Ім’я: Роман Костомаров

Дата народження: 8 лютого 1977 р. (39 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Москва

Діяльність: фігурист

Вага: 75 кг

Зріст: 182 см

Біографія Романа Костомарова

Роман почав займатися фігурним катанням в дитячому театрі на льоду в Палаці спорту АЗЛК. Вперше він одягнув ковзани в 1986 році. Пізніше Костомаров продовжив заняття у спортивному клубі АЗЛК, далі в МГФСО і МДР «Динамо». Першим тренером фігуриста стала Світлана Алексєєва.

Парний

Пару для виступів Роман Костомаров знайшов собі в 1988 році, йому тоді було 11 років. Його партнеркою стала Катерина Давидова, втім, з нею він катався ще раніше. У 1996 році пара виграла чемпіонат Світу серед юніорів. До речі, Романа Костомарова і Катерину Давидову тренували Катіна мама Лідія Караваєва, Олег Філіппов, Світлана Алексєєва і Олег Епштейн. Вони й привели молодих людей до успіху. У 1995 році Роман Костомаров став членом російської збірної з фігурного катання. Там він перебував аж до 2006 року.

А в 1998 році фігурист поміняв пару. Він почав виступати з Тетяною Навкою. До того ж, на запрошення Наталії Линичук Роман відправився тренуватися в Америку. Тоді ж з Костомаровим уклали контракт на олімпійський цикл.

Семенович

Але вже через рік Наталія Лінічук запропонувала скласти новий танцювальний дует. Фігурист Роман Костомаров і в якості партнера Анна Семенович. Ця пара існувала в сезон 1999-2000 роки. Вони вибороли срібну медаль на чемпіонаті Росії в 2000 році. Втім, танцювати довго Семенович і Костомарову разом не довелося. Дует розпався через психологічних і професійних розбіжностей.

Талановитий спортсмен

До речі, у той час Роман Костомаров жив в Америці і тренувався в Montclair, New Jersey. На підготовку до змагань у нього йшло приблизно 25-27 годин на тиждень. Одночасно з цим, Тетяна Навка не могла собі знайти нового гідного партнера, тому на деякий час залишила тренування. В цей час, якраз, у Навки та її чоловіка Олександра Жулина на світ з’явилася донька Олександра.

Повернення

Роман і Тетяна чудово розуміли, що підходять один одному як спортсмени, з прагненням і за даними. В їх пару повірив і чоловік Навки Олександр Жулин, заслужений тренер Росії. Жулин став тренувати фігуристів. Але з 2002 року пару почала консультувати Олена Чайковська. А в 2006 році, під час підготовки до Олімпійських ігор, Костомаровим та Навкою зайнялася Тетяна Тарасова. В ролі хореографа виступала Тетяна Дручинина.

Ну а в 2004 році на чемпіонаті світу з фігурного катання в німецькому Дортмунді дует Роман Костомаров і Тетяна Навка вперше зайняли перше місце і стали чемпіонами світу в танцях на льоду. У тому ж році відбулася ще одна знаменна подія в житті фігуриста, Роман одружився на своїй колезі Юлії Лаутовой. Ця росіянка виступала в жіночому одиночному катанні за Австрію. До речі, на сьогоднішній момент розлучена пара. Роман і Тетяна почали перемагати у різних змаганнях. Вони постійно йшли до своєї основної мети – це перемога на Олімпійських іграх. Дует фігуристів-танцюристів Навка-Костомаров брав участь у двох Олімпіадах.

Довгоочікувана перемога

Спочатку в 2002 році пара виступила в Солт-Лейк-Сіті і стала десятою. А через чотири роки, у 2006 році, в італійському Турині була завойована тріумфальна перемога. Роман Костомаров і Тетяна Навка подарували Росії золоту медаль.

Варто зазначити, що з 2004 року Роман і Тетяна протягом трьох сезонів зазнали лише однієї поразки. Після ігор в Турині Костомаров і Навка припинили свою любительську кар’єру і повернулися на батьківщину, до Росії. До речі, і тут пара продовжила своє існування. По поверненню фігуристи взяли участь в самому успішному льодовому шоу на телебаченні «Зірки на льоду». Це проект Іллі Авербуха. Після цього Роман Костомаров з Тетяною Навкою почали виступати і в інших шоу.

У 2007 році Роман був на телепроекті «Льодовиковий період» і став його переможцем разом з акторкою Чулпан Хаматової. А восени того ж року Костомарову запропонували головну роль в серіалі «Жаркий лід». Це дітище «Star Media», яке замовив «Перший канал». Презентували серіал 3 січня 2009 року. Навесні 2008 року фігурист вже з’явився в іншій стрічці. На цей раз він знявся в кримінальній драмі «Вбити «Короля?» Олександр Атанесяна. Зараз Роман Костомаров продовжує брати участь у кращих світових льодових шоу. Також він з’являється в різних програмах і акціях, які присвячені популяризації олімпійського руху і, звичайно, фігурного катання, а також значущі події спортивного і суспільного життя.

Роман Костомаров на відео зокрема, спортсмен підтримував Росію під час вибору столиці Зимової Олімпіади 2014 року. Тоді він виступав разом з колегами в роликах за Сочі-2014. А крім цього брав участь в акції благодійного фонду під назвою «Подаруй життя». До речі, одне з центральних подій фонду за останній час – це унікальний благодійний футбольний матч, який пройшов у вересні 2007 року на стадіоні Millenium Arena території Battersea Park в Лондоні. Тоді команди англійських і російських зірок вийшли на поле з метою зібрати кошти на користь дітей, хворих на лейкемію, про яких опікується Фонд.

А восени 2008 року Романа Костомарова запросили в досить успішний проект Першого каналу «Льодовиковий період».

Цікаві факти

У лютому 2007 року Романа Костомарова нагородили орденом дружби. У серпні того ж року фігурист став лауреатом престижного ордена «Гордість нації», а після йому дісталася золота медаль під назвою «За внесок у розвиток російського спорту». Роман брав участь в акції під назвою «Здорові діти – сильна Росія». У листопаді 2008 року Роман в п’ятому етапі серії «Гран-Прі», в ДС «Мегаспорт» на Ходинці в Москві отримав пам’ятну медаль, яка була присвячена 100-річчю першої російської нагороди Олімпіади. Такі відзнаки, до речі, дістаються тільки видатним фігуристам в Росії.

Про тенісі Роман Костомаров є Заслуженим майстром спорту з фігурного катання на ковзанах, а також танців на льоду. Спортсмен, майстер спорту міжнародного класу.

Костомаров закінчив Московську Державну Академію Фізичної Культури. У скарбничці фігуриста 13 золотих, 6 срібних, а так ж 4 бронзових медалей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: