та інші відомі актори.

Фільмографія Ростислава Плятта

Дебют Плятта в кіно можна назвати невдалим. Актор знявся в картині Михайла Ромма «Ленін у 1918 році». Але епізод з участю Ростислава Плятта вирізали.

Другий «дебют» актора виявився набагато більш вдалим. Плятт знявся в популярному радянському фільмі «Підкидьок» з Фаїною Раневської і Риной Зеленої. Актор дуже вдало зіграв інтелігентного холостяка. З тих пір образ радянського інтелігента не залишав Плятта.

Фільмографія Ростислава Плятта вражає уяву

Актор знявся в десятках фільмів. Найвідоміші це «Весна», «Доля резидента», «Наречений з того світу», «Візит до Мінотавра» і «Сімнадцять миттєвостей весни».

У багатьох глядачів Ростислав Плятт асоціюється в першу чергу з пастором Шлагом з багатосерійного фільму Тетяни Ліознової. «Сімнадцять миттєвостей весни» – культова картина радянського часу. Там був зібраний прекрасний акторський склад. Крім Ростислава Плятта у фільмі знялися В’ячеслав Тихонов, Леонід Бронєвой, Євгеній Євстигнєєв, Олег Табаков.

Голос Ростислава Плятта ледь не з дитинства знали всі радянські діти. Актор озвучував мультфільми, брав участь у аудиоспектаклях. Саме Ростислав Плятт розповідає історію про зустріч левеня і черепахи, про пригоди Аліси в Країні Чудес і про переміщення Жаби-мандрівниці. Актор озвучував аудіоказки та аудіокниги «Кресало», «Чарівник Смарагдового міста», «Білосніжка і сім гномів» і багато інших. Так само Ростислав Плятт брав участь у дубляжі фільмів. Його можна почути в картинах «Фанфан Тюльпан», «Повернення високого блондина», «Приборкання норовливої» та інших.

До 100-річчя з дня народження Ростислава Плятта За свою професійну діяльність актор отримав близько 10 нагород, серед яких орден Революції, два ордени Леніна, орден Трудового Червоного прапора. Має звання заслуженого та народного артиста РРФСР, народного артиста СРСР.

Особисте життя Ростислава Плятта

Ростислав Плятт був двічі одружений, обидві його дружини з творчого середовища. Перша дружина Ніна Бутова грала в Театрі імені Мосради. Вона померла в 1978 році. Після її смерті актор знову одружився. Його обраницею стала викладач Гітісу і диктор Всесоюзного радіо Людмила Маратова. Дітей у Плятта не було.

Кажуть, що актор був таємно закоханий у дружину свого наставника Юрія Завадського. Після його смерті Плятт зробив їй пропозицію, але отримав відмову.

Одним Ростислава Плятта був відомий актор Валентин Нікулін.

Ростислав Плятт помер у Москві, йому було 80 років. Поховали актора на Новодівичому кладовищі. Через кілька років після цього квартиру Плятта пограбували. Серед вкрадених цінностей професійні нагороди актора. Злочинців досі не знайшли.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: